Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

Uzavřeno

Vysoce výkonný podnikový NAS s integrovaným portem 10GbE SFP+

Vaše cena (s DPH):
16 890 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UMNP00359
Značka:
QnapTS-431X podporuje 4 pevné disky a je dodáván s integrovaným portem sítě 10GbE SFP+ pro precizní zpracování dat, díky kterému poskytuje nákladově efektivní úložné řešení i pro náročné podnikatelské aplikace. TS-431X, založený na operačním systému QTS, nabízí rozmanité funkcionality serveru typu vše-v-jednom a unikátní funkce jako například Container Station, usnadňující vývoj pro internet věcí (IoT) a VJBOD (Virtual JBOD), který umožňuje rozšíření kapacity NAS o jiný NAS. TS-431X, navržený tak, aby řešil složitější a náročnější aplikace v dnešních prostředích IT, je ideálním NAS pro podniky vyžadující zálohování, obnovení, soukromé cloudové prostředí a zabezpečení své IT infrastruktury proti zastarání při přechodu na sítě 10 GbE.

  • Připravenost pro sítě 10GbE, SSD caching a hardwarová akcelerace šifrování
  • Užívejte si kontejnerovou virtualizaci a vývoj aplikací pro IoT s Container Station.
  • Vybudujte soukromé cloudové prostředí pro centrální ukládání, zálohování a obnovení souborů.
  • Bohaté vybavení aplikacemi pro zvýšení produktivity, jako například QmailAgent pro centrální správu e-mailů, Notes Station ke společnému pořizování poznámek nebo například fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch
  • S VJBOD můžete pomocí TS-431X rozšiřovat úložnou kapacitu jiných QNAP NAS.
  • Zabezpečený přístup s VPN Server a VPN Client

Vysoce výkonná dvoujádrová CPU s hardwarovým šifrovacím enginem
TS-431X je vybaven dvoujádrovým procesorem Alpine AL-212 od AnnapurnaLabs (dceřinou společností Amazonu) s taktovací frekvencí 1,7 GHz a 8 GB paměti DDR3 RAM. V kombinaci se SATA 6Gb/s, jedním portem sítě 10GbE SFP+ LAN a dvěma porty sítě Gigabit LAN nabízí TS-431X datovou propustnost až 956 MB/s. TS-431X, podporující 256-bitové AES šifrování celých svazků, dosahuje vynikající rychlosti šifrování až 312 MB/s. Díky tomu roste nejen celkový výkon systému, ale zlepšuje se i zabezpečení citlivých podnikových dat uložených na NAS.

Připravenost pro sítě 10GbE s integrovaným portem sítě 10GbE SFP+
TS-431X nejen nabízí dva integrované porty sítě Gigabit Ethernet, ale také jeden port sítě 10GbE SFP+ pro plnou podporu vysokorychlostních sítí 10GbE. Díky tomu TS-431X umožňuje dosahovat vysokých přenosových rychlostí nutných například pro virtualizaci nebo rychlé zálohování a obnovení ve světě stále rychleji rostoucích objemů dat.

Akcelerace SSD cache
TS-431X podporuje SSD caching pro všechny čtyři disky, takže dokáže značně zlepšit IOPS výkon datového úložiště a zvýšit tak provozní efektivitu. TS-431X je vhodný i pro zlepšení celkového výkonu u aplikací náročných na frekvenci vstupních a výstupních operací (IOPS) a díky kombinaci disků SSD a HDD umožňuje výborně optimalizovat náklady i výkon.

Iniciujte svou aplikaci pro IoT pomocí Container Station
QNAP Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®, takže vám umožní provozovat na TS-431X větší počet izolovaných systémů Linux® a stejně tak stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub® pro neomezený počet kontejnerových aplikací. Skvělé také je, že Container Station podporuje platformu QIoT Containers, která umožňuje rychle strukturalizovat vaše prostředí internetu věcí (IoT) a nasazení vašeho soukromého IoT cloudu. To umožňuje podpořit existující mikroslužby nebo modernizovat ty zastaralé a díky tomu vytvořit nové podnikatelské příležitosti.

Zjednodušte si správu e-mailů s QmailAgent
Správa velkého množství e-mailů může být pro vás snadnější, protože QmailAgent vám umožní jejich centrální správu a přepínání mezi různými e-mailovými účty. Kromě psaní, čtení a organizace e-mailů můžete k nim při jejich psaní přikládat také jako přílohy soubory přímo z TS-431X. Doplňková aplikace QmailClient pro iOS® nebo Android™ vám spolu s QmailAgent zajistí pohodlný přístup z vašich mobilních zařízení i k většímu počtu e-mailových účtů. QmailAgent můžete používat v kombinaci s Qsirch, který podporuje procházení .eml souborů uložených na TS-431X. Pomocí aplikace Qcontactz můžete také rychle odesílat e-maily lidem či skupinám.

Shromažďujte, ukládejte, sdílejte, poznámky a spolupracujte na nich s Notes Station
Notes Station pomáhá uspořádat vaše poznámky pro váš osobní a pracovní život. Jejich text můžete snadno editovat, vkládat do nich obrázky či soubory z NAS, popřípadě dolaďovat vzhled obrázků nástrojem na jejich úpravu. Vytvářením odkazů je můžete sdílet, poznámky lze také zálohovat nebo obnovovat. Nechybí ani možnost zajistit ochranu poznámek heslem a šifrováním. Také je možné zvát lidi, aby se zapojili do psaní poznámek, a posílit tak týmovou spolupráci! Notes Station tedy nabízí bezpečný a pohodlný způsob pořizování poznámek, které budete mít zcela pod kontrolou v soukromém cloudovém prostředí na vašem TS-431X.

Používejte NAS k rozšiřování kapacity ostatních NAS pomocí VJBOD
Kromě použití fyzických rozšiřujících úložných jednotek existuje ještě další možnost rozšíření úložné kapacity na NAS. QNAP VJBOD (Virtual JBOD) je síťový JBOD, který vám umožní rozšiřovat úložiště QNAP NAS o více jednotek QNAP NAS. TS-431X podporuje, aby VJBOD pomocí svých nevyužitých úložišť ekonomicky rozšířil úložnou kapacitu jiných QNAP NAS, přičemž vy můžete snadno vytvářet virtuální seznamy úložišť a svazky na virtuálních discích pro provozování služeb na NAS.

QTS 4.3 – Nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS
QTS posiluje efektivitu správy, zlepšuje produktivitu nebo například nabízí rozsáhlou podporu multimédií. Do QTS byly také přidány nové inteligentní agentské služby pro zjednodušení systémových operací a správy. Systém QTS je vybaven inteligentní pracovní plochou, která vám umožní rychle vyhledat požadované funkce nebo monitorovat důležité systémové informace v reálném čase. Je zde také možné otevírat více oken aplikací pro provozování více úloh současně, díky čemuž QTS přináší vyšší efektivitu provozu. Integrované App Center nabízí možnost instalace různých aplikací, které mohou rozšiřovat funkcionalitu NAS dle potřeby uživatele. QTS prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby vám i díky svým pokročilým funkcím přinesl dokonalý prožitek v cloudovém prostředí.

Zabezpečený přístup s VPN Server a VPN Klient
Nová aplikace QVPN integruje nastavení serveru VPN a VPN klienta a umožňuje využití TS-431X v roli VPN serveru s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN a PPTP, díky čemuž vám umožní zabezpečený přenos dat sdílených v rámci privátních místních sítí. Také jej lze používat jako VPN klienta pro připojení k jiným VPN serverům (je možné připojit více serverů najednou) nebo k virtuálním privátním sítím přes PPTP a OpenVPN pro zabezpečený přenos dat. Ke svému NAS a k domácímu VPN serveru můžete připojovat zařízení pro přístup k datům na LAN. Například je možné se připojit přes VPN Client na svém NAS k VPN serverům v zahraničí, abyste získali přístup ke službám, jejichž provoz je ve vaší zemi omezen.

Optimalizovaná spolupráce se sdílením souborů napříč platformami a se synchronizací
TS-431X centrálně ukládá data, protokolární záznamy a různé jiné soubory a podporuje protokoly SMB/CIFS, NFS a AFP k sdílení souborů na sítích s OS Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®. V kombinaci s nástrojem Qsync se QNAP NAS přemění na bezpečné a vysokokapacitní datové úložiště k synchronizaci souborů. Díky tomu může být každý soubor nahraný na TS-431X také zpřístupněn všem připojeným zařízením, jako například počítačům, laptopům nebo mobilním zařízením. Díky tomu je možné synchronizovat sdílené a týmové složky pro sdílení souborů ve skupině a zvýšit tak flexibilitu týmových projektů a spolupráci.

Ucelená řešení pro zálohování a obnovení po havárii
TS-431X nabízí flexibilní zálohovací řešení pro uživatele Windows® a Mac®, snímky svazků nebo LUN (až 256 snímků na jeden svazek, nebo LUN a maximálně 1024 snímků na jeden NAS), replikaci snímků a klonování. Podporuje také Hybrid Backup Sync, který konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace (pomocí RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) pro snadný přenos dat na místní a vzdálená úložiště i úložiště v cloudovém prostředí v rámci plánu na ukládání dat a jejich obnovení po havárii. K podporovaným službám prostředí cloud patří například Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive® for Business, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, hubiC® a služby kompatibilní s Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV.

Rozsáhlé zabezpečení pro ochranu vašich dat
V prostředí otevřených sítí se podniková data mohou stát cílem útoku. TS-431X nabízí celou řadu možností jejich zabezpečení: například antivirus, šifrování přístupu, blokování adres IP nebo například dvoufaktorovou autentizaci. IT administrátoři mohou také nastavovat přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a zabránit tak neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. TS-431X podporuje 256-bitové šifrování AES, čímž brání neoprávněnému přístupu k citlivým podnikovým údajům a jejich narušení – a to i v případě krádeže pevných disků nebo i celého systému. Podporovány jsou i server Windows AD, server LDAP a integrovaná služba LDAP.

Qsirch – inteligentnější a rychlejší způsob vyhledávání
TS-431X podporuje Qsirch, komerční vyhledávací nástroj pro rychlé vyhledávání souborů. Kromě zobrazování souborů s náhledy, výtahů z obsahu a nápovědy klíčových slov vám Qsirch umožní také prohledávání .eml souborů uložených na TS-431X. Při vyhledávání je možné využít přizpůsobitelná kritéria vyhledávání, jako je například datum, velikost, odesílatel nebo příjemce. Qsirch si dokonce pamatuje historii vašeho vyhledávání, čímž vám umožní rychle přejít k souborům, které jste vyhledávali dříve. K vyhledávání souborů na vašem NAS při použití Google Search™ lze použít také doplněk Qsirch Helper (pro prohlížeče Google Chrome™ a Mozilla Firefox®). I díky tomu Qsirch nabízí značné zvýšení produktivity a zároveň redukci času stráveného vyhledáváním souborů na NAS.

Rozsáhlé dozorovací řešení poskytující zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřitelné licence ke kanálům IP kamer. Podporuje také monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Na zařízení se systémem iOS® nebo Android™ můžete používat aplikaci Vmobile a kdykoli a odkudkoli spravovat monitorované kanály pro zabezpečení svého kancelářského prostředí. Je také možné si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a proměnit své zařízení v síťovou kameru k okamžitému nahrávání na váš TS-431X. TS-431X nabízí 2 bezplatné kanály IP kamer, které můžete dokoupením doplňujících licencí rozšířit až na 30 kanálů.

Procesor: 
AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-212 Dual-core 1.7GHz ARM® Cortex-A15 Processor

Operační paměť: 
8GB DDR3 RAM (1 x 8GB)

Sloty pro rozšíření:
1 x SODIMM (Max. 8GB)

Flash memory: 
512MB

Interní disky: 
4 x 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s HDDs/SSDs; Hot-swappable

10GbE LAN: 
1 x 10 Gigabit SFP+ LAN port

GbE LAN: 
2 x Gigabit RJ45 LAN porty

USB: 
3 x USB 3.0 port (1x přední; 2x zadní)

LED indikátory: 
Stav, LAN, HDD 1-4

Tlačítka: 
Napájení, reset, USB One-touch-copy

Ostatní: 
Kensigton security slot

Systém varování:
Bzučák

Rozměry: 
169 x 160 x 219 mm

Hmotnost: 
3 / 4.3 kg

Provozní teplota: 
0-40˚C

Vlhkost vzduchu:
5 až 95 % bez kondenzace

Hladina hluku: 
19.5 dB

Spotřeba energie:
Pohotovostní režim 11.65W, v provozu 26.7W (4 x 1TB HDD instalované)

Napájení: 
Externí adaptér 90W,12V

Chlazení: 
1 x 12 cm chladící ventilátor (12V DC)

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.