Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

17. 12. 2015, NAS server, Novinky, Převzato z TZ, qnap

QNAP ohlásil vydání řady TS-x53A - prvního NAS s duálním systémem QTS-Linux na světě. Řada TS-x53A založená na čtyřjádrovém 14 nm procesoru Intel® Celeron® N3150 1,6 GHz s hardwarovou akcelerací šifrování a s HD grafikou Intel osmé generace poskytuje výstup do 4K UHD HDMI, hardwarově akcelerované překódování a přehrávání videí v rozlišení 4K H.264, snímky (Snapshots) pro větší počet bodů obnovení a podporu integrované virtualizace a kontejnerů. Řada TS-x53A umí zajistit zabezpečené soukromé cloudové prostředí k zálohování, sdílení souborů a spolu s novou Linuxovou Statnicí může fungovat jako skvělá základna pro aplikace Internetu věcí (IoT) a jejich vývoj.

V rámci řady TS-x53A jsou dodávány 2-, 4-, 6- a 8-pozicové modely založené na nových procesorech Intel Celeron 1,6 GHz (s posilováním až na 2,08 GHz) s dvoukanálovou konfigurací 4GB nebo 8GB DDR3L-1600 RAM (rozšířitelná až na 8GB). Díky podpoře portů sítí SATA 6Gb/s a 2/4 Gigabit LAN tato řada poskytuje datovou propustnost až 400MB/s pro podnikové aplikace a pro náročné požadavky víceúlohových prostředí. Dále je vybavena hardwarově akcelerovaným šifrováním AES-NI podávající datovou propustnost šifrovaného spojení AES 256-bit převyšující 200MB/s nejen pro kompletní svazky NAS, ale i pro sdílené složky. Pomocí nové Linux Station může uživatel připojit k NAS monitor HDMI, USB klávesnici a myš stejně snadno, jako ke standardnímu stolnímu počítači se systémem Linux.

"Řada NAS nové generace TS-x53A s kombinovaným operačním systémem QTS-Linux je speciálně koncipována jako linuxová brána pro éru Internetu věcí", uvedl produktový manažer společnosti QNAP Jason Hsu, a dodal "Kromě vysokorychlostního přenosu dat a vyspělých snímkovacích funkcí podporuje rozmanité aplikace pro HDMI, přehrávání a překódování videí 4K. Řada TS-x53A významně rozšiřuje možnosti pro práci a využívání multimédií, takže pro uživatele představuje kompletní úložné řešení nabízející vyšší hodnotu v poměru k ceně.”

S mediálním přehrávačem Kodi™ lze výrobky řady TS-x53A s grafikou Intel HD osmé generace připojit k HDMI TV nebo k přijímači A/V a začít využívat přehrávání médií v rozlišení 4K UHD s propustností pro až 7.1-kanálový HD zvuk. Pro větší pohodlí je dodáváno v balení dálkové ovládání. Řada TS-x53A podporuje hardwarově asistované překódování videí standardu 4K H.264, aby bylo možno tato videa hladce přehrávat na různých zařízeních a Smart TV. Duální HDMI výstup umožňuje používat dva monitory v rámci “duplicitní” nebo “rozšířené” konfigurace stolního počítače.

Řada TS-x53A, vybavená nejnovějším operačním systémem QTS 4.2, poskytuje různé aplikace vycházející vstříc požadavkům podniků, jako například snímky svazků/LUN a maximum 1024 snímků na jeden NAS pro snadné zálohování, obnovení a klonování; sdílení a zálohování souborů napříč platformami pro uživatele systémů Windows®, Mac®, Linux® a UNIX®; řešení pro obnovení systému po havárii pomocí dálkové replikace v reálném čase (Real-Time Remote Replication, RTRR), rsync a zálohování do cloudového prostředí. Uživatelé produktů řady TS-x53A navíc mohou své úložiště flexibilně rozšiřovat připojením 8-pozicové rozšiřující jednotky UX-800P nebo 5-pozicové jednotky UX-500P.

Uživatelé mohou na NAS s Virtualization Station provozovat větší počet virtuálních počítačů s operačními systémy Windows, Linux, UNIX a Android™ a stahovat aplikace z registru Docker Hub® pomocí Container Station, která integruje virtualizační technologie LXC a Docker®.

QNAP nabízí rozmanité aplikace k vylepšení produktivity práce: Qsirch se svým fulltextovým vyhledávačem pracujícím v reálném čase zrychluje vyhledávání souborů na NAS; Qsync synchronizuje pomocí NAS soubory na klientské počítače a zařízení, pomáhá se sdílením souborů ve skupinách a s týmovou prací. Díky integrovanému Centru aplikací mohou uživatelé funkcionalitu řady TS-x53A dále zvyšovat.

Řada TS-x53A podporuje NAS karaoke systém OceanKTV od QNAPu a je vybavena dvěma mikrofonními konektory 6,3 mm a jedním výstupním audio konektorem 3,5 mm Line Out. Díky vysokokapacitním úložištím, funkcím ladění tónů, intuitivnímu uživatelskému rozhraní a výstupu do HDMI se řada TS-x53A může stát inovativním a rozpočtově úsporným karaoke systémem. Tento prožitek lze ovládat pomocí specializované aplikace pro zařízení AndroidTM a iOS®.

Klíčové specifikace nových modelů

TS-253A:2-pozicový desktopový model
TS-453A:4-pozicový desktopový model
TS-653A:6-pozicový desktopový model
TS-853A:8-pozicový desktopová model

Čtyřjádrový procesor Intel® Celeron® N3150 1.6GHz (s přetaktováním až na 2,08GHz), dvoukanálová 4GB/8GB DDR3L-1600 SODIMM RAM (lze navýšit až na 8 GB); za provozu vyměnitelné disky 2.5”/3.5” SATA 6Gbps HDD/SSD; 2 porty Gigabit LAN (TS-253A) / 4 porty Gigabit LAN (TS-453A, TS-653A & TS-853A); 2 výstupy do HDMI (se standardem videa až 4K UHD); 4 porty USB 3.0; tlačítko pro kopírování jedním stiskem umístěné na předním panelu; 2 mikrofonní konektory průměru 6,3 mm (s podporou dynamických mikrofonů); 1 výstupní audio konektor 3,5mm Line Out (k používání se zesilovačem)E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?