Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

2. 12. 2015, NAS server, Novinky, qnap

První a jediný: QNAP uvádí kombinovaný NAS TAS-168/268 se systémy QTS a Android a vybavený výstupním rozhraním 4K HDMI jakožto dokonalé mediální centrum pro zábavu i vzdělávání.

 

  

 

 

 

 

Společnost QNAP® Systems, Inc., dnes ohlásila první a jediný světový a kombinovaný NAS se systémy QTS a Android – TAS-168 a TAS-268, který podporuje dva systémy: QTS a Android™. Oba systémy sdílejí stejnou úložnou databázi, čímž uživatelům umožňují současný přístup k médiím a dokumentům ze systémů QTS a Android™. TAS-168/268 s kompaktní konstrukcí ve tvaru mini-věže se pohodlně vejde do prostor každé domácnosti či malé kanceláře/pracoviště. Když se k tomu přidá vysoká kapacita, která může být až několik terabytů a výstupní rozhraní 4K (H.265 & H.264) HDMI, vidíme, že TAS-168/268 je optimální nízkorozpočtový multimediální NAS s neomezeným počtem aplikací pro moderní digitální životní styl.

“Kombinovaný NAS TAS-168/268 od QNAP vybavený operačními systémy QTS a Android je bezprecedentní síťové úložné centrum pro sdílení a zálohování souborů, vzdálený přístup a různé aplikace pro Android™,” říká produktový manažer společnosti QNAP Hanz Sung. “Uživatelé mají možnost využívat vysílání videa, používat aplikace a spravovat soubory na velkém displeji HDMI, namísto, aby museli neustále posunovat a poklepávat na malé obrazovce. TAS-168/268 dělá prožitek z osobního prostředí cloud flexibilnějším a příjemnějším.”

TAS-168/268 založený na dvoujádrovém procesoru ARM® v7 1,1 GHz se 2 GB RAM DDR3 podporuje několik terabytů úložné kapacity a je navržen jako mediální NAS optimalizovaný pro použití v domácnosti. Uživatelé mohou prostě připojit klávesnici, myš a displej HDMI a začít přímo spravovat,editovat a přehrávat soubory uložené na TAS-168/268 prostřednictvím systému Android™, aniž by potřebovali další PC. Použití TAS je extrémně snadné, protože prožitek na TAS je prožitkem se systémem Android™ a uživatelé mají možnost svobodně řídit svůj multimediální prožitek pomocí vestavěného dálkového ovládání.

S TAS-168/268 mohou uživatelé stahovat různá videa a vzdělávací aplikace z obchodu Google Play™ na systému Android™ nebo si mohou nainstalovat aplikace QNAP a získávat přístup k jiným trhům s aplikacemi z Qmarket. Ať už si chcete užívat videa v rozlišení 4K (H.265 & H.264), vysílat videa z aplikací pro Android™, využívat aplikace jako e-learningové nástroje nebo centrálně spravovat soubory, kombinovaný NAS TAS-168/268 s operačními systémy QTS a Android je vynikající volba, s kterou můžete využívat neomezené množství aplikací a zábavy.

Kromě toho, že mohou pracovat nezávisle, mohou také využívat TAS-168/268 společně s jiným QNAP NAS, aby zvládali ještě více aplikací. Funkce synchronizace RTRR/rsync v systému QTS pomáhají zálohovat soubory z TAS-168/268 na jiný NAS. Vzhledem k tomu, že rozhraní Android™ je zobrazováno prostřednictvím HDMI, mohou uživatelé využívat různé aplikace, jako například Qphoto, Qmusic a Qvideo k prohlížení multimediálních souborů na jiném QNAP NAS nebo si nainstalovat aplikaci Vmobile k monitorování kamer IP ze Surveillance Station jiného NAS. Pomocí jiného NAS využívajícího systém QTS 4.2 mohou uživatelé aktivovat funkci vzdáleného připojení ve File Station a spravovat sdílené složky ve TAS-168/268 prostřednictvím protokolů FTP, WebDAV, a CIFS/SMB.

Různými aplikacemi pro VPN, které jsou k dostání na Google Play™, mohou uživatelé vysílat mediální obsah ze zablokovaných serverů, nebo mohou vytvořit zabezpečený OpenVPN tunel mezi TAS a mezi jiným NAS k realizaci úloh dálkového zálohování. TAS-168/268 je také vynikajícím souborovým centrem pro synchronizaci. Uživatelé mohou synchronizovat svůj přístup přes více připojených zařízení pomocí Qsync nebo mohou používat Cloud Drive Sync k synchronizaci souborů na Google Drive™ a Dropbox®.

TAS-168/268 poskytuje snadný způsob, jak vytvořit zabezpečené osobní prostředí cloud, které zmírňuje kapacitní omezení a obavy o zabezpečení dat, s jakými se setkáváme u veřejných služeb poskytujících prostředí cloud. myQNAPcloud poskytuje větší počet služeb vzdáleného přístupu, kterými mohou uživatelé odkudkoli prostřednictvím webového prohlížeče pohodlně získávat přístup k multimediálním souborům na TAS-168/268, spravovat je a sdílet je. Uživatelé mají také možnost získávat přístup k souborům a procházet je na TAS-168/268 pomocí mobilních aplikací od QNAP, jako například Qfile, Qphoto, Qmusic, Qvideo a Qmanager.

Klíčové specifikace nových modelů

TAS-168:1-šachtový mini stolní NAS
TAS-268:2-šachtový mini stolní NAS

Dvoujádrový procesor ARM® v7 1,1 GHz, 2GB DDR3 RAM; 3.5” SATA 3Gbps HDD; 1 port USB 3.0; 4 porty USB 2.0; 1 port Gigabit LAN; 1 výstup do HDMIE-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?