Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

Akční cena

NAS do racku s čtyřjádrovým procesorem Intel® Celeron® a slotem PCIe pro rozmanité úložné aplikace

Vaše cena (s DPH):
39 991 Kč
Kód:
UQ113
Značka:
QnapTS-453BU-RP je 1U zařízení NAS , které lze snadno umístit do standardního 19" racku a které nabízí ideální úložné řešení v serverovně malých a středních podniků. Model TS-453BU-RP se dodává se slotem PCIe pro podporu potenciálních aplikací: rozšiřující kartu QNAP QM2 lze nainstalovat pro přidání M.2 SSD cache/konektivitu 10GbE, kompatibilní bezdrátovou kartu lze nainstalovat pro použití modelu TS-453BU-RP jako bezdrátového přístupového bodu a kartu USB 3.1 10 Gb/s lze přidat pro snadnější zálohování na/z různých externích úložišť. Zařízení TS-453BU-RP také nabízí širokou škálu funkcí s přidanou hodnotou: přehrávání videa ve 4K a překódování v reálném čase; zavádění virtuálních prostředí prostřednictvím Virtualization Station a Container Station; centralizovaná správa vzdálených zařízení kompatibilních se systémy Windows®, Linux® a IPMI pomocí QRM+; a webové automatizační služby s využitím IFTTT Agent.

  • Slot PCIe podporuje instalaci karty QNAP QM2 M.2 SSD/10GbE se dvěma porty, kompatibilní bezdrátový adaptér nebo kartu USB 3.1 10 Gb/s.
  • Podporuje dvoukanálové hardwarové dekódování 4K H.264/H.265 a překódování za chodu nebo offline
  • Qfiling automatizuje organizaci souborů a Qsirch poskytuje fulltextové vyhledávání pro snadnější správu souborů
  • QRM+ umožňuje centralizovanou správu vzdálených zařízení kompatibilních se systémy Windows®, Linux® a IPMI.
  • Hybridní přístup k virtualizaci v jednom zařízení NAS: Virtualization Station a Container Station
  • Škálovatelný úložný prostor s využitím VJBOD a rozšiřujících jednotek UX-1200U-RP/UX-800U-RP

Čtyřjádrový procesor Intel® Celeron® J3455 1,5 GHz s šifrováním AES-NI
Zařízení TS-453BU-RP, vybavené nejnovějším 14nm čtyřjádrovým procesorem Intel® Celeron® J3455 1,5 GHz (Turboboost až na 2,3 GHz), až 8 GB DDR3L RAM, čtyřmi porty Gigabit LAN a SATA 6Gb/s, zpracovává úlohy hladce a rychle s rychlostmi čtení/zápisu až 369 MB/s. Model TS-453BU-RP je vybaven akcelerovaným šifrováním Intel® AES-NI pro zvýšení přenosové rychlosti až na 336 MB/s s 256-bitovým šifrováním AES pro celé svazky NAS i pro sdílené složky, čímž vylepšuje výkon i zabezpečení citlivých podnikových údajů uložených na NAS.

Rozšíření funkčnosti NAS rozšířením PCIe
Zařízení TS-453BU-RP má rozšiřující slot PCIe, který poskytuje flexibilitu díky rozšíření funkčnosti NAS a potenciálních aplikací. Nainstalujte kartu QNAP QM2, abyste zajistili M.2 SSD cache/konektivitu 10GbE nebo používejte model TS-453BU-RP jako bezdrátový přístupový bod nainstalováním kompatibilní bezdrátové síťové karty nebo posilněte konektivitu USB modelu TS-453BU-RP nainstalováním karty USB 3.1 10 Gb/s.

Rozšiřující karta QM2 redefinuje funkci NAS
QM2 společnosti QNAP je rozšiřující karta PCIe, která disponuje dvěma sloty M.2 SSD a konektivitou 10GbE* (funkčnost jednotlivých karet se může lišit). To uživatelům umožňuje snadno nastavit SSD cache nebo povolit technologii Qtier pro automatické stupňování pro optimalizaci výkonu NAS. Modely kompatibilní s 10GbE mohou také chránit TS-453BU-RP před zastaráním využitím sítí 10GbE. Karta QM2, vybavená vlastním chladicím modulem, může udržovat svůj vysoký výkon i při velmi vysoké pracovní zátěži.

Akcelerace SSD cache
Zařízení TS-453BU-RP podporuje SSD cache. Uživatelé mohou nainstalovat SSD do pozice 1 a pozice 2 jednotky pro posílení výkonu IOPS úložných svazků. Je to dokonalá funknce k vylepšení celkového pracovního toku u aplikací náročných na frekvenci vstupních a výstupních operací (IOPS) a kombinací disků SSD a HDD umožňuje co nejlépe optimalizovat náklady i výkon. Ve spojení s technologií Qtier™ pro automatické stupňování (která nyní podporuje „prioritu přidělování na vyžádání“), uživatelé mohou přizpůsobit alokaci úložiště tak, aby to co nejlépe vyhovovalo jejich systémovému prostředí a aplikačním požadavkům.

QRM+: Řešení centralizované správy pro výpočetní zařízení na síti
QRM+ je řešení centralizované správy společnosti QNAP určené pro týmy IT pro výpočetní zařízení na síti. Poskytuje řešení, které z jediného bodu umožňuje odhalovat, mapovat, monitorovat a spravovat všechna kriticky důležitá výpočetní zařízení (například servery, PC a tenké klienty) na síti a usnadňuje obnovu zařízení pomocí grafického topologického diagramu. QRM+ podporuje IPMI 2.0, poskytuje vzdálené KVM (Klávesnice, Video, Myš) pro některá zařízení IPMI, a podporuje sledování všech úkonů pomocí nahrávání a přehrávání úkonů z KVM. Jednoduše nainstalujte QRMAgent na zařízení se systémem Windows® a Linux® a budete moci sledovat stav jejich systému pomocí rozhraní správy QRM+. Díky centralizované správě s použitím QRM+ v NAS je vylepšena IT infrastruktura a zabezpečení zařízení a výrazně zjednodušeno řešení problémů a analýza výkonu síťových prostředků.

Zálohování, obnova a synchronizace dat
Hybrid Backup Sync poskytuje vyvážené řešení pro zálohování dat, synchronizaci souborů a obnovení po havárii, abyste mohli snadno a bezpečně zálohovat data z NAS do několika místních, vzdálených a cloudových úložišť. V případě havárie systému nebo selhání kritického hardwaru můžete data rychle z těchto úložišť obnovit, a tak minimalizovat prostoje a snížit celkovou ztrátu. Hybrid Backup Sync také využívá cloudové úložiště k jednocestné synchronizaci dat do cloudového úložiště prostřednictvím protokolu RTRR, rsync, FTP, SMB nebo k dvoucestné synchronizaci NAS se vzdáleným NAS/cloudovými službami.

Duální systém QTS-Linux vybavený pro éru IoT
Duální systémy QTS-Linux v zařízení TS-453BU-RP jsou založeny na pokročilých virtualizačních technologiích od QNAP. Revoluční architektura zařízení TS-453BU-RP umožňuje uživatelům nejen stahovat množství aplikací z Centra aplikací QTS, ale také vyvíjet nebo využívat balíčky IoT pro Linux® a zobrazovat je pomocí výstupu HDMI. Pomocí TS-453BU-RP můžete dle potřeby vyvíjet a instalovat různé balíčky pro IoT a centrálně ukládat data na TS-453BU-RP, čímž získáte výhodu zabezpečeného privátního úložiště a vývojového řešení.

Datové úložiště pro virtualizovaná prostředí
Zařízení TS-453BU-RP je úložiště iSCSI/ IP-SAN, které podporuje VMware® a Citrix® a je kompatibilní s nástroji Microsoft® Hyper-V® a Windows Server 2012® R2, takže uspokojuje potřebu flexibilní implementace a správy ve virtualizačních prostředích. TS-453BU-RP podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX pro zvýšení výkonu odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi a Hyper-V, v uvedeném pořadí, a dále podporuje doplněk QNAP vSphere Client a poskytovatele QNAP SMI-S se zlepšenou efektivitou provozu a správy u virtualizačních aplikací.

Úložiště pro hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací
Virtualization Station vám umožní v zařízení TS-453BU-RP provozovat virtuální počítače (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC. Virtualization Station podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM, snímky, a správu zařízení pro centrální řízení VM. Virtualization Station umožňuje, aby TS-453BU-RP, VM a kontejnery sdílely stejný port sítě LAN. Protože už nejsou omezeny fyzickým síťovým rozhraním, zvyšují vysokorychlostní virtuální přepínače významně rychlost přenosu dat přes vnitřní rozhraní mezi VM, kontejnery a NAS prostřednictvím vnitřního rozhraní. Zařízení TS-453BU-RP dále nabízí vybaven Container Station, která integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®. Na zařízení TS-453BU-RP můžete provozovat větší počet izolovaných systémů Linux® nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry®. Container Station podporuje také platformu QIoT Containers, která umožňuje rychle strukturalizovat vaše prostředí IoT a implementaci Vašeho soukromého IoT cloudu.

Zabezpečený přístup s využitím VPN a proxy serveru
Nový nástroj QVPN spojuje funkci serveru VPN a klienta VPN. Prostřednictvím QVPN lze používat TS-453BU-RP jako server VPN s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN a PPTP, takže vám umožní zabezpečený přístup k datům sdíleným v rámci privátní místní sítě. TS-453BU-RP také lze používat jako klienta VPN pro připojení k jiným serverům VPN nebo k virtuální privátní síti přes PPTP a OpenVPN pro zabezpečený přenos dat. Klient VPN také umožňuje připojit NAS k více serverům najednou. Ke svému NAS a k serveru VPN doma můžete připojovat zařízení pro přístup k datům na LAN, můžete se připojit přes klienta VPN na svém NAS k serverům VPN v zahraničí, abyste získali přístup ke službám, jejichž provoz je regionálně omezen, například Netflix a Hulu v HD Station. TS-453BU-RP poskytuje různé možnosti VPN a umožňuje zajistit datový přenos.

QTS – nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS
Díky modulárním aplikacím a funkcím posiluje QTS efektivitu řízení, osobní produktivitu, multimédia a mnoho dalšího. Dále byly přidány nové inteligentní agentské služby pro zjednodušení systémových operací a správy. Systém QTS je vybaven inteligentní pracovní plochou, která vám umožní rychle vyhledávat požadované funkce, v reálném čase monitorovat důležité systémové informace, otevírat více oken aplikací pro provoz většího počtu úloh najednou, což přináší vyšší efektivitu práce, a poskytuje vestavěné App Center s aplikacemi instalovanými dle potřeby pro rozšíření funkci NAS. QTS prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby vám přinesl optimalizovaný prožitek v prostředí cloud, a je vybaven pokročilými funkcemi.

Qfiling automatizuje vaše uspořádání souborů
Qfiling pomáhá automatizovat organizaci souborů při řazení souborů do více složek, aby se snížil čas potřebný pro nalezení důležitých souborů. Uživatelé mohou kategorizovat soubory a určit podmínky zařazování; a naplánovat úlohy zařazování, které se mají provádět periodicky. Funkce „Recept“ umožňuje uživatelům uložit často používané podmínky zařazování jako „exkluzivní recept“, potom lze další úlohu Qfiling spustit pouze jediným kliknutím s použitím receptu.

Výstup 4K HDMI pro vynikající audiovizuální prožitek
Model TS-453BU-RP, vybavený pokročilou grafikou Intel® HD Graphics 9. generace, podporuje dvoukanálové hardwarové dekódování 4K H.264/H.265 a překódování videí v reálném čase a umožňuje převádět videa do univerzálních formátů, které lze hladce přehrávat na různých zařízeních*. QNAP Linux Station* je integrována s operačním systémem Ubuntu® a díky tomu můžete stahovat a instalovat různé multimediální aplikace ze Ubuntu Software Center, jako je Plex Media Server, KMPlayer, LibreOffice a VLC. HD Station společnosti QNAP vám také umožňuje přímo si vychutnávat multimédia pomocí přehrávače HD Player nebo přehrávačů třetích stran, jako je Plex Home Theater. Připojením TS-453BU-RP k HDTV nebo A/V přijímači si můžete užívat sledování videí s rozlišením až 4K. Dálkový ovladač QNAP, který je zdarma, vám poskytuje pohodlné ovládání pro vaše multimediální zážitky.

IFTTT Agent automatizuje vaše pracovní postupy
IFTTT (If This Then That) patří v současné době mezi nejoblíbenější webové automatizační služby a díky nástroji IFTTT Agent společnosti QNAP můžete na webu IFTTT vytvářet prakticky neomezený počet appletů pro NAS pro větší automaci a zvýšení vaší produktivity. Pokud například nastavíte spouštěč jako „Jakákoli nová fotografie (pomocí služby Fotky Android)“ a akci jako „Stáhnout URL do QNAP NAS (pomocí služby QNAP)“, pak všechny fotografie pořízené pomocí vašeho zařízení se systémem Android budou automaticky stahovány do zařízení TS-453BU-RP. Díky nástroji IFTTT Agent může být TS-453BU-RP chytřejší než kdykoli.

Centralizovaná správa e-mailů a kontaktů pro lepší komunikační pracovní postupy
Spravovat e-maily a kontaktní informace, které jsou roztroušené po různých počítačích, zařízeních a účtech může být velmi těžké – a to nemluvíme o tom, že důležité e-maily nebo kontaktní informace se ztratí nebo jsou nepřístupné kvůli zavření účtu nebo selhání/ztrátě zařízení. QmailAgent a Qcontactz společnosti QNAP vám pomáhají centrálně ukládat a spravovat e-maily a kontaktní informace, díky čemuž jsou kdykoli přístupné pro všechna vaše zařízení – a díky výkonnému vyhledávacímu nástroji Qsirch můžete snadno vyhledávat kontakty a e-mail, ať je potřebujete kdekoli.

Rozsáhlé dohledové řešení poskytující zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální Systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který nabízí uživatelsky příznivé správní rozhraní, více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřovatelné licence ke kanálům IP kamer. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Také si můžete nainstalovat aplikaci Vmobile na své zařízení iOS® nebo Android™ a provádět správu monitorovaných kanálů kdykoli a odkudkoli, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a změnit své zařízení na síťovou kameru k okamžitému nahrávání na váš TS-453BU-RP. TS-453BU-RP nabízí 4 bezplatné kanály IP kamer, které můžete rozšířit až na 40 kanálů dokoupením doplňujících licencí.

Zcela nové dohledové řešení QVR Pro
TS-453BU-RP podporuje QVR Pro (Beta), která integruje profesionální systém QVR od QNAP do operačního systému QTS. Můžete zařídit vyhrazený nezávislý úložný prostor pro data z dozorování na NAS a také využít výhody škálovatelnosti a správy úložišť z QTS. QVR Pro je vybaven flexibilním monitorovacím rozhraním, které umožňuje nastavovat poměr a monitorovat pohled z kamer IP, podporuje funkci vylepšené časové osy, která poskytuje okamžité vyhledávání videí a rychlou identifikaci náhledu v režimu živého sledování, a umožňuje monitorování náhledů a přehrávání obrázků bez nutnosti přepínat mezi různými okny. Další funkce, jako například přidávání dávek a editace kamer a vyhledávání kamer napříč různými LAN, dále snižují náklady a čas na implementaci a na údržbu kompletního dozorovacího systému. Pomocí nově vyvinuté aplikace QUSBCam2 můžete používat USB kameru jako kameru v síti ONVIF. Jednoduše ji připojte k zařízení TS-453BU-RP a můžete sledovat snímky v reálném čase, aniž byste si museli instalovat nějaký software. Pomocí QVR Pro můžete dokonce ukládat nahrávky pro přehrávání, díky čemuž můžete vybudovat dohledový systém s minimálním rozpočtem.

Snadno rozšiřujte kapacitu úložišť
Kromě připojení rozšiřující jednotky QNAP lze také zvýšit úložnou kapacitu produktu TS-453BU-RP pomocí VJBOD. Díky VJBOD lze využívat úložnou kapacitu dalších QNAP NAS* jako virtuálních disků, které lze v produktu TS-453BU-RP připojit jako místní disky ke sdílení, aplikace nebo dokonce vytvořit jiný LUN. Ke snadnému rozšiřování kapacity NAS a správě úložných jednotek při rozšiřování úložišť můžete používat QTS Storage Manager. S podporou QJBOD Express (roaming jednotek JBOD)**, můžete přesunout data na jiný QNAP NAS přes jednotku JBOD i bez připojení k síti.

Procesor: Intel Apollo Lake J3455 4-core 1.5GHz
Operační paměť: 8GB DDR3L (2 x 4GB)
Sloty pro rozšíření: 2 x SODIMM (Max: 8GB)
Pozn: Při instalaci 2 modulů je nutné mít stejnou velikost (ideálně i typ)
Flash Paměť: 4GB eMMC
PCIe Slot: 1 x PCIe gen 2 x 2 slot
Počet pozic pro disk: 4
Interní disky: SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD nebo SSD; Hot-swappable
USB: 4 x USB 3.0 Zadní
LAN Port: 4x GbE
HDMI výstup: 1x HDMI 1.4b
LED indikátory: Stav systému, HDD, USB, LAN
Tlačítka: Napájení, Reset
Systémové upozornění: Bzučák
Provedení: 1U, rack mountable
Rozměry: 44 x 439 x 499 mm
Hmotnost: 7.63 kg
Spotřeba energie: režim spánku HDD 35.4W, v provozu 46.3W
Hladina hluku: 36.8 dB
Provozní teplota: 0-40˚C
Vlhkost vzduchu: 0 až 95 %
Napájení: ATX 250W
Ventilátor: 2x 40mm, 12V DC
Stránky výrobce: QNAPZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.