Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

na dOtaz

Vysoce výkonný čtyřjádrový NAS se dvěma porty 10GbE SFP+

Vaše cena (s DPH):
63 490 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UQ140
Značka:
QnapParametr Popis
Počet pozic pro disky 12
Tvarový činitel 2U Rack
Typ CPU AMD řada R
Architektura CPU x86 64bit
Velikost RAM 8GB
Paměťový slot 4xDDR4
Slot M.2 2x
SSD cache Ano
Síťové rozhraní GbE, 10GbE SFP+
Operační systém QTS
Podporovaný RAID 0,1,5,6,10,50,60
Rozšiřující slot 1xPCIe
USB Porty USB 2.0, USB 3.0
HDMI konektor Ne
Redundantní napájení Ne

Zařízení TS-1273U je vybaveno vysoce výkonným procesorem AMD řady R s až 64 GB DDR4 RAM, dvěma porty 10GbE SFP+ a poskytuje dva sloty M.2 SATA 6Gb/s SSD, které umožňují maximální flexibilitu při konfiguraci stupňovaných úložišť a umožňují použití cache. Tento výkonný hardware také může zdvojnásobit výkon při přenosu zašifrovaných souborů pomocí akcelerovaného šifrování AES-NI. TS-1273U je určen pro malé a střední podniky, které potřebují soukromý cloud, sdílení souborů a spolupráci na nich napříč různými platformami, účinné zálohování/obnovování, ukládání pro virtualizaci a zajištění své IT infrastruktury do budoucna pro sítě 10GbE pro maximální návratnost investice.

  • Sjednocené úložné řešení pro NAS a iSCSI-SAN
  • Vysoce efektivní úložné řešení pro virtualizaci, editaci a sdílení HD videí za provozu, s připraveností pro sítě 10GbE
  • Podporuje virtualizaci, kontejnerové aplikace, centralizované úložiště, zálohování, sdílení a obnovení po havárii
  • Zabezpečený přístup s VPN Server a VPN Client
  • Qfiling umožňuje automatickou organizaci souborů, Qsirch poskytuje fulltextové vyhledávání souborů a QmailAgent zjednodušuje správu většího počtu e-mailových účtů
  • Nový systém QVR Pro umožňuje vyhrazený úložný prostor pro data z dozorování na NAS a umožňuje využívat výhody snadné ovladatelnosti úložišť ze systému QTS
  • Rozšířitelná úložná kapacita pomocí rozšiřujících úložných jednotek QNAP nebo VJBOD (Virtual JBOD)

Čtyřjádrový procesor AMD řady R RX-421ND s akcelerací šifrování AES-NI
TS-1273U je vybaven čtyřjádrovým procesorem AMD řady R RX-421ND 2,1 GHz (Turbo Core až 3,4 GHz), dvoukanálovou pamětí 8 GB/16 GB/64 GB DDR4 RAM (navýšitelnou až na 64GB), čtyřmi porty 1GbE a předem nainstalovanou síťovou kartou 10GbE se dvěma porty. Díky duální konfiguraci 10GbE je zařízení TS-1273U schopné zajistit datovou propustnost až 1531 MB/s pro bleskurychlý multitasking při nízké spotřebě energie, zatímco mechanismus pro akcelerované šifrování s AES-NI poskytuje bezkonkurenční výkon v oblasti šifrování ve své třídě (až 1305 MB/s díky 256-bitovému šifrování AES celých svazků NAS) pro zvýšení výkonu systému, zabezpečení a zajištění citlivých podnikových dat uložených na NAS.

Vestavěná konektivita sítě 10GbE
Zařízení TS-1273U podporuje vysokorychlostní sítě 10GbE pomocí integrovaného síťového adaptéru 10GbE SFP+ PCIe se dvěma porty, který nabízí velkou datovou propustnost pro podniky vyžadující vyšší přenosovou šířku pro virtualizaci a rychlé zálohování a obnovení z důvodu stále rychleji narůstajících objemů dat. Zvyšuje také produktivitu multimediálních pracovních postupů tím, že umožňuje střih videa s vysokým rozlišením za provozu, aniž by bylo nutné přesouvat videa mezi TS-1273U a pracovními stanicemi.

Vysoce spolehlivá konstrukce zaručující kontinuitu podnikání
TS-1273U připravený pro podnikání, je navržen tak, aby poskytoval provoz a služby 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Podpora rozsáhlých konfigurací RAID a výměn za provozu umožňuje vyměňovat pevné disky bez přerušení provozu služeb. Pokročilá technologie obnovení RAID od QNAP vám také pomůže v případě nechtěného vyjmutí některých zdravých disků z poškozeného svazku RAID. Systém lze obnovit opětovným vložením nechtěně vyjmutých pevných disků, aby data byla neustále dostupná. TS-1273U poskytuje vysokou spolehlivost a účinnost s podporou quad LAN pro režimy slučování více portů, včetně podpory failoveru.

M.2 SATA 6 Gb/s SSD a 2,5" SSD cache s optimalizací pro Qtier
Zařízení TS-1273U podporuje SSD cache za účelem zvýšení výkonu IOPS a poskytuje vyšší přenosovou rychlost a spolehlivost díky (volitelným) dvěma SSD M.2 2280 SATA 6Gb/s. Užití SSD cache zvyšuje celkový výkon systému a je dokonalou volbou k zvýšení celkového pracovního výkonu aplikací náročných na vstupní a výstupní operace (IOPS) například virtualizace. Technologie Qtier společnosti QNAP poskytuje zařízení TS-1273U možnost automatického stupňování, které dále pomáhá nepřetržitě optimalizovat efektivitu úložišť pro disky M.2 SSD, 2,5" SSD a vysokokapacitní disky SATA s akcelerací po celý den.

QTS – nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS
Díky modulárním aplikacím a funkcím posiluje QTS efektivitu řízení, osobní produktivitu, multimédia a mnoho dalšího. Dále byly přidány nové inteligentní agentské služby pro zjednodušení systémových operací a správy. Systém QTS je vybaven inteligentní pracovní plochou, která vám umožní rychle vyhledávat požadované funkce, v reálném čase monitorovat důležité systémové informace, otevírat více oken aplikací pro provoz většího počtu úloh najednou, což přináší vyšší efektivitu práce, a poskytuje vestavěné Centrum aplikací s aplikacemi instalovanými dle potřeby pro rozšíření funkci NAS. QTS prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby vám přinesl optimalizovaný prožitek v prostředí cloud, a je vybaven pokročilými funkcemi.

Úložiště pro rozsáhlé virtualizační aplikace
TS-1273U je rozsáhlé úložné řešení iSCSI/IP-SAN a podporuje VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® a Windows Server® 2012 R2, takže prospívá flexibilní implementaci a správě ve virtualizačních prostředích. TS-1273U podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX pro zvýšení výkonu odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi a Hyper-V, v uvedeném pořadí, a dále podporuje doplněk QNAP vSphere Client a poskytovatele QNAP SMI-S se zlepšenou efektivitou provozu a správy u virtualizačních aplikací.

Integrovaná řešení virtualizace a kontejnerů
Virtualization Station vám umožní provozovat na TS-1273U virtuální počítače (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC, zatímco Container Station integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®, takže vám umožní provozovat na TS-1273U větší počet izolovaných systémů Linux® a navíc stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry®. Container Station podporuje také platformu QIoT Containers, která umožňuje rychle strukturovat vaše prostředí IoT a implementaci Vašeho soukromého IoT cloudu. Protože už zde nejsou omezení daná fyzickým síťovým rozhraním, síťový a virtuální přepínač zvyšuje významně rychlost přenosu dat přes vnitřní rozhraní mezi VM, kontejnery a NAS.

Optimalizovaná spolupráce se sdílením souborů a synchronizací napříč platformami
Zařízení TS-1273U centrálně ukládá data, protokoly a různé soubory a podporuje protokoly SMB/CIFS, AFP a NFS k sdílení souborů napříč sítěmi s operačními systémy Windows®, Mac®, Linux®/UNIX®. Ve spojení s Qsync - což je nástroj, který promění váš QNAP NAS v bezpečné a vysokokapacitní datové centrum k synchronizaci souborů - bude jakýkoli soubor nahraný na TS-1273U zpřístupněn všem připojeným zařízením, jako například počítačům, notebookům nebo mobilním zařízením. Můžete také synchronizovat sdílené složky a týmové složky pro skupinové sdílení souborů, čímž se výrazně zvýší flexibilita týmových projektů a spolupráce.

Ucelená řešení pro zálohování a obnovení po havárii
TS-1273U nabízí flexibilní zálohovací řešení pro uživatele počítačů Windows® a Mac®, snímky svazků/LUN (blokový režim LUN* a souborový režim LUN), Snímek složky, Replika snímku a Klon. Podporuje také aplikaci Hybrid Backup Sync, která konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace (pomocí RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) pro snadný přenos dat na místní, vzdálená i cloudová úložiště v rámci rozsáhlého plánu na ukládání dat a obnovení po havárii.

Komplexní zabezpečení na ochranu vašich dat
V prostředí otevřených sítí se podniková data mohou stát terčem potenciálního útoku. TS-1273U poskytuje četné možnosti zabezpečení, jako například antivirus, šifrování přístupu, blokování adres IP, ověřování dvěma kroky, a další. IT administrátoři mohou také řídit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a bránit tak neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. TS-1273U podporuje 256-bitové šifrování AES, čímž brání neoprávněnému přístupu k citlivým podnikovým údajům a jejich narušení i v případě krádeže pevných disků nebo i celého systému. Podporovány jsou také služby Windows AD, server LDAP a vestavěná služba LDAP.

Zabezpečený přístup s využitím VPN a proxy serveru
Nová aplikace QVPN kombinuje funkci VPN Server a VPN Client. Prostřednictvím QVPN lze používat TS-1273U jako server VPN s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN a PPTP, takže vám umožní zabezpečený přístup ke sdíleným datům v rámci privátní místní sítě. TS-1273U také lze používat jako VPN Client pro připojení k jiným serverům VPN nebo k virtuální privátní síti přes PPTP a OpenVPN pro zabezpečený přenos dat. VPN Client také umožňuje připojit NAS k více serverům najednou. Ke svému NAS a k serveru VPN doma můžete připojovat zařízení pro přístup k datům na LAN; můžete se připojit přes klienta VPN na svém NAS k serverům VPN v zahraničí, abyste získali přístup ke službám, jejichž provoz je regionálně omezen, například Netflix a Hulu v HD Station.

Rychlé zařazování a vyhledávání dat pro zdvojnásobení vaší produktivity
TS-1273U nabízí Qfiling a Qsirch pro snadnou organizaci a vyhledávání souborů a je tudíž vysoce efektivním centrem pro ukládání dat. Qfiling automatizuje organizaci souborů – jednoduše určete podmínky zařazování, nastavte rozvrh a soubory se zorganizují a archivují podle vašich nastavení. Qsirch, fulltextový vyhledávací nástroj, nabízí rychlé vyhledávání souborů a podporuje zobrazování náhledů miniatur, výtahy z obsahu, nápovědu ke klíčovým slovům a mnohem více. Obě aplikace výrazně zvyšují produktivitu, která značně snižuje dobu strávenou vyhledáváním souborů na NAS a tím vám umožňují soustředit se na jiné úkoly.

Centralizovaná správa e-mailů a kontaktů pro lepší komunikační pracovní postupy
Spravovat e-maily a kontaktní informace, které jsou roztroušené po různých počítačích, zařízeních a účtech může být velmi těžké – a to nemluvíme o tom, že důležité e-maily nebo kontaktní informace se ztratí nebo jsou nepřístupné kvůli zavření účtu nebo selhání/ztrátě zařízení. QmailAgent a Qcontactz společnosti QNAP vám pomáhají centrálně ukládat a spravovat e-maily a kontaktní informace, díky čemuž jsou kdykoli přístupné pro všechna vaše zařízení – a díky výkonnému vyhledávacímu nástroji Qsirch můžete snadno vyhledávat kontakty a e-mail, ať je potřebujete kdekoli.

Rozsáhlé dohledové řešení poskytující zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální Systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dohled, který nabízí uživatelsky příznivé správní rozhraní, více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřovatelné licence ke kanálům IP kamer. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Můžete použít aplikaci Vmobile pro iOS® nebo Android™ a spravovat monitorované kanály kdykoli a odkudkoli pro zabezpečení prostředí své kanceláře, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a přeměnit tak své zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání na váš TS-1273U. TS-1273U nabízí 4 bezplatné kanály IP kamer, které můžete rozšířit až na 72 kanálů dokoupením doplňujících licencí.

Zcela nové dohledové řešení QVR Pro
TS-1273U podporuje QVR Pro (Beta), která integruje profesionální systém QVR od QNAP do operačního systému QTS. Můžete zařídit vyhrazený nezávislý úložný prostor pro data z dozorování na NAS a také využít výhody škálovatelnosti a správy úložišť z QTS. QVR Pro je vybaven flexibilním monitorovacím rozhraním, které umožňuje nastavovat poměr a monitorovat pohled z kamer IP, podporuje funkci vylepšené časové osy, která poskytuje okamžité vyhledávání videí a rychlou identifikaci náhledu v režimu živého sledování, a umožňuje monitorování náhledů a přehrávání obrázků bez nutnosti přepínat mezi různými okny. Další funkce, jako například přidávání dávek a editace kamer a vyhledávání kamer napříč různými LAN, dále snižují náklady a čas na implementaci a na údržbu kompletního dohledového systému. Pomocí nově vyvinuté aplikace QUSBCam2 můžete používat USB kameru jako kameru v síti ONVIF. Jednoduše ji připojte k zařízení TS-1273U a můžete sledovat snímky v reálném čase, aniž byste si museli instalovat nějaký software. Pomocí QVR Pro můžete dokonce ukládat nahrávky pro přehrávání, díky čemuž můžete vybudovat dohledový systém s minimálním rozpočtem.

Ekonomické, flexibilní řešení pro rozšíření úložišť
Kromě připojení rozšiřující jednotky QNAP lze také zvýšit úložnou kapacitu produktu TS-1273U pomocí VJBOD. Díky VJBOD lze využívat úložnou kapacitu dalších QNAP NAS* jako virtuálních disků, které lze v produktu TS-1273U připojit jako místní disky ke sdílení, aplikace nebo dokonce vytvořit jiný LUN. Ke snadnému rozšiřování kapacity NAS a správě úložných jednotek při rozšiřování úložišť můžete používat QTS Storage Manager.

Procesor: AMD R-Series RX-421ND quad-core 2.1 GHz processor, (zvýšení výkonu až na 3.4 GHz)
Zrychlené šifrování: (AES-NI)
Operační paměť: 8GB DDR4 (2 x 4GB)
Sloty pro rozšíření: 4 x UDIMM DDR4 (Max:4x16 64GB)
Pozn: Při instalaci 4nebo2 modulů je nutné mít stejnou velikost (ideálně i typ)
Flash Paměť: 512MB DOM
Interní disky: 12x 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s HDDs/SSDs
M.2 SSD Slot: 2 x M.2 2280 SATA 6Gb/s SSDs
10Gigabit LAN Port: 2x 10GbE SFP+ port předem nainstalována PCIe síťová karta
Gigabit LAN Port: 4x Gigabit RJ45 LAN porty
PCIe Slot: 1 x PCIe Gen 3 (x4) předem nainstalována LAN karta se dvěma porty 10GbE SFP+
USB Port: 2x USB 3.0 port, 4x USB 2.0 port
LED indikátory: Status/Napájení, LAN, USB, Disky 1-12
Tlačítko: Napájení/Stav, Reset
Port pro údržbu: 1x 3.5mm console port
Provedení: 2U Rackmunt
Rozměry: 89 x 482 x 534 mm
Hmotnost: 10.71 kg
Provozní teplota: 0-40˚C
Vlhkost vzduchu: 5 až 95 %
Napájení: 350W, 100-240V AC, 50/60 Hz
Ventilátor: 2 x 70mm, 12V DC
Stránky výrobce: QNAPZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.