Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP TVS-1282T-i5-16G

Akční cena

Vysoce výkonný NAS pro 8 x 3,5"/2,5" disky  s rozhranním Thunderbolt 2 a pozicemi pro 2 x M2.SATA a 4 x 2,5" SSD. Zabudované 2 x 10GbE.

Vaše cena (s DPH):
49 990 Kč
Vaše sleva:
17%
Běžná cena
59 990 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UMNP00397
Značka:
QnapParametr Popis
Počet pozic pro disky 8+4
Tvarový činitel Stolní
Typ CPU Intel Core
Architektura CPU x86 64bit
Velikost RAM 16GB
Paměťový slot 4xDDR4
Slot M.2 2x
SSD cache Ano
Síťové rozhraní Thunderbolt 2, GbE, 10GBase-T
Operační systém QTS
Podporovaný RAID 0,1,5,6,10,50,60
Rozšiřující slot 2xPCIe
USB Porty USB 3.0
HDMI konektor Ano
Redundantní napájení Ne

QNAP uvádí nový NAS server s pokročilými funkcemi a šestou generací 14nm procesorů Intel. Navržen s konceptem „tiered storage“, diskovými oddíly pro aplikace a distribucí síťových prostředků. Sloty PCIe Gen.3 podporují 10GbE/40GbE NIC, PCIe NVMe SSD, grafické karty a USB 3.1 karty. Podpora Thunderbolt DAS/NAS/iSCSI SAN dovoluje využít Thunderbolt™ 2 s rychlostí 20Gbps a plynulém přehrávání videí 4K 60 fps. Ideální pro uživatele Mac pro editaci 4K videí. Podpora sdílení souborů napříč systémy, kompletní systém zálohy a obnovení dat při nehodě, iSCSI, virtualizaci a další firemní aplikace. Vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti a nejvyšší rychlosti přenosu dělají z tohoto NAS serveru ideální řešení pro firemní účely.

 • Sloty pro M.2 SATA 6Gb/s a 2,5” SSD
 • Technologie Qtier a SSD cache pro optimalizované ukládání dat
 • Aplikace Network & Virtual Switch app pro distribuci síťových prostředků a optimalizace pro aplikace
 • Tři HDMI výstupy (jeden s HDMI 2.0) pro plynulé přehrávání 4K videí
 • Thunderbolt™ 2 (20Gbps) a 10GbE pro editování videí a okamžité sdílení 
 • Virtuální JBOD (VJBOD) umožňuje rozšíření kapacity
 • Podpora QRM+ pro vzdálenou správu serveru, technologie QvPC, virtuální stroj, kontejnery

Thunderbolt™ 2 NAS, extraordinary performance
Výkonný procesor, hodně paměti a podpora Thunderbolt™ 2 spolu s duálním 10GbE a řešením pro DAS/NAS/iSCSI SAN vytváří výkonný NAS s flexibilními možnostmi připojení.

Šestá generace procesorů Intel® s extrémním výkonem
Tento NAS beží na šesté generaci vícejádrových procesorů Intel® s výkonem o 20% - 30% vyšším než předchozí generace. Tím získáte mnohem větší výkon pro aplikace, které jsou závislé na rychlém procesoru – virtualizace, přehrávání 4K videí, obsluhování velkého množství simultálních připojení.

Pokročilý hardware pro velký výkon

 • 2,5” SSD sloty – flexibilní využití „tiered storage“ a funkce cache acceleration.
 • Instalace pevných disků bez nástrojů – sloty pro 2,5” SSD a 3,5” HDD jsou navrženy pro jednoduchou instalaci a výměnu bez nutnosti použít jakékoliv nástroje
 • M.2 SSD sloty – podpora SATA M.2 SSD typu 2242, 2260, 2280, 2110 flexibilní využití „tiered storage“ a funkce cache acceleration.
 • DDR4 2133 MHz RAM – podpora čtyř paměťových modulů DDR4 pro maximum 32GB RAM.
 • Šestá generace procesorů Intel® Core™ - nejnovější technologie 14nm procesorů s podporou DDR4, PCIe Gen.3
 • 10GBase-T síťový port - připojení k síti nejvyšší rychlostí
 • Thunderbolt™ 2 porty - připojení 20Gbps
 • Chytré chlazení – kontrola teploty disků a procesoru a úprava rychlosti jednotlivých větráčků pro celkové snížení úrovně hluku
 • Gigabit Ethernet porty – optimalizace síťových prostředků pro jednotlivé aplikace a správa síťových prostředků aplikací Network & Virtual Switch 
 • HDMI výstupy - jeden HDMI 2.0 a dva HDMI 1.4b, HDMI 2.0 podporuje přenos až 18Gbps a 4K 60 fps videa.
 • 3.5mm audio jack – připojte repráčky nebo sluchátka pro zvukový výstup přímo z NAS
 • Zabudované repráčky – podpora audio výstupu a systémových varování

M.2 SATA 6Gb/s SSD a 2,5” SSD cache
Dva SSD sloty a dva M.2 SSD určené pro cache a tím zvýšení výkonu IOPS, vyšší přenosové rychlosti, a stabilita. Použitím SSD cache se zvýší celkový výkon systému a zvýšení rychlosti je znatelně poznat například ve virtualizaci. 

Tiered Storage
Technologie Qtier s funkcí Auto Tiering kontinuálně optimalizuje efektivnost ukládaných dat napříč PCIe NVMe SSD, M.2 SSD, SSD a SATA disky. Nejžádanější data se automaticky přenesou na SSD disky s velkým výkonem a méně využívaná data na pevné disky s vyšší kapacitou a menším výkonem. S funkcí Auto Tiering využijete velkého výkonu při přístupu k vašim datům.

Duální síť Thunderbolt a Ethernet
Portem Thunderbolt™ 2 můžete provozovat všechny síťové služby (sdílení souborů, FTP, a další). Také můžete současně použít Ethernet adaptér nezávislý od Thunderbolt sítě a flexibilně alokovat bandwidth pro různé souběžně běžící aplikace.

Použití v režimu DAS
V režimu DAS můžete přímo přistupovat k souborům na serveru. Stačí připojit váš Mac přes Thunderbolt kabel a NAS se přímo zobrazí v prohlížeči na Macu s přístupnými sdílenými složkami. 

Použití v režimu Thunderbolt/Ethernet NAS
Režim duální sítě Thunderbolt a Ethernet pro flexibilní souběžné sdílení souborů napříč mnoha zařízeními přes protokoly SMB/CIFS, NFS a AFP pro přístup ve Windows®, Mac® a Linux®/UNIX® sítích. Stačí použít QFinder pro nalezení NAS a zjištění Thunderbolt IP adresy a Ethernet IP adresy.

Použití v režimu iSCSI SAN
Thunderbolt v režimu iSCSI SAN vylepšuje celkový výkon připojení. 

Oddíly disků podle aplikací
Každá aplikace vyžaduje různý stupeň výkonu. Například Surveillance Station vyžaduje velkou rychlost přístupu k datům pro zajištění integrity nahráven, zatímco pro běžné sdílení souborů stačí standardní rychlost. Když několik aplikací potřebuje přistupovat k datům na stejném disku není možné zajistit dostatečnou rychlost pro všechny aplikace. Z tohoto důvodu tento NAS podporuje tři typy datových zařízení: M.2, SSD a SATA pevné disky, které mohou být nastaveny jako nezávislé oddíly pro dané aplikace pro zajištění dostatečné rychlosti přístupu k datům těchto aplikací.

Správa připojení k síti
S čtyřmi Gigabit Ethernet porty mohou aplikace použití dedikovaný interface pro svoje síťové potřeby. Síťové připojení mohou být jednoduše spravovány aplikací Network & Virtual Switch, která optimalizuje připojení pro virtuální stroje a aplikace. 

HDMI 2.0 pro přehrávání 4K 60 fps videí
Tři HDMI porty (jeden HDMI 2.0) pro plynulé přehrávání Ultra HD 4K (4096 x 2304) videí. Stačí připojit vaši televizi a využít aplikaci Kodi™ v HD Station spulu s QNAP dálkovým ovládáním pro správu a přehrávání videí. Grafika Intel® HD Graphics umožň kódování 4K (H.264) a 1080p videí v reálním čase do univerzálních formátů, které mohou být přehrávány na počítačích, telefonech a tabletech a chytrých televizích.

Tři HDMI výstupy – přepněte mezi HD Station a Linux desktopem
S třemi HDMI výstupy můžete připojit tři monitory v režimu duplikace nebo rozšířené plochy. Režim duplikace zobrazí stejný obraz na všech monitorech a rozšířená plocha je dobrá pro zobrazí vice aplikací najednou pro lepší produktivitu. NAS můžete použít jako multimediální přehrávač pomocí HD Station a spustit například Kodi™, HD Player, Plex Home Theater, YouTube™, Spotify®, JRiver, Google Chrome™, Mozilla Firefox®, a další aplikace. Také můžete spustit operační systém Linux® a NAS použít jako počítač.

QRM+ Centralized Remote Server Management Solution
QRM+ je centralizované řešení pro vzdálenou správu server a ulehčuje práci IT týmům. Poskytuje webové řešení pro vyhledání, namapování, monitorování a správu všech důležitých zařízení v síti – server, počítačů, zabudovaných počítačů, tenkých klientů. Podporuje IPMI 1.5 a 2.0 a poskytuje KVM (Keyboard, Video, Mouse) pro určitá IPMI zařízení. Podporuje každé akce pomocí záznamu a přehrávání KVM. S centralizovanou správou s QRM+ bude správa vaši IT infrastruktury zjednodušena a bezpečnost vylepšena. 

QTS - snadný a efektivní
Operační system QTS přináší intuitivní uživatelské rozhraní pro jednoduchou a rychlou práci s NAS. Na ploše můžete rychle vyhledávat požadované funkce, vytvářet zástupce a skupiny zástupců, a take monitorovat důležité systémové informace. Můžete otevřít několik oken najednou pro efektivní práci.

Virtuální stroje a aplikace
Virtualization Station umožňuje spustit virtuální stroje a zobrazit je přes prohlížeč nebo VNC. Virtualization Station podporuje mnoho operačních systémů, rychlé vytváření VM, zálohu a obnovení VM, import a export VM. Virtualization Station a VM sdílí stejný LAN port a nejste omezení fyzickým výkonem sítě, virtuální switch má vysoký rychlost přenosu dat mezi VM a mezi VM a NAS. Grafická karta AMD Radeon™ R7/ R9 Series může být přidána do PCIe slotu a využita VM. NAS také podporuje Container Station, která integruje technologie LXC a Docker®. Na NAS můžete spustit několik Linux® systémů a stahovat aplikace ze zabudovaného Docker Hub Registry®.

Použijte NAS místo počítače
Technologie QvPC umožňuje použít NAS jako počítač jen po připojení klávesnice, myši a monitoru. Přímo můžete přistupovat k uloženým datům, spouštět aplikace na Windows®, Linux®, UNIX®, Android™ ve virtuálním stroji, surfovat na webu, přehrávat 4K a 1080p videa s 7.1 kanálovým zvukem přes Kodi™, sledovat záznamy z kamer, a mnoho dalšího.

Řešení pro obnovení po havárii
NAS nabízí různé možnosti pro obnovu dat. Vzdálená replikace v reálném čase (Real-Time Remote Replication, RRTR) podporuje zálohování dat v reálném čase nebo podle plánu na vzdálený NAS nebo na FTP. Také podporuje protokol rsync k opakovanému zálohování na jiný vzdálený server. Data lze zálohovat a obnovovat také z cloudových úložišť, například Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Dropbox, Google Drive, Google Cloud Storage a další.

Synchronizace souborů napříč zařízeními
Aplikace Qsync vytváří z vašeho NAS vysokokapacitní a bezpečné datové centrum pro vase soubory. Soubory nahrané na NAS jsou dostupné z připojeným zařízení - počítačů, notebooků a mobilních zařízení. Qsync je obzvlášť užitečný pro ty, kteří často cestují a používají mnoho zařízení. Qsync poskytuje různé způsoby synchronizace a sdílení souborů mezi uživateli a tím zlepšuje skupinovou spolupráci. Také můžete nainstalovat aplikaci Cloud Drive Sync a jednoduše synchronizovat soubory s vaším účtem na Google Drive a Dropbox.

Řešení pro zabezpečení 24 hodin denně
Surveillance Station je profesionální systém pro kamerové zabezpečení s jednoduchým rozhraním a podporou více než 3 000 modelů IP kamer a možností přidání licencí pro IP kamery. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a audia a mnoho dalších nastavení. Aplikaci Vmobile pro iOS a Android dovoluje spravovat vase kamery odkudkoliv. Aplikaci Vcam promění váš telefon v síťovou kameru pro okamžité nahrávání na server. NAS poskytuje bezplatně licence pro 2 kanály, které můžete rozšířit až na 30 kanálů dokoupením dalších licencí.

Mnoho dalších aplikací
Díky své architektuře x86 podporuje tento NAS vice aplikací, než NAS běžící na ARM. Zabudovaný App Center nabízí mnoho aplikací vyvinutých společností QNAP a vývojářů třetích stran, včetně nástrojů pro zálohování a synchronizaci, podnikání, správu dat, komunikaci, stahování, zábavu a mnoho dalšího. Jedná se také o centralizované místo pro správu a aktualizaci již nainstalovaných aplikací. 

Další funkce pro malé a střední podniky

 • FTP server - funkce FTP serveru pro sdílení velkých souborů s možností nastavení uživatelů a omezení rychlosti stahování, počtu připojení, a práv pro zápis a čtení.
 • Web server – funkce webového server pro spuštění až 32 webových stránek.
 • RADIUS server – funkce serveru RADIUS pro centralizovanou správu oprávnění.
 • VPN server – jednoduchý způsob vytváření soukromých sítí s možností bezpečného připojení mimo kancelář a s přístupem k podnikovým datům.
 • Print server – připojení až 3 USB tiskáren a možností tisku přes internet, IPP (Internet Printing Protocol), Samba a Bonjour.

Procesor: Intel® Core™ i5-6500 3.6 GHz quad-core
Paměť: 16 GB DDR4 RAM (8 GB x 2)
Počet paměťových slotů DIMM: 4
Maximum paměti: 32 GB (8 GB x 4)
Flash paměť: 512MB DOM
M.2 sloty: 2 x M.2 2242/2260/2280/22110 SATA 6Gb/s SSD
Sloty SSD disků: 4 x 2,5” SSD
Sloty pevných disků HDD: 8 x 2,5"/3,5" HDD nebo SSD
Typ připojení disků: SATA 6Gbps/3Gbps
Thunderbolt porty: 2 x Thunderbolt™ 2
USB porty: 1 x USB 3.0 port (přední strana), 4 x USB 3.0 port (zadní strana)
LAN porty: 2 x 10GBase-T port, 4 x GbE port
HDMI výstup: 3 (HDMI 1.4b x 2, HDMI 2.0 x 1)
Audio vstup: 2 x 6.3mm MIC In
Audio výstup: 2 x zabudovaný reproduktor, 1 x 3,5mm Line-out jack
LED indikátory: stav systému, 2,5" SSD, M.2 SSD, 3,5" HDD
Tlačítka: Spuštění, reset, USB one-touch-backup
Rozměry: 234,6 x 369,9 x 319,8 mm
Hmotnost: 11,55 kg (samotný NAS), 13,65 kg (s obalem a příslušenstvím)
Hlasitost: 21,8 dB (s disky 8 x Seagate ST2000VN000-1HJ164)
Provozní teplota: 0 - 40˚C
Provozní vlhkost: 5 ~ 95 %
Napájení: 100 - 240V, 3-1,5A, 60-50Hz; Výstup: 250W
PCIe slot: 2 (1 x PCIe Gen3 x16; 1 x PCIe Gen3 x4) (Poznámka: Oba PCle sloty jsou použity pro Thunderbolt™ 2 a 10GbE adaptér)
Větráček systému: 3 x 8 cm
Větráček procesoru: 1 x 9 cmZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?