Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

Novinka

Vertikální čtyřdiskový NAS se čtyřjádrovým procesorem Intel® a displejem 4K

Vaše cena (s DPH):
13 590 Kč
Kód:
UMNP00326
Značka:
QnapTS-453Bmini, navržený pro uživatele v domácnostech a malých kancelářích, charakteristický vertikální dispozicí a elegantním lesklým vzhledem, je vybaven nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Intel® a hardwarovým šifrováním AES-NI, díky kterým nabízí vysoký výkon, kvalitní zabezpečení a inteligentní provoz. Jeho uživatelsky přívětivý design, tiché chlazení, nastavitelné LED indikátory a velké množství aplikací nepochybně zajistí naprostou spokojenost uživatelů v malých organizacích i v domácnostech, kteří tak mohou naplnit své potřeby v oblastech ukládání dat, zálohování, sdílení nebo i zábavy. Vývojáři aplikací pro Internet of Things (IoT) mohou dokonce přímo na TS-453Bmini nainstalovat operační systém Ubuntu® s otevřeným zdrojovým kódem a mohou tak snadno vyvíjet a spouštět aplikace pro IoT a využívat integrovaný soukromý cloud spolu s úložištěm.

  • Zlepšené zabezpečení dat s výkonným 256bitovým šifrováním AES a antivirem
  • Využívejte TS-453Bmini jako PC s technologií QvPC
  • QNAP Linux Station podporuje operační systém Ubuntu® OS s přímým výstupem do HDMI
  • Překódovávejte videa v rozlišení 4K za chodu nebo offline pomocí komerční překódovací technologie od QNAP
  • Spravujte, sdílejte a zálohujte svá podniková data pomocí Real-time Remote Replication (RTRR)
  • Využívejte sjednocené úložné řešení NAS a iSCSI-SAN pro virtualizaci serverů
  • Provozujte více kontejnerů a virtuálních počítačů založených na operačních systémech Windows/Linux/UNIX/Android pomocí Container Station a Virtualization Station
  • Podporuje VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V a pokročilé virtualizační funkce
  • Rozšiřte si celkovou úložnou kapacitu až na 12 disků pomocí rozšiřující jednotky UX-800P od QNAP

Vysoce výkonný čtyřjádrový procesor a hardwarově akcelerované šifrování AES-NI
TS-453Bmini, založený na energeticky efektivním čtyřjádrovém procesoru Intel® Celeron® J3455 1,5 GHz (s boostem na 2,3 GHz) s dvoukanálovou 4 / 8 GB DDRL RAM (navýšitelné na 8 GB), se dvěma porty sítě Gigabit LAN a SATA 6Gb/s, dosahuje rychlosti čtení až 225 MB/s a umožňuje bezproblémové a rychlé vykonávání úloh v duálních síťových prostředích. TS-453Bmini je vybaven hardwarově akcelerovaným šifrováním Intel® AES-NI pro zvýšení přenosové rychlosti až na 225 MB/s s 256 bitovým AES šifrováním pro celé svazky NAS i pro sdílené složky. TS-453Bmini tedy nabízí vysoký výkon i kvalitní zabezpečení systému, díky čemuž zajistí bezpečí na něm uložených citlivých firemních údajů.

Vertikální a uživatelsky přívětivý design
TS-453Bmini se vyznačuje stylovým vertikálním designem, který zabírá o 29% měně místa na pracovní ploše*. Uživatelsky přívětivá koncepce TS-453Bmini je mimo jiné charakteristická i nehlučným chladicím systémem a konstrukcí optimalizovanou pro beznástrojovou instalaci. Také umožňuje výměnu pevných disků o průměru 3,5" ** za provozu a pro bezproblémové přidávání pamětí RAM. Tato architektonická koncepce TS-453Bmini Vám zaručuje snadnou údržbu s minimálním úsilím.

Seřizovatelná inteligentní LED
Jas všech systémových LED indikátorů můžete nastavovat (na škále od 0 do 100, v krocích po 5) a dále můžete naplánovat, aby systém v určitou dobu světlo LED automaticky ztlumil.

QTS 4.3 – Nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS
TS-453Bmini nativně podporuje nový 64bitový operační systém QTS 4.3. Díky modulárním aplikacím a funkcím zlepšuje QTS 4.3 efektivitu řízení, osobní produktivitu nebo například práci s multimédii. Také byly přidány nové inteligentní služby pro zjednodušení systémových operací a správy. Systém QTS se svým intuitivním a zjednodušeným uživatelským rozhraním je vybaven inteligentní pracovní plochou, která Vám umožní rychle vyhledávat požadované funkce, vytvářet klasické či skupinové zástupce na pracovní ploše, v reálném čase monitorovat důležité systémové informace nebo otevírat více oken aplikací pro provoz většího počtu úloh najednou, což přináší znatelně vyšší efektivitu práce. QTS prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby Vám přinesl dokonalý prožitek v cloudovém prostředí.

QmailAgent - poštovní centrum pro Váš soukromý cloud
QmailAgent je online e-mailový klient, který Vám umožní spravovat více e-mailových účtů najednou, takže budete mít přístup ke všem svým e-mailům a budete se moci snadno přepínat mezi různými účty. QmailAgent také poskytuje kompletní funkcionalitu pro vytváření, čtení a organizaci e-mailových zpráv. Při psaní e-mailů můžete přikládat soubory, fotografie a dokumenty přímo z TS-453Bmini. Uživatelé iOS® a Android™ mohou používat aplikaci QmailClient k rychlé kontrole více e-mailových účtů na svých mobilních zařízeních a k prohlížení a odesílání e-mailů pomocí QmailAgent na svém TS-453Bmini. Program QmailAgent můžete používat společně s Qsirch, který podporuje prohledávání souborů .eml uložených na TS-453Bmini. Díky tomu je prohledávání a správa rozsáhlého množství e-mailů mnohem snadnější.

Qcontactz - Snadno spravujte obrovské množství kontaktů na NAS
Qcontactz spolu s vysokokapacitním TS-453Bmini Vám umožní centrálně ukládat a spravovat kontaktní informace spolupracovníků, obchodních partnerů, rodiny a přátel. K dalším funkcím patří: import/export ze souborů CSV nebo vCARD 3.0, automatická identifikace často používaných kontaktů, šifrování citlivých/důvěrných kontaktních informací, nebo například inteligentní vyhledávání. Qcontactz nabízí zálohování podle snímků, které Vám umožní vrátit se dle potřeby k předchozí verzi vašeho kontaktního seznamu. Pro snadný přístup ke kontaktům je k dispozici také doplňková aplikace pro telefony iPhone nebo s OS Android. Qcontactz lze také používat spolu s QmailAgent k vytvoření dokonalého pracovního prostředí pro práci s e-maily.

Duální systém QTS-Linux vybavený pro éru IoT
Duální systémy na QTS-Linux TS-453Bmini jsou založeny na pokročilých virtualizačních technologiích od QNAP*. Po instalaci Linux Station z QTS App Center můžete ke svému NAS připojit klávesnici, myš a displej HDMI a využívat jej tak, jako by se jednalo o PC** s operačním systémem Ubuntu®. Pomocí TS-453Bmini můžete také dle potřeby vyvíjet a instalovat různé balíčky pro IoT a centrálně ukládat data na TS-453Bmini, čímž získáte výhodu efektivního vývojového řešení a zároveň zabezpečeného privátního úložiště.

Obnovujte soubory se snímky svazků a LUN
QTS Storage Manager přidává snadno použitelný webový snímkovací nástroj, kterým můžete snadno zálohovat a obnovovat data na TS-453Bmini zpět do jakéhokoli bodu v čase v případě, že ztratíte nějaká důležitá data. Můžete pořizovat snímky svazků a LUN (až 256 snímků na jeden svazek nebo LUN a maximálně 1,024 snímků na jeden NAS), pomocí funkce Snapshot Replica efektivně replikovat snímky svazků/LUN na vzdálené servery zkopírováním jen provedených změn a rychle naklonovat snímek svazku /LUN jako místní svazek bez přerušení aktuální systémové operace. Dokonce můžete systém nastavit tak, aby automaticky pořídil snímek svazku před zálohováním prostřednictvím RTRR/rsync i kdyby byly právě otevřeny soubory.

Úložiště pro hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací
Virtualization Station Vám umožní na TS-453Bmini provozovat virtuální stroje (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC. Virtualization Station podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních strojů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM a správu zařízení pro centrální řízení VM. Virtualization Station umožňuje, aby TS-453Bmini, VM a kontejnery sdílely stejný port sítě LAN. Protože už nejsou omezeny fyzickým síťovým rozhraním, zvyšují vysokorychlostní virtuální přepínače významně rychlost přenosu dat prostřednictvím vnitřního rozhraní mezi VM, kontejnery a NAS. TS-453Bmini je dále vybaven Container Station, která integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®. Na TS-453Bmini můžete provozovat větší počet izolovaných systémů Linux® nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry®. Container Station nabízí také platformu QIoT Containers, která umožňuje rychle strukturalizovat Vaše IoT prostředí a implementovat Váš soukromý IoT cloud.

Použijte NAS k rozšíření kapacity NAS pomocí Virtual JBOD
Kromě užití fyzických rozšiřujících úložných jednotek je tu ještě další možnost rozšíření úložné kapacity na NAS. QNAP VJBOD (Virtual JBOD) je síťový svazek JBOD, který Vám umožňuje rozšířit úložiště Vašeho QNAP NAS o více jednotek QNAP NAS. K TS-453Bmini můžete jako místní disky připojovat iSCSI LUN z QNAP NAS a vytvářet virtuální seznamy úložišť a svazky pro provoz aplikací na NAS.

Výkonné překódování pro výstup 4K HDMI
TS-453Bmini, vybavený grafikou Intel® HD 9. generace umožňuje bezproblémové překódování dokonce i 4K (H.264) videí a podporuje vícekanálový digitální ambientní zvuk. Díky tomu Vám při sledování filmů či videa nabízí kvalitní audiovizuální prožitek*. Pro vyšší pohodlí můžete také HD Station snadno ovládat svým bezplatným dálkovým ovládáním QNAP nebo instalací aplikace Qremote změnit svá mobilní zařízení na dálková ovládání.

Sdílení souborů napříč platformami, centralizované datové úložiště
TS-453Bmini podporuje protokoly SMB/CIFS, NFS a AFP pro sdílení souborů napříč sítěmi Windows®, Mac®, Linux®/UNIX®. Na TS-453Bmini lze centrálně ukládat data, protokolární záznamy a obrazy ISO disků CD a DVD. Služby Windows AD® a LDAP umožňují systémovým administrátorům konfigurovat práva uživatelů pomocí stávajícího serveru Windows AD, serveru LDAP nebo integrované služby LDAP.

Ucelená řešení pro zálohování a obnovení po havárii
TS-453Bmini nabízí flexibilní zálohovací řešení pro uživatele systémů Windows® a Mac®, snímky svazků/LUN (až 256 snímků na jeden svazek nebo LUN, a maximálně 1,024 snímků na jeden NAS), replikaci a klonování snímků, dodávána jsou i řešení pro obnovení po havárii, jako například RTRR, rsync a zálohování do prostředí cloud (Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® a Google Cloud Storage™).

Řešení pro obnovení po havárii přinášejí klid mysli
Hybrid Backup Sync konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace (pomocí RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) do jediné aplikace. To v rámci rozsáhlého plánu na ukládání dat a jejich obnovení po havárii umožňuje snadný přenos dat na místní a vzdálená i cloudová úložiště. K podporovaným službám cloudového prostředí patří například Amazon® Glacier, úložiště Azure™, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive® for Business, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, hubiC® a služby kompatibilní s Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV. Hybrid Backup Sync podporuje zálohování více verzí, flexibilní plánování úloh, kompresi souborů pro úsporu úložného prostoru a další.

Snadno rozšiřujte kapacitu úložišť
TS-453Bmini podporuje rozšiřování kapacity připojením rozšiřujícího krytu QNAP. Se škálovatelným řešením QNAP lze hrubou úložnou kapacitu navyšovat dle potřeby. Díky tomu je pro digitální data TS-453Bmini ideálním souborovým centrem s velkou úložnou kapacitou.

Energeticky úsporný
The TS-453Bmini využívá 14nm CPU a DDR3L RAM, které jsou charakteristické nízkými požadavky svou nízkou spotřebou a zároveň nabízí vysoký výkon pro systémové operace. K dalším ekologicky příznivým funkcím patří plánované zapínání/vypínání, pohotovostní režim pevného disku a probuzení po síti LAN.

Procesor: 14nm Quad-core Intel® Celeron® J3455 1.5 GHz (zvýšení výkonu až na 2.3 GHz)
Grafika: 9. generace Intel® HD Graphics 500
Operační paměť: 4GB DDR3L (2 x 2GB)
Sloty pro rozšíření: 2 x SODIMM (Max: 8GB)
Pozn: Při instalaci 2 modulů je nutné mít stejnou velikost (ideálně i typ)
Interní disky: 4 x 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s HDDs/SSDs
GbE LAN: 2 x Gigabit RJ45 LAN porty
USB: Přední 1 x 3.0 USB port, Zadní 3 x 3.0 USB port, 1x 2.0 USB port
HDMI: 1, max. rozlišení 3840 x 2160 @ 30Hz
LED indikátory: Stav, USB, HDD 1-4
Tlačítka: Napájení, reset, USB auto kopírování
IR Sensor: ✓, podpora QNAP RM-IR002, RM-IR004 a MCE dálkové ovladače
Ostatní: Kensigton security slot, console port
Zařízení: Vertikální
Rozměry: 210 x 151 x 200 mm
Hmotnost: 2 / 3.4 kg
Provozní teplota: 0-35˚C
Vlhkost vzduchu: 5 až 95 % bez kondenzace
Hladina hluku: 16.9 dB
Spotřeba energie: pohotovostní režim 10.95W, v provozu 24.32W (zapojené 4x 1TB HDD)
Napájení: 90W AC napájecí adaptér, 100-240V AC
Chlazení: Vnitřní kompaktní ventilátor

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.