Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

Doprodej

Čtyřjádrový NAS server QTS-Linux Combo s portem PCIe pro nejrůznější využití úložiště

Vaše cena (s DPH):
21 991 Kč
Kód:
UMNP00446Model TS-453B se pyšní novým, elegantním vzhledem včetně OLED panelu a dvou dotykových tlačítek. TS-453B je vybaven také portem PCIe pro maximální využití vašeho NAS serveru: instalací rozšiřující karty QNAP QM2 lze doplnit mezipaměť M.2 SSD / připojení 10GbE, instalací bezdrátové karty lze používat server TS-453B jako bezdrátový přístupový bod a připojením karty USB 3.1 10 Gb/s zajistíte jednodušší zálohování na několik externích úložných zařízení. Díky portu USB Type-C QuickAccess a slotu na SD karty zjednodušuje server TS-453B přenos a sdílení souborů bez nutnosti síťového připojení. Server TS-453B nabízí také celou řadu funkcí, jako je přehrávání videí v rozlišení 4K a překódování v reálném čase. Nabídku multimédií a automatizace serveru NAS doplňuje aplikace Cinema28 pro multizonální správu médií a oblíbená aplikace IFTTT Agent pro automatizaci webu.

  • Port PCIe podporuje instalaci připojení M.2 SSD/10GbE přes duální port QNAP QM2, kompatibilní bezdrátový adaptér PCIe nebo kartu USB 3.1 10 Gb/s
  • Port USB QuickAccess pro přímý přístup k souborům na NAS serveru bez nutnosti síťového připojení
  • Podporuje virtualizaci, centralizované úložiště, zálohování, sdílení a zotavení po havárii
  • Hybridní přístup k virtualizaci v jediném NAS: Virtualization Station a Container Station
  • Podporuje hardwarové dekódování 4K a překódování videí 4K H.264 za chodu nebo offline
  • Cinema28 pro centralizovanou správu multimediálních zařízení a lepší zážitky při sledování multimédií
  • Aplikace IFTTT Agent umožňuje automatizaci webu pro efektivnější práci

Čtyřjádrový procesor Intel® Celeron® J3455 1,5 GHz s šifrováním AES-NI
TS-453B, který je vybavený nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Intel® Celeron® J3455 14 nm 1,5 GHz (Turboboost až na 2,3 GHz), pamětí až 8 GB DDR3L RAM, dvěma porty sítě Gigabit LAN a disky SATA 6 Gb/s, přináší plynulé a rychlé zpracování úloh s rychlostí čtení / zápisu až 225 MB/s. Server TS-453B používá hardwarově akcelerované šifrování Intel® AES-NI pro vyšší rychlosti přenosu až 225 MB/s při 256bitovém šifrování AES jak pro celé svazky NAS, tak i pro sdílené složky, čímž vylepšuje systémový výkon i zabezpečení, a přitom zajišťuje bezpečí citlivých dat uložených na TS-453B.

Rozšíření funkce NAS díky slotu PCIe
Díky rozšíření PCIe nabízí TS-453B flexibilitu rozšíření funkcí NAS a potenciálních oblastí použití. Instalací karty QNAP QM2 vytvoříte možnost ukládání do mezipaměti M.2 SSD / připojení 10GbE, instalací kompatibilní karty bezdrátové sítě využijete server TS-453B jako bezdrátový přístupový bod, nebo instalací karty USB 3.1 10 Gb/s zlepšíte možnosti připojení TS-453B přes USB.

Rozšiřující karta QM2 přináší novou podobu funkce NAS
QM2 od společnosti QNAP je rozšiřující karta PCIe, která je vybavena dvěma sloty M.2 SSD a připojením 10GbE* (funkce jednotlivých karet se mohou lišit). To umožňuje uživateli snadné nastavení ukládání do mezipaměti SSD nebo použití technologie automatického vrstvení pro optimalizaci výkonu NAS. Modely kompatibilní s 10GbE jsou do budoucna zárukou pro používání modelu TS-453B se sítěmi 10GbE. Karta QM2 je vybavena samostatným chladicím modulem pro udržení vysokého výkonu při maximálním zatížení.

OLED displej s dotykovými tlačítky
TS-453B přináší zcela nový design s posuvným krytem. Jednoduchá instalace pevných disků o velikosti 3,5” bez nástrojů usnadňuje uživatelům nastavení a údržbu serveru TS-453B. Přední OLED displej zobrazuje informace o systému (včetně teploty, rychlosti ventilátorů a kapacitě pevných disků a jednotek LUN), což umožňuje rychlé zobrazení celkového stavu systému. Prachotěsná dotyková tlačítka umožňují snadné probuzení obrazovky, změnu nastavení IP adresy sítě a hesla hostitele nebo dokonce restartování a vypnutí systému.

Přímý přístup k souborům díky USB-C QuickAccess
Server TS-453B je vybaven inovativním portem USB-C QuickAccess, který umožňuje dokončit první instalaci a nastavení TS-453B bez nutnosti síťového připojení. Přímý přístup k souborům a datům uloženým na serveru TS-453B zajišťuje také aplikace Qfinder Pro* a kabel USB typu C**. Přiřazením přístupových oprávnění uživatelů k různým složkám lze zabránit neoprávněnému přístupu k důležitým souborům.

Zálohování, obnovení a synchronizace dat
QNAP Hybrid Backup Sync poskytuje kompletní řešení zálohování dat, synchronizace souborů a zotavení po havárii. Díky Hybrid Backup Sync můžete snadno a bezpečně zálohovat data z NAS serveru na místní, vzdálená a cloudová úložiště. V případě selhání systému nebo kritické chyby hardwaru můžete rychle data z těchto úložišť obnovit, a minimalizovat tak výpadky a celkové ztráty. Hybrid Backup Sync zároveň využívá výhod cloudového úložiště pro jednosměrnou synchronizaci dat na cloudové úložiště RTRR, Rsync, FTP, protokol SMB, nebo obousměrnou synchronizaci NAS serveru se vzdáleným NAS / cloudovými službami.

Sdílení a synchronizace souborů napříč zařízeními
TS-453B podporuje protokoly SMB, NFS a AFP a umožňuje rychlé sdílení souborů se zařízeními Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®. S nástrojem Qsync od společnosti QNAP se TS-453B stane bezpečným datovým centrem pro synchronizaci s obrovským úložným potenciálem. Jakýkoli soubor odeslaný na TS-453B lze synchronizovat se všemi propojenými zařízeními, jako jsou počítače, notebooky a mobilní zařízení. Synchronizací sdílených složek rovněž zvýšíte flexibilitu spolupráce a sdílení souborů. Slot na kartu SDXC usnadňuje přímý přístup a zálohování uložených souborů a nový ovladač exFAT (volitelný nákup, prodává se samostatně) zajišťuje kompatibilitu s novými, rychlejšími SD kartami.

Duální systémy QTS-Linux, ideální pro éru IoT
Duální systémy QTS-Linux serveru TS-453B jsou založeny na pokročilých technologiích virtualizace od společnosti QNAP. Revoluční architektura TS-453B umožňuje uživatelům nejen stahovat celou řadu aplikací z Centra aplikací QTS, ale také vyvíjet nebo využívat balíčky IoT pro Linux® a zobrazovat je na výstupu HDMI. Se serverem TS-453B můžete vyvíjet a instalovat nejrůznější balíčky IoT na požádání, ukládat data centrálně na TS-453B, a využívat tak výhod bezpečného privátního úložiště a řešení pro vývoj.

Úložiště dat pro virtualizovaná prostředí
TS-453B je úložiště iSCSI/ IP-SAN, které podporuje VMware® a Citrix® a je kompatibilní s Microsoft® Hyper-V® a Windows Server 2012® R2. Splňuje tak požadavky na potřebu flexibilního nasazení a správu ve virtualizovaných prostředích. TS-453B podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX po zvýšení výkonnosti snižováním zátěže serverů ESXi a Hyper-V a podporuje zásuvný modul QNAP vSphere Client a poskytovatele QNAP SMI-S s vyšší provozní účinností a správou ve virtualizačních prostředích.

Úložiště pro hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací
Virtualization Station Vám umožní provozovat na TS-453B virtuální počítače (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC. Virtualization Station podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM, pořizování snímků a správu zařízení pro centrální řízení VM. Virtualization Station umožňuje, aby TS-453B, VM a kontejnery sdílely stejný LAN port. Vysokorychlostní virtuální switche už nejsou omezovány výkonem fyzické sítě, takže pomocí svého vnitřního rozhraní výrazně zvyšují datovou propustnost mezi VM, kontejnery a NAS. TS-453B nabízí také Container Station, která integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®. Na TS-453B můžete provozovat větší počet izolovaných systémů Linux® nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry®. Container Station poskytuje také platformu QIoT Containers, která vám pomůže na Vašem soukromém IoT cloudu rychle strukturalizovat prostředí a IoT implementaci.

Bezpečný přístup přes server VPN a proxy
Nová služba QVPN propojuje funkce serveru VPN a klienta VPN. Díky službě lze TS-453B používat jako VPN server s podporou L2TP/ IPsec, OpenVPN a PPTP, což umožňuje bezpečný přístup k datům sdíleným přes privátní místní síť. TS-453B lze použít také jako klienta VPN pro připojení ostatních serverů VPN nebo virtuální privátní sítě prostřednictvím protokolů PPTP a OpenVPN pro bezpečný přenos dat. Klient VPN umožňuje také připojení NAS serveru k několika serverům najednou. Připojením zařízení k NAS serveru a serveru VPN doma získáte přístup k datům v síti LAN a přes klienta VPN na NAS jednotce, připojením k mezinárodním VPN serverům získáte přístup k regionálně omezeným službám, jako je Netflix a Hulu v HD Station. Model TS-453B nabízí celou řadu možností VPN a pomáhá zajistit přenos dat.

QTS 4.3 – Nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS
Díky mnoha modulárním aplikacím a funkcím posiluje systém QTS efektivitu řízení, osobní produktivitu nebo například rozšiřuje podporu multimédií. Také byly přidány nové služby inteligentních agentů pro zjednodušení systémových operací a správy. Uživatelsky přívětivý systém QTS je vybaven inteligentní pracovní plochou, která vám umožňuje snadno vyhledat požadované funkce, monitorovat důležité systémové informace v reálném čase nebo otevírat více oken aplikací k provozování více úloh současně. V QTS nechybí ani integrované App Center s možností instalace dalších aplikací a snadného rozšíření funkcionality NAS. QTS je vybaven pokročilými funkcemi a i díky nim prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby vám přinášel optimalizovaný prožitek v cloudovém prostředí.

Qfiling automatizuje organizaci souborů
Qfiling pomáhá automatizovat organizaci souborů pro jejich třídění napříč několika složkami a zkracovat čas potřebný pro vyhledávání důležitých souborů. Uživatelé mohou řadit soubory do kategorií, zadávat podmínky řazení a plánovat pravidelné třídění. Funkce „Předpis“ umožňuje uživatelům uložit často používané podmínky řazení jako „exkluzivní předpis“, poté lze další úlohu Qfiling spustit pouze jedním kliknutím pomocí předpisu.

Výstup 4K HDMI pro vynikající audiovizuální zážitek
Model TS-453B, který je vybaven pokročilou grafikou Intel® HD Graphics 9. generace, podporuje hardwarové kódování 4K (H.264) a přináší vynikající překódování v reálném čase 4K (H.264) a 1080p pro převod videí na univerzální formáty, které lze snadno přehrávat na celé řadě zařízení*. QNAP Linux Station nabízí propojení s operačním systémem Ubuntu® a umožňuje stahování a instalaci rozmanitých multimediálních aplikací ze softwarového centra Ubuntu, jako je Plex Media Server, KMPlayer, LibreOffice a VLC. HD Station od společnosti QNAP navíc uživatelům umožňuje používání přehrávače HD nebo přehrávače třetích stran, jako je Plex Home Theater. Připojením modelu TS-453B k HDTV nebo přijímači A/V s výstupem HDMI můžete sledovat videa v rozlišení až 4K. Kromě multimediálních aplikací nabízí server TS-453B duální výstup HDMI, který podporuje používání NAS jako pracovní stanice s „duplikovanými“ nebo „rozšířenými“ konfiguracemi plochy. Integrovaný dálkový ovladač QNAP umožňuje ovládání TS-453B a nejlepší audiovizuální zážitky.

Centralizovaná správa pro mediální zařízení
Aplikace Cinema28 vytvoří z vašeho serveru TS-453B centrum ústřední správy pro multimediální zařízení. S aplikací Cinema28 můžete zobrazovat fotografie, streamovat hudbu a přehrávat videa uložená na TS-453B na celé řadě mediálních zařízení v různých pokojích a sledovat stav a seznam obsahu jednotlivých zařízení. Podporuje 8 typů streamování / přehrávání, včetně zvukového výstupu HDMI, Line out, USB reproduktorů a reproduktorů Bluetooth pro audio a přehrávače HD, DLNA®, AirPlay® a Chromecast® pro video.

IFTTT Agent automatizuje vaše pracovní postupy
IFTTT (If This Then That) je v současnosti nejoblíbenější služba automatizace webu. S aplikací IFTTT Agent od QNAP můžete vytvářet téměř neomezený počet apletů pro NAS na webové stránce IFTTT pro větší automatizaci a zvýšení produktivity. Pokud například nastavíte spouštěč jako „Jakákoli nová fotografie (pomocí služby Android Photos)“ a akci jako „Stáhnout URL do QNAP NAS (pomocí služby QNAP)“, pak všechny fotografie pořízené pomocí zařízení Android budou automaticky staženy na server TS-453B. S aplikací IFTTT Agent může váš TS-453B být chytřejší než dříve.

Centralizovaná správa e-mailů a kontaktů pro lepší komunikaci
Není snadné provádět správu e-mailů a kontaktních údajů, které jsou rozmístěny na několika počítačích, zařízeních a účtech – nemluvě o tom, pokud dojde ke ztrátě nebo znepřístupnění důležitých e-mailů či kontaktních údajů z důvodu zrušení účtu nebo poruchy či ztráty zařízení. Aplikace QmailAgent a Qcontactz od QNAP vám pomohou s centrálním ukládáním a správou e-mailů a kontaktních údajů a zpřístupněním na všech vašich zařízeních v jakoukoli dobu – a díky výkonnému vyhledávači můžete snadno a kdykoli vyhledat konkrétní kontakty a e-maily.

Komplexní řešení dozoru a zabezpečení 24 hodin denně a 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní pro správu, přes 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřitelné licence kanálů IP kamer. Podporuje sledování v reálném čase, záznam obrazu a zvuku a přehrávání s celou řadou upravitelných nastavení. Na zařízení se systémem iOS® nebo Android™ si můžete nainstalovat také aplikaci Vmobile a spravovat sledované kanály kdykoli a kdekoli, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a vytvořit ze svého zařízení síťovou kameru pro okamžitý záznam na TS-453B. TS-453B nabízí 4 bezplatné kanály IP kamer, které můžete rozšířit až na 40 kanálů zakoupením dodatečných licencí.

Zcela nové řešení dozoru QVR Pro
TS-453B podporuje také program QVR Pro (Beta), který do operačního systému QTS integruje profesionální systém QVR od společnosti QNAP. Díky tomu můžete na NAS serveru nejen zařídit vyhrazený, nezávislý úložný prostor pro data z dozorování, ale také využít výhody škálovatelnosti a správy úložišť ze systému QTS. Program QVR Pro je vybaven flexibilním rozhraním pro monitorování, které umožňuje nastavovat proporce zobrazení a monitorovat obraz IP kamer. Podporuje funkci vylepšené časové osy, která nabízí okamžité vyhledávání videí a rychlou identifikaci náhledu v režimu živého sledování. Zároveň umožňuje monitorování náhledů a přehrávání záznamů bez nutnosti přepínat mezi různými okny. Další funkce, jako například přidávání dávkových příkazů, editace kamer a vyhledávání kamer napříč různými sítěmi LAN, dále snižují náklady a čas na nasazení a na údržbu kompletního dozorovacího systému. S nově vyvinutou aplikací QUSBCam2 můžete používat USB kameru jako síťovou kameru ONVIF. Stačí pouze připojit ji k modelu TS-453B a můžete sledovat záznamy v reálném čase bez instalace jakéhokoli softwaru. Prostřednictvím programu QVR Pro můžete dokonce ukládat záznamy pro přehrávání, a vytvořit si tak dozorovací systém s minimálními náklady.

Snadné rozšíření kapacity úložiště
Kromě připojení rozšiřující jednotky QNAP lze kapacitu úložiště modelu TS-453B rozšířit také pomocí technologie VJBOD. S technologií VJBOD lze kapacitu úložiště jiného QNAP NAS* serveru využít jako virtuální disky, které lze připojit jako místní disky na serveru TS-453B pro sdílené složky, aplikace nebo dokonce vytvoření jiné logické jednotky LUN. Pro snadnou manipulaci s rozšířením kapacity NAS a správu rozšiřujících jednotek úložiště můžete použít nástroj QTS Storage Manager. S podporou QJBOD Express (rozšiřující roaming JBOD)** můžete přesouvat data na jiný QNAP NAS prostřednictvím jednotky JBOD bez připojení k síti.

Procesor: Intel® Celeron® J3455 Quad-core 1.5 GHz (zvýšení výkonu až na 2.3 GHz)
Zrychlené šifrování: (AES-NI)
Grafika: Intel® HD Graphics 500
Operační paměť: 8GB DDR3L (2 x 4GB)
Sloty pro rozšíření: 2 x DDR3L SODIMM (Max: 8GB)
Pozn: Při instalaci 2 modulů je nutné mít stejnou velikost (ideálně i typ)
Interní disky: Hot-swappable 4 x 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s HDD/SSD
GbE LAN Port: 2 x Gigabit RJ45 LAN porty
10GbE LAN Port: Volitelný 10 Gigabit LAN port rozšíření pomocí PCIe karty
USB 3.0 Port: 5x USB 3.0 Type-A porty
USB rychlý přístup: USB Type-C
PCIe slot: 1 PCIe 2.0 x2 slot
HDMI port: 2 x HDMI v1.4b, up to 3840 x 2160, 30 Hz
Audio vstup: 2 x 3.5mm vstupní konektory pro mikrofon
Audio výstup: reproduktor, 3,5mm výstupní konektor
Displej: 0,96 "monochromatický OLED
LED indikátory: Stav / napájení, LAN, USB, Jednotky, SD karta, Rychlý přístup USB
Tlačítka: Napájení, USB kopírování, Reset, Kapacitní dotyková tlačítka (select, enter)
IR Sensor: Dodávané s dálkovým ovladačem QNAP RM-IR004 (kompatibilní s dálkovým ovladačem RM-IR002)
Čtečka karet SDXC: Ano
Ostatní: Bezpečnostní slot Kensigton
Rozměry: 168 x 170 x 226 mm
Hmotnost: 2.33 kg
Hladina hluku: 18.8 dB
Provozní teplota: 0-40˚C
Vlhkost vzduchu: 5 až 95 % bez kondenzace
Spotřeba energie: pohotovostní režim 15.00W, v provozu 30.04W
Napájení: 90W AC napájecí adaptér, 100-240V
Chlazení: Větrák 1 x 12 cm
Obsah balení: NAS, QIC, 2 x ethernetové kabely RJ45, AC síťový adaptér, napájecí kabel, 2.5“ šroubovací sada, dálkové ovládání RM-IR004

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.