Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

NAS typu short depth rackmount se čtyřjádrovým procesorem a portem 10GbE SFP+

Vaše cena (s DPH):
15 603 Kč
Vaše sleva:
8%
Běžná cena
16 990 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UQ191
Značka:
QnapParametr Popis
Počet pozic pro disky 4
Tvarový činitel 1U Rack
Typ CPU AnapurnaLabs Alpine
Architektura CPU ARM 32bit
Velikost RAM 2GB
Paměťový slot 1xDDR3
Slot M.2 Ne
SSD cache Ne
Síťové rozhraní GbE, 10GbE SFP+
Operační systém QTS
Podporovaný RAID 0,1,5,6,10,JBOD,Single
Rozšiřující slot Ne
USB Porty USB 3.0
HDMI konektor Ne
Redundantní napájení Ne

Výkonný čtyřjádrový TS-431XeU typu short depth zahrnuje port 10GbE SFP+ pro plnou podporu vysokorychlostních sítí 10GbE, a to za nízkou cenu s maximální návratností investice. Design typu short depth se dokonale hodí pro instalaci modelu TS-431XeU v kompaktním stojanu nebo na místech s velkým počtem kabelů. Model TS-431XeU nabízí všestranné a komplexní funkce a zahrnuje unikátní VJBOD (Virtual JBOD) – úsporný způsob využití nevyužitého prostoru na NAS k rozšiřování úložné kapacity jiných QNAP NAS a nástroj Container Station, který uživatelům umožňuje rychlý vývoj a nasazení aplikací pro Internet věcí (IoT). Model TS-431XeU je nákladově efektivní řešení úložiště určené rostoucí podnikům požadujícím zálohování, obnovení, privátní cloud, ukládání pro virtualizaci a zajištění firemní IT infrastruktury pro budoucí nástup sítí 10GbE.

 • Design typu short depth je vhodný pro instalaci v menších rackových skříních nebo otevřených místnostech
 • Podpora 10GbE, ukládání do mezipaměti SSD a modul akcelerace šifrování
 • VJBOD umožňuje používat TS-431XeU k rozšiřování úložné kapacity jiného QNAP NAS
 • Užívejte si kontejnerizovanou virtualizaci a vývoj aplikací pro IoT s nástrojem Container Station
 • Vytvořte si privátní cloud pro centrální organizaci a správu souborů a úloh zálohování
 • Zabezpečený přístup s VPN Server a VPN Client
 • Qsirch, fulltextový vyhledávač, vám pomůže rychle vyhledávat soubory na NAS
 • Rozšiřte si celkovou kapacitu až na 24 jednotek připojením až dvou expanzních jednotek QNAP (UX-1200U-RP nebo UX-800U-RP)

Menší dopad pro větší příležitosti
Ve srovnání s tradičním NAS typu rackmount se 4 pozicemi má model TS-431XeU hloubku pouhých 291 mm. Díky tomu je model TS-431XeU vynikající volbou pro menší rackové skříně a nepoužitý prostor lze rezervovat pro kabely nebo ventilaci. Model TS-431XeU šetří místo pro flexibilní nasazení a je vhodný především pro celou řadu lokací a aplikací, včetně kanceláří, audiovizuálních místností a záznam bezpečnostního monitoringu.


Čtyřjádrový procesor a vestavěný port 10GbE SFP+
Model TS-431XeU je vybavený čtyřjádrovým procesorem Annapurna Labs, an Amazon company, Alpine AL314 1,7 GHz ARM® Cortex-A15 se SATA 6 Gb/s a až 8 GB DDR3 RAM. Hardwarově akcelerovaný šifrovací modul nabízí ve své třídě bezprecedentní výkon šifrování s 256bitovým šifrováním celých svazků AES, čímž zlepšuje výkon a zabezpečení a přitom zajišťuje zabezpečení citlivých podnikových dat uložených na modelu TS-431XeU. Kromě dvou portů Gigabit Ethernet, zahrnuje model TS-431XeU také port 10GbE SFP+ pro plnou podporu vysokorychlostních sítí 10GbE pro podniky vyžadující větší přenosovou šířku k virtualizaci a rychlému zálohování a obnovení neustále narůstajících objemů dat.

Akcelerace SSD cache
Model TS-431XeU podporuje ukládání do SSD cache, která dokáže značně zlepšit výkon vstupně-výstupních operací úložných svazků, a tak zvýšit efektivitu provozu. Hodí se dokonale pro vylepšení celkového pracovního toku u aplikací náročných na frekvenci vstupně-výstupních operací a kombinací disků SSD a HDD umožňuje co nejlépe optimalizovat náklady i výkon.

Vysoce spolehlivá konstrukce zaručující kontinuitu obchodní činnosti
Model TS-431XeU, připravený pro podnikání, je navržen tak, aby poskytoval provoz a služby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Podpora rozsáhlých konfigurací RAID a výměna za provozu umožňuje vyměňovat pevné disky bez přerušení provozu služeb. Pokročilá technologie obnovení RAID od QNAP vám také pomůže v případě nechtěného vyjmutí některých zdravých disků z poškozeného svazku RAID. Systém lze obnovit opětovným vložením nechtěně vyjmutých pevných disků, aby data byla neustále dostupná. Model TS-431XeU poskytuje vysokou spolehlivost a účinnost s podporou pro více režimů slučování portů, včetně podpory převzetí služeb při selhání.

VJBOD: Maximalizujte využití úložišť napříč několika QNAP NAS
Kromě užití rozšiřujících jednotek je tu ještě další možnost rozšíření úložné kapacity na NAS. QNAP VJBOD (Virtual JBOD) je síťový JBOD, který vám umožní rozšířit úložiště QNAP NAS o více jednotek QNAP NAS. Model TS-431XeU nabízí vynikající potenciál pro úsporné rozšiřování úložišť na jiném QNAP NAS pomocí VJBOD a vytváření virtuálních fondů úložišť a svazků na virtuálních discích pro provozování služeb na NAS.

Rychlá implementace aplikací IoT pomocí Container Station
QNAP Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®, čímž umožní provozovat na TS-431XeU více izolovaných systémů Linux® a navíc stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub® pro neomezené kontejnerizované aplikace. A co víc: Container Station podporuje platformu QIoT Container, která pomáhá rychle strukturovat prostředí IoT a nasazení na vašem privátním IoT cloudu, zrychlovat mikroslužby a modernizovat starší verze aplikací pro více obchodních příležitostí.

QTS – Inteligentní operační systém NAS
Díky celé řadě aplikací a funkcí zvyšuje systém QTS efektivitu řízení, osobní produktivitu, multimédia a mnoho dalšího. Uživatelsky přívětivý systém QTS zahrnuje inteligentní plochu, která umožňuje rychlé vyhledání požadovaných funkcí, monitorování důležitých informací v reálném čase, otevírání většího počtu oken aplikací pro spouštění více úloh současně s větší efektivitou práce a poskytování vestavěného Centra aplikací s aplikacemi instalovanými na požádání pro rozšíření funkčnosti NAS. Spolu se službami inteligentního agenta, které zjednodušují provoz a správu systému boří systém QTS hranice zařízení, platforem a zeměpisných omezení, aby vám mohl poskytovat optimální řešení cloudového prostředí.

Optimalizovaná spolupráce při sdílení a synchronizaci souborů napříč platformami
Model TS-431XeU centrálně ukládá data, protokoly a nejrůznější soubory a podporuje protokoly SMB/CIFS, NFS a AFP pro sdílení souborů napříč sítěmi Windows®, Mac®, Linux®/UNIX®. Spolu s Qsync – nástrojem, který vytvoří z QNAP NAS bezpečné, vysokokapacitní datové centrum pro synchronizaci souborů – bude jakýkoli soubor nahraný do TS-431XeU zpřístupněný pro všechny propojené služby, jako jsou počítače, notebooky nebo mobilní zařízení. Můžete synchronizovat sdílené složky a týmové složky pro skupinové sdílení souborů a výrazně zvýšit flexibilitu týmových projektů a spolupráce.

Ucelená řešení pro zálohování a zotavení po havárii
Model TS-431XeU nabízí řešení flexibilního zálohování pro uživatele Windows® a Mac®. Podporuje také nástroj Hybrid Backup Sync, který konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace (pomocí RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) do jediné aplikace pro snadný přenos dat na místní a vzdálená úložiště i úložiště v cloudovém prostředí v rámci rozsáhlého plánu na ukládání dat a jejich zotavení po havárii. K podporovaným službám cloudových prostředí patří například Amazon® Glacier, úložiště Azure™, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive® for Business, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, hubiC® a služby kompatibilní s Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV.

Ucelené zabezpečení pro ochranu dat
V prostředí otevřených sítí se podniková data mohou stát terčem potenciálního útoku. Model TS-431XeU poskytuje četné možnosti zabezpečení, jako například antivirus, šifrování přístupu, blokování IP adres, dvoufázové ověřování a další. Správci IT mohou také řídit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a zabránit tak neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. Model TS-431XeU podporuje 256bitové šifrování AES, takže brání neoprávněnému přístupu k citlivým podnikovým údajům a jejich narušení i v případě krádeže pevných disků nebo celého systému. Server Windows AD, server LDAP a vestavěná služba LDAP jsou rovněž podporovány.

Zabezpečený přístup s VPN Server a VPN Client
Díky nové aplikaci QVPN, která integruje nastavení pro server VPN a klienta VPN lze model TS-431XeU použít jako VPN server s podporou L2TP/ IPsec, OpenVPN a PPTP, což umožňuje bezpečný přístup k datům sdíleným přes privátní místní sítě. Také jej lze používat jako VPN klienta pro připojení k jiným VPN serverům (je možné připojit více serverů najednou) nebo k virtuálním privátním sítím prostřednictvím PPTP a OpenVPN pro zabezpečený přenos dat. Ke svému NAS a k domácímu VPN serveru můžete připojit zařízení pro přístup k datům na LAN; například přes VPN klienta na svém NAS se můžete připojit k VPN serverům v zahraničí, abyste získali přístup ke službám, jejichž provoz je ve vaší zemi omezen.

Qsirch – inteligentnější a rychlejší způsob vyhledávání
Model TS-431XeU podporuje Qsirch, vlastní vyhledávač pro rychlé nalezení souborů. Kromě náhledu souborů pomocí miniatur, abstraktu obsahu a nápovědy pomocí klíčových slov si Qsirch dokonce pamatuje historii vyhledávání, takže vám umožní rychle najít soubory, které jste vyhledávali dříve. Doplněk Qsirch Helper (pro Google Chrome™ a Mozilla Firefox®) lze použít také k vyhledávání souborů na vašem NAS při použití Google Search™. Nástroj Qsirch výrazně zvyšuje produktivitu, protože značně snižuje dobu strávenou vyhledáváním souborů na NAS.

QmailAgent: Poštovní centrum pro váš soukromý cloud
QmailAgent je online e-mailový klient, který vám umožní spravovat více e-mailových účtů, takže budete mít přístup ke všem svým e-mailům a budete moci snadno přepínat mezi různými účty. Poskytuje kompletní funkcionalitu pro vytváření, čtení a organizaci e-mailových zpráv. Při psaní e-mailů můžete dokonce přikládat soubory, fotografie a dokumenty přímo z TS-431XeU. Uživatelé iOS® a Android™ mohou používat aplikaci QmailClient pro rychlou kontrolu e-mailových účtů z mobilních zařízení a pro prohlížení a odesílání e-mailů pomocí QmailAgent na TS-431XeU.

Komplexní řešení dozoru a zabezpečení 24 hodin denně a 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dohled, který nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní pro správu, přes 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřitelné licence kanálů IP kamer. Podporuje sledování v reálném čase, záznam obrazu a zvuku a přehrávání s celou řadou upravitelných nastavení. Na zařízení se systémy iOS® nebo Android™ si můžete nainstalovat aplikaci Vmobile, abyste mohli spravovat monitorované kanály kdykoli a odkudkoli, a tak zabezpečit prostředí své kanceláře, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a přeměnit své mobilní zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání na TS-431XeU. Model TS-431XeU nabízí 2 bezplatné kanály IP kamer, které můžete nakupováním doplňujících licencí rozšířit až na 30 kanálů.

Snadné rozšíření kapacity úložiště
Kapacitu úložiště TS-431XeU lze rozšířit podle potřeb neustále rostoucích objemů dat, což z něj činí ideální řešení aplikací intenzivních na úložiště, jako je video monitoring, archivování dat, úložiště vysílání TV a další. Připojením TS-431XeU k rozšiřovací jednotce QNAP rozšíříte kapacitu úložiště na TS-431XeU a pomocí Správce úložiště v QTS provedete snadnou správu nově přidané kapacity bez jakýchkoli výpadků.

 • Je podporováno používání rozšiřujících jednotek UX-800U-RP a UX-1200U-RP, až 24 (4+8+12) jednotek.
 • Je podporováno používání dvou rozšiřujících jednotek UX-800U-RP, až 20 (4+8+8) jednotek.
 • Je podporováno používání rozšiřujících jednotek UX-800U-RP nebo UX-1200U-RP, až 12 (4+8) nebo 16 (4+12) jednotek.

Vzhledem k podpoře QJBOD Express (roaming jednotek JBOD)*, mohou uživatelé k TS-431XeU připojit velkokapacitní rozšiřovací jednotku QNAP a migrovat data na jiný NAS prostřednictvím jednotky JBOD, aniž by potřebovali připojení k síti.

Tiché a energeticky úsporné řešení pro nepřetržitý provoz
TS-431XeU je vybaven energeticky úsporným čtyřjádrovým procesorem ARM, který udržuje vysoký výkon systémových operací bez velkých nákladů na elektřinu. S hladinou hluku pouhých 20,3 dB a spotřebou energie 12,42 W (spánek) nebo 30,99 W (aktivní stav) je TS-431XeU ideální pro poskytování obchodního cloudu vždy v online stavu a dalších nepřetržitých aplikací. K dalším energeticky úsporným funkcím patří pohotovostní režim pevného disku, plánované zapnutí/vypnutí, a probuzení po síti (Wake on LAN).

Procesor: AnnapurnaLabs, an Amazon company, Alpine AL-314 Quad-Core 1.7 GHz
Šifrování: AES-NI ano
Systémová paměť: 1 x 2GB SO DIMM DDR3-1600
Maximální paměť: 1 x 8GB SO DIMM DDR3-1600
Paměťový slot: 1
Pozice pro diskové jednotky: 4x SATA 6 Gb/s, HDD nebo SSD
Kompatibilita diskových jednotek: 3,5/2,5palcové
10 gigabitový Ethernet port: 1 x 10 Gigabit SFP+ port
Gigabitový Ethernet port: 2 x Gigabit RJ45 LAN port
Port USB: 4 x USB 3.0
Rozšiřující jednotka: 1x UX-800U-RP a 1x UX-1200U-RP, 2x UX-800U-RP,  1x UX-800U-RP nebo UX-1200U-RP až 24 jednotek je podporováno.
Ventilátor: Systém – 3 x 4 cm (12V DC)
Napájecí jednotka: 100W, 100-240V AC, 50/60Hz, otevřený rámeček
LED indikátory: HDD1, HDD2, HDD3, HDD4, LAN1, LAN2, 10GbE, STATUS
Tlačítka: Power a Reset
Bezpečnostní slot:  Bezpečnostní slot Kensington, console port
Upozornění: Bzučák
Formát: 1U
Rozměry (V x Š x H): 44x 439 x 291 mm
Hmotnost: 4,15 kg – 5.78 kg
Provozní teplota: 0 až 40˚C
Relativní vlhkost: 5 až 95% bez kondenzace, teplota vlhkého teploměru 27˚C
Hladina hluku: 20.3 dB
Spotřeba energie: 12.42 pohotovostní režim , 30.99 v provozu
Stránky výrobce: QNAP

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?