Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP TS-431P

TOP produkt

4-diskový NAS pro domácnost a kanceláře s 2xGbit LAN a dvoujádrovým procesorem.

Vaše cena (s DPH):
8 690 Kč
Kód:
UMNP00315
Značka:
QnapNAS server, který je nejen výkonný, ale také jednoduchý pro použití. Mezi funkce patří záloha dat, synchronizace, vzdálený přístup, centrum domácí zábavy a mnoho dalších užitečných aplikací, například Notes Station (vytváření dokumentů v soukromém cloudu a sdílený s kolegy a kamarády), QmailAgent (centralizovaná správa a záloha emailů), Qcontactz (centralizovaná správa kontaktů). NAS má tři USB 3.0 porty a poskytuje vysoký výkon i při spuštění více aplikací. Jedná se o ideální řešení pro ukládání a zálohu dat, a také jako soukromý cloud.

 • Centralizovaná správa souborů, sdílení a záloha
 • Šifrování dat na NAS s hardwarovým zrychlením
 • Aplikace QmailAgent a Qcontactz pro emaily a kontakty
 • Synchronizace souborů mezi NAS a počítači a mobilními zařízeními
 • Streamování multimediálních souborů přes DLNA, AirPlay a Chromecast
 • Správa bezpečnostních kamer pro ochranu vaší domácnosti a kanceláře

Výkonný dvou jádrový procesor
Výkonný procesor AnnapurnaLabs Alpine AL-212 1.7 GHz Cortex-A15 s dvěma jádry a 1GB DDR3 RAM poskytuje velký výkon pro NAS do domácnosti a malých firem s rychlostí čtení a zápisu až 112 MB/s. Hardwarové šifrování dosahuje velkých přenosových rychlostí při šifrování AES 256-bit. Při použití s kompatibilním 802.11ac nebo dual-band 2.4GHz/5GHz 802.11n USB WiFi adaptérem se z NAS stane vynikající multimediální centrum s rychlým streamováním velkých souborů.

Duální LAN
Můžete si vybrat z několika režimů slučování portů a nakonfigurovat agregaci pro zvýšení celkové datové propustnosti. Podporován je i failover a duální adresa IP pro zajištění nepřetržitého provozu systému. K podporovaným režimům slučování portů patří: Balance-rr (Round-Robin), Active Backup, Balance XOR, Broadcast, IEEE 802.3ad, Balance-tlb (Adaptive Transmit Load Balancing) a Balance-alb (Adaptive Load Balancing).

Rozšíření s USB 3.0 porty
Ke třem rychlým USB 3.0 portům můžete flexibilně připojit mnoho externích zařízení. Můžete zálohovat data na USB disky, přenášet data z SD karet, připojit síťové tiskárny nebo UPS pro nepřetržité napájení.

QTS - jednoduchý a efektivní
Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní systému QTS bude ovládání NAS hračkou. Na pracovní ploše můžete rychle vyhledávat požadované funkce, vytvářet zástupce, monitorovat důležité systémové informace a otevírat více oken pro spuštění několika aplikací najednou. 

Notes Station 3 - praktický soukromý cloudový poznámkový blok
Notes Station slouží pro spolupráci na vytváření dokumentů a sledování změn a historie. Také obsahuje užitečné nástroje pro editace obrázků, vytváření odkazů pro sdílení dokumentů, šifrování dokumentů, a zálohování pomocí snímků. Díky funkce importu a exportu můžete jednoduše zálohovat veškeré dokumenty na vzdálený QNAP NAS.

QmailAgent - poštovní centrum
QmailAgent webový emailový klient pro správu několika účtů najednou s jednoduchým přepínání mezi účty. Poskytuje všechny funkce pro vytváření, čtení a organizaci emailů, přidávání souborů přímo z NAS. Také existuje aplikace QmailClient pro iOS a Android. V kombinaci s Qsirch bude vyhledávání ve velkém množství emailů jednoduché.

Qcontactz - snadná správa kontaktů
Qcontactz slouží k centrálnímu ukládání a správě kontaktů spolupracovníků, obchodních partnerů, rodiny, a dalších. Kontakty lze roztřídit do skupin a zašifrovat citlivé nebo důvěrné kontaktní informace. Qcontactz podporuje manuální přidávání a import z účtů Google, souborů CSV a vCARD 3.0. Kontakty lze také exportovat jako soubory CSV nebo vCARD 3.0. Můžete nastavit zálohování podle snímků, a poté se vrátit dle potřeby na předchozí verzi vašeho kontaktního seznamu. Dostupná je i aplikace pro iOS a Android pro přenos kontaktů z telefonu na NAS a pro vzdálený přístup.

Možnosti zálohy dat
NAS server slouží jako centralizovaná záloha dat. USB port na předním panelu umožňuje kopírování dat z USB disku stisknutím jednoho tlačítka. Aplikací QNAP NetBak Replicator můžete zálohovat data z Windows (spolu s emaily z Outlooku) nebo použít Time Machine pro zálohu z macOS. Pro zálohu a obnovu dat můžete také použít aplikace třetích stran, například Acronis True Image a Symantec Backup Exec.

Centralizované zálohování a synchronizace s Hybrid Backup Sync
Hybrid Backup Sync je jediná aplikace, kterou potřebujete pro zálohování, obnovení a synchronizaci prostřednictvím protokolů RTRR, rysnc, FTP a CIFS/SMB. Poskytuje rozsáhlá řešení pro zálohování dat a obnovení po havárii snadným přenosem dat na místní i vzdálený QNAP NAS, vzdálené servery a cloudem. Soubory můžete synchronizovat mezi NAS a cloudem v reálném čase (včetně Amazon Glacier, Azure Storage, Google Cloud Storage, Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox, Amazon Drive, Yandex Disk, Box, Amazon S3, OpenStack Swift a WebDAV. Hybrid Backup Sync podporuje zálohování více verzí, flexibilní plánování úloh, kompresi souborů a mnoho dalšího.

Rozsáhlé možnosti zabezpečení
NAS poskytuje četné možnosti zabezpečení, například antivirus, šifrování přístupu, blokování IP adres, dvoustupňové ověření, a další. Můžete nastavit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a bránit neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. Podporuje 256-bitové šifrování AES chránící před neoprávněným přístupem k citlivým osobním údajům v případě krádeže pevných disků nebo celého systému.

Sdílení souborů napříč platformami, centralizované datové úložiště
Podpora protokolů SMB/CIFS, NFS, a AFP pro sdílení souborů napříč Windows, Mac, Linux/UNIX. 

Správa souborů přes internet
Aplikace File Station přináší jednoduchou správu souborů přes webový prohlížeč s možností nahrávání, stahování a správou souborů. Také podporují rozbalování souborů, vytváření složek a inteligentní hledání. Podpora sdílení souborů vytvořením unikátní adresy s možností zabezpečení přes SSL a heslem. Dokonce můžete přímo přenášet soubory mezi NAS a cloudem Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Box, Yandex Disk a Amazon Drive. Soubory Open Office můžete sdílet s rozšířením pro Google Chrome a také můžete prohlížet soubory přes Google Docs a Office Online.

Container Station s LXC a Docker
QNAP Container Station integruje virtualizační technologie  LXC a Docker a umožňuje spuštění několika izolovaných systémů Linux a stahování aplikací ze zabudovaného Docker Hub Registry. Podporuje import a export kontejnerů, nastavení oprávnění a aplikace pro přímé zobrazení a úpravy souborů různých typů, například dokumenty Office, obrázky, textové soubory. V přehledném rozhraní můžete spravovat všechny vaše kontejnery.

Soukromý cloud bez omezení
Oproti komerčním cloudovým řešením s omezenou kapacitou si můžete vytvořit vlastní soukromý cloud s velkou kapacitou a kompletní kontrolou jak jsou data ukládána a přenášena. Se službou myQNAPcloud můžete vzdáleně přistupovat k souborům a přehrávat a sdílet multimediální soubory. Také můžete odkudkoliv kontrolovat stav systému.

Synchronizace souborů 
Nástroj Qsync promění Váš NAS v bezpečné a vysokokapacitní centrum pro synchronizaci souborů. Každý soubor nahraný na NAS je přístupný všem připojeným zařízením. Qsync hlavně využijí ti, kdo často cestují, aby mohli spravovat své soubory a mít vždy po ruce nejaktuálnější verzi na všech zařízeních. Qsync poskytuje více způsobů synchronizace a sdílení ve skupině pro zvýšení flexibility týmových projektů a spolupráce. Podporuje centralizované nastavení a umožňuje dálkové smazání složky Qsync na ztracených zařízeních.

Řešení pro zabezpečení 24 hodin denně
Surveillance Station slouží pro správu bezpečnostních kamer s více než 3 000 kompatibilními modely IP kamer a možností přikoupení licencí pro kanály IP kamer. Podpora sledování v reálném čase, nahrávání, přehrávání videa a zvuku. S aplikací Vmobile na iOS a Android můžete spravovat kanály kdykoli a odkudkoli. Aplikaci Vcam přeměníte své mobilní zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání na NAS.

Archivujte a sdílejte svoje zážitky
Aplikace Photo Station dovoluje sdílet fotografie a nastavovat přístupová práva. Stačí nahrát fotografie na NAS a přes webový prohlížet si vytvořit a spravovat jednotlivá alba, sdílet s kamarády a rodinou a sdílet na sítích Facebook, Google+, Twitter a Pinterest. Aplikace Qfile a Qphoto pro iOS a Android také dovoluje nahrávat fotografie na NAS z vašeho telefonu nebo tabletu.

Vytvořte si vlastní hudební knihovnu
Aplikace Music Station slouží ke správě hudební kolekce, zobrazování náhledů alb a organizování playlistů. Přes webový prohlížeč můžete poslouchat vaší hudby odkudkoliv. Také tisíce místních a internetových rádií můžete poslouchat přes Music Station.

 • Streamování přes Airplay a DLNA.
 • Streamování hudby přes iTunes Server a poslouchání přes webový prohlížeč.
 • Poslouchání přes mobilní aplikaci Qmusic.

Přehrávání multimédií kdekoliv
NAS můžete použít jako centrální multimediální centrum pro celý svůj dům - můžete spravovat a streamovat fotografie, hudbu a videa do různých místností přes Bluetooth, USB, DLNA, Apple TV a Chromecast. Všichni členové rodiny v různých částech domu mohou pohodlně a jednoduše přehrávat co chtějí. NAS podporuje DLNA, Roku, Amazon Fire TV, Google TV a Plex Media Server.

Centrum stahování
NAS je dokonalým centrem pro stahování z BitTorrent, FTP, HTTP a podporuje i načítání kanálů RSS. Po dokončení nastavení stahování můžete svůj počítač vypnout a NAS stahování tiše dokončí. Aplikací Qget pro mobilní telefony můžete snadno vyhledávat zdroje ke stažení, stahovat obsah na NAS a odkudkoli spravovat zálohování na mobilních zařízeních.

Připojte se z tabletů a telefonů
Z NAS serveru můžete vytvořit soukromý cloud pro zálohování dat z mobilních zařízení. Qfile slouží k přístupu k souborům na NAS a jejich nahrávání, stahování, správu a sdílení. Na zařízeních se systémem iOS můžete také prohlížet videa a fotografie z NAS a přehrávat je přes Apple TV. Aplikace Qmanager umožňuje vzdálené monitorování a správu NAS bez nutnosti zapnutí počítače. Také můžete pořizovat a sdílet digitální poznámky pomocí aplikace Qnotes a užívat a sdílet hudbu, fotografie a videa kdykoli a odkudkoli s aplikacemi Qmusic, Qphoto a Qvideo.

Aplikace pro rozšíření funkcí NAS
Centrum aplikací obsahuje mnoho aplikací od QNAP a dalších vývojářů, včetně nástrojů pro zálohování a synchronizace, podnikání, správu obsahu, komunikaci, stahování, zábavu a mnoho dalšího. Jedná se také o centralizované místo pro správu a aktualizaci nainstalovaných aplikací.

​ 

Provoz s úsporou energie
Energeticky úsporným dvou jádrovým procesorem ARM nabízí vysoký výkon a je vhodný pro osobní cloud zapojený nepřetržitě online – to vše i bez velkých nákladů na elektřinu. K dalším energeticky úsporným funkcím patří pohotovostní režim pevného disku, plánované zapnutí a vypnutí a probuzení po síti (Wake on LAN).

Snadná správa NAS

 • Okamžitá upozornění - Po nastavení protokolů SMTP a SMS budete dostávat oznámení přes SMS a email pokaždé, když dojde k nějaké chybě.
 • Monitor prostředků - Jednoduché monitorování využití CPU, paměti, disku, sítě, spuštěných aplikací a služeb.
 • Probuzení po síti - Server můžete zapínat po síti LAN a ušetřit tím více energie a zlepšit zabezpečení.
 • Plánované zapnutí a vypnutí - Flexibilně můžete nastavovat dobu zapnutí a vypnutí Turbo NAS.
 • Sledování stavu pevných disků - Technologie S.M.A.R.T. sledování stavu pevných disků monitoruje disky a informace o případných problémech odesílá emailem. Technologie skenování stavu disků umí zjistit stav disku a zabránit tak případné ztrátě dat.
 • Rozsáhlé záznamy událostí - Server Syslog sbírá záznamy z různých připojených zařízení pro centrální správu logů.

Další funkce pro malé a střední podniky

 • FTP server - funkce FTP serveru pro sdílení velkých souborů s možností nastavení uživatelů a omezení rychlosti stahování, počtu připojení, a práv pro zápis a čtení.
 • Web server – funkce webového server pro spuštění až 32 webových stránek.
 • RADIUS server – funkce serveru RADIUS pro centralizovanou správu oprávnění.
 • VPN server – jednoduchý způsob vytváření soukromých sítí s možností bezpečného připojení mimo kancelář a s přístupem k podnikovým datům.
 • Print server – připojení až 3 USB tiskáren a možností tisku přes internet, IPP (Internet Printing Protocol), Samba a Bonjour

Procesor: AnnapurnaLabs Alpine AL-212, 2-core, 1.7GHz
Paměť: 1GB DDR3
Flash paměť: 512MB NAND flash
Pozice pro disky: 4x SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD/SSD
USB: 3 x USB 3.0
LAN: 2 x GbE RJ45
LED indikátory: System Status, HDD, USB, LAN
Tlačítka: Power, Reset, USB One-Touch-Copy
Rozměry: 177 x 180 x 235 mm
Hmotnost: 3 kg
Napájení: 90W, 100 - 240V
Spotřeba: HDD standby: 11.65W, V provozu: 26.7W
Zabezpečení: Kensington slot
Větráček: 1 x 12 cm (12V DC)

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.