Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP TS-1685-D1531-16G

na dOtaz

Vysokokapacitní 16-pozicový Xeon D Super NAS s výjimečným výkonem

Vaše cena (s DPH):
108 190 Kč
Kód:
UQ269
Značka:
QnapParametr Popis
Počet pozic pro disky 12+4
Tvarový činitel Stolní
Typ CPU Intel Xeon
Architektura CPU x86 64bit
Velikost RAM 16GB
Paměťový slot 4xDDR4
Slot M.2 6x
SSD cache Ano
Síťové rozhraní GbE, 10GBase-T
Operační systém QTS
Podporovaný RAID 0,1,5,6,10,50,60
Rozšiřující slot 3xPCIe
USB Porty USB 3.0
HDMI konektor Ne
Redundantní napájení Ne

TS-1685, podporující až dvanáct HDD 3,5" a čtyři SSD 2,5", je vysokokapacitní, robustní a spolehlivý podnikový NAS založený na procesoru Intel® Xeon® D. TS-1685, navržený pro optimalizace podnikové IT infrastruktury, je dodáván se třemi sloty rozhraní PCIe podporujícími karty rozhraní sítí 10GbE/40GbE, SSD PCIe NVMe, grafické karty a rozšiřující karty rozhraní USB 3.1. TS-1685, nabízející integrované zabezpečení a škálovatelnost, představuje ideální volbu pro kompletní úložné řešení připravené k podnikání se sdílením souborů napříč platformami, s rozsáhlým zálohováním a funkcí obnovení po havárii, s iSCSI a virtualizací a s mnoha dalšími podnikatelskými aplikacemi.

 • Sjednocené úložné řešení NAS a iSCSI-SAN
 • Integrované sloty pro M.2 SATA 6Gb/s a 2.5” SSD
 • Technologie Qtier a SSD caching umožňují optimalizovat efektivitu úložišť
 • Vysoce efektivní úložné řešení pro virtualizaci a intenzivní přenos dat s připraveností pro sítě 10GbE/40GbE
 • Podporuje virtualizaci, kontejnerové aplikace, centralizovaná úložiště, zálohování, sdílení a obnovení po havárii
 • Q’center pro centrální správu všech vašich zařízení na NAS a QRM+ jako centralizované úložné řešení pro síťová výpočetní zařízení
 • Qfiling umožňuje automatizované uspořádání souborů, Qsirch je fulltextový vyhledávací nástroj a QmailAgent slouží k centralizované správě e-mailů
 • Díky rozšiřujícím jednotkám QNAP je NAS škálovatelný až na kapacitu 56 disků

Úžasné 16-pozicové vysokokapacitní datové centrum
TS-1685 podporuje až 16 pevných disků, takže nabízí úložný potenciál i pro velkokapacitní datové centrum. Jeho kvalitní hardware poskytuje optimální výkon i k naplnění potřeb diverzifikovaných aplikací.

 • 12 slotů SATA 6Gb/s pro HDD/SSD 2,5”/3,5”
  Úžasný úložný potenciál s flexibilními vysokokapacitními HDD a výkonnými SSD.
 • 4 sloty SATA 6Gb/s pro SSD 2,5”
  Nativní vysokorychlostní disk SATA 6 Gb/s podporuje SSD caching.
 • LCD Displej
  Nabízí systémové informace v reálném čase pro snadnější správu systému.
 • Kopírování na USB jedním dotykem
  Stiskem tlačítka “Kopírovat” můžete okamžitě zálohovat data z externích disků na NAS nebo případně zálohovat data z NAS na externí disky.
 • 6 integrovaných slotů M.2 SSD
  Podporuje M.2 SSD SATA 6Gb/s ve fyzických formátech 2242, 2260, 2280 a 22110 a nabízí vynikající flexibilitu při konfiguraci stupňovaných úložišť a umožňuje akceleraci paměti cache. TS-1685 je vybaven chladicími moduly M.2 k udržení M.2 SSD v ideálních podmínkách.
 • Procesor Intel® Xeon® D
  NAS je vybaven nejnovějšími energeticky úspornými SoC, vyráběnými 14 nm technologií, s podporou DDR4 RAM a PCIe 3. generace.
 • Paměť DDR4 2400 MHz
  NAS podporuje až čtyři paměťové moduly DDR4 s maximální velikostí paměti až 128 GB RAM. Dodáván je s nainstalovanými 16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GB RAM.
 • 3 rozšiřující sloty rozhraní PCIe
  V NAS najdete dva sloty rozhraní PCIe Gen3 x8 a jeden slot PCIe Gen2 x4. Podporovány jsou i adaptéry sítí 10GbE/ 40GbE, SSD PCIe NVMe, externí grafické karty a rozšiřující karty rozhraní USB 3.1.
 • Zvukový konektor průměru 3,5 mm
  Pro přímý zvukový výstup z NAS lze snadno připojit reproduktory nebo sluchátka.
 • 4 porty sítě Gigabit Ethernet
  Ideální pro provázání služeb, slučování portů a konfigurace MPIO.
 • 2 x integrovaný port sítě 10GBASE-T
  Plně podporuje vysokorychlostní sítě 10GbE pro přenosy dat po sítích iSCSI/NFS/CIFS.
 • Inteligentní chlazení podle oddílů
  Oddělená detekce teploty CPU a pevných disků umožňuje dynamické ovládání rychlostí ventilátorů pro tišší provoz.
 • Integrovaný reproduktor
  Nabízí přímý zvukový výstup a umožňuje hlasová systémová varování

Procesor Intel® Xeon® D, výjimečný výkon
TS-1685 je založen na výkonném vícejádrovém procesoru Intel® Xeon® D s až 128 GB DDR4 RAM (dodávaném s předem nainstalovanými 16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GB RAM), který zajišťuje výjimečný výkon s datovou propustností až 2 339 MB/s. I díky tomu je TS-1685 vhodný pro zlepšení efektivity aplikací náročných na výkon CPU, jako je virtualizace nebo na vysoký počet paralelních připojení.

SSD M.2 SATA 6Gb/s a 2,5” SSD cache s optimalizací Qtier
TS-1685 podporuje čtyři sloty pro 2,5” SSD na caching pro zvýšení IOPS výkonu a díky dalším šesti SSD M.2 SATA 6Gb/s nabízí vysokou přenosovou rychlost a spolehlivost. Užití SSD cache zvyšuje celkový výkon systému a je dokonalou volbou pro zvýšení celkového pracovního výkonu aplikací náročných na vstupní a výstupní operace (IOPS), jako je například virtualizace. Technologie Qtier od QNAP obohacuje TS-1685 o automatické stupňování (Auto Tiering), které díky akcelerací dále napomáhá nepřetržitě optimalizovat efektivitu úložišť M.2 SSD, SSD, vysokokapacitních disků SATA nebo volitelných PCIe NVMe SSD. Qtier nyní podporuje funkci „Priorita alokace dle požadavku“, díky čemuž nabízí vynikající flexibilitu uspořádání stupňovaných úložišť vhodných pro vaše systémová prostředí a aplikační požadavky.

Integrované porty sítě 10GbE s kompatibilitou 40GbE
TS-1685 nabízí nejen čtyři integrované porty sítě Gigabit Ethernet, ale také dva porty sítě 10GBASE-T pro plnou podporu vysokorychlostních sítí 10GbE. I díky tomu je ve světě neustále rostoucích objemů dat ideální například pro podniky vyžadující vysoké přenosové rychlosti pro virtualizaci a rychlé zálohování nebo obnovení. Přídavný slot PCIe umožňuje instalaci volitelných síťových karet sítě 10GbE/40GbE pro flexibilní nasazení vysokorychlostní sítě. Díky svému obrovskému potenciálu v oblasti úložné kapacity je TS-1685 s připraveností pro sítě 10GbE ideální pro firmy, které potřebují ukládat velké množství dat a nehodlají dělat kompromisy v rychlosti jejich přenosu.

550 W napájecí zdroj pohání výkonnou GPU
Grafické karty jsou optimalizované pro grafické výpočty a transformace, avšak oproti ostatnímu hardware vyžadují mnohem větší výkon. TS-1685 nabízí možnost použití napájecího zdroje o výkonu 550 Wattů, který je schopen pokrýt i spotřebu grafické karty AMD Radeon™ RX 480 a získat tak další porci výkonu například pro virtuální počítače.

QTS 4.3 – Nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS
Díky mnoha modulárním aplikacím a funkcím posiluje systém QTS efektivitu řízení, osobní produktivitu nebo například rozšiřuje podporu multimédií. Také byly přidány nové služby inteligentních agentů pro zjednodušení systémových operací a správy. Uživatelsky přívětivý systém QTS je vybaven inteligentní pracovní plochou, která vám umožňuje snadno vyhledat požadované funkce, monitorovat důležité systémové informace v reálném čase nebo otevírat více oken aplikací k provozování více úloh současně. V QTS nechybí ani integrované App Center s možností instalace dalších aplikací a snadného rozšíření funkcionality NAS. QTS je vybaven pokročilými funkcemi a i díky nim prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby vám přinášel optimalizovaný prožitek v cloudovém prostředí.

Úložiště pro rozsáhlé virtualizační aplikace
TS-1685 je dokonalé úložné řešení iSCSI/IP-SAN, které podporuje VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® a Windows Server® 2012 R2, takže prospívá flexibilní implementaci a správě ve virtualizačních prostředích. TS-1685 podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX a odlehčením serverové zátěže umožňuje zvýšení výkonu pro servery ESXi a Hyper-V. TS-1685 také podporuje doplněk QNAP vSphere Client a poskytovatele QNAP SMI-S se zlepšenou efektivitou provozu a správy u virtualizačních aplikací.

Optimalizovaný výkon pro virtualizaci VMware s iSER
TS-1685 podporuje rozšíření iSCSI pro protokol RDMA (iSER) k vylepšení rychlosti datových přenosů TS-1685 jako úložiště VMware® Esti a také ke snížení zátěže CPU serveru ESXi. iSER dokáže poskytnout až o 20 % vyšší výkon, díky čemuž jde o nezbytný nástroj pro optimalizaci náročných virtualizačních aplikací.

Integrovaná virtualizační a kontejnerová řešení
Virtualization Station vám umožní provozovat na TS-1685 virtuální počítače (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC. Podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM, pořizování snímků a správu zařízení pro centrální správu VM. Protože už není omezen fyzickým síťovým rozhraním, zvyšuje síťový a virtuální přepínač významně rychlost přenosu dat mezi VM, kontejnery a NAS prostřednictvím vnitřního rozhraní. TS-1685 nabízí také Container Station, která integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®. Na TS-1685 můžete provozovat větší počet izolovaných systémů Linux® nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry®. Container Station nabízí také platformu QIoT Containers, která pomáhá rychle strukturalizovat vaše prostředí a implementaci IoT na vašem soukromém IoT cloudu.

QRM+: Řešení centralizované správy pro výpočetní zařízení připojená do sítě
QRM+ je řešení centralizované správy od společnosti QNAP určené IT týmům pro výpočetní zařízení připojená do sítě. Poskytuje jednobodové řešení pro zjišťování, mapování, sledování a správu všech kritických výpočetních zařízení (včetně serverů, počítačů a tenkých klientů) ve vaší síti a usnadňuje zjišťování zařízení pomocí grafického schématu topologie. Systém QRM+ podporuje IPMI 2.0, poskytuje vzdálenou funkci KVM (klávesnice, video, myš) pro některá zařízení IPMI a podporuje sledování každé akce pomocí záznamu a přehrávání KVM. Stačí si pouze na zařízení se systémem Windows® a Linux® nainstalovat aplikaci QRMAgent a jejich systémový stav uvidíte v rozhraní správy QRM+. Díky centralizované správě se systémem QRM+ na NAS dochází k vylepšení IT infrastruktury a zabezpečení zařízení a výraznému zjednodušení řešení potíží a analýzy výkonu síťových prostředků.

Monitorujte a spravujte více NAS pomocí Q'center
Q'center přemění váš TS-1685 na centrální správní systém pro správu většího počtu jednotek QNAP NAS. Po instalaci Q'center do QTS App Center můžete používat TS-1685 pro centrální správu QNAP NAS na více místech k monitorování systémových protokolárních záznamů a pro správu a údržbu aktualizací firmware a získat tak celou řadu výhod, jako například snadnou použitelnost, nákladovou efektivitu, pohodlí a flexibilitu. Díky tomu pro vás bude správa většího počtu QNAP NAS snadná a efektivní.

Vysílání v přímém přenosu ve 4K rozlišení v privátním cloudovém prostředí
Vysílání v přímém přenosu v rozlišení 4K umožňují interakci s publikem v reálném čase a zvyšují angažovanost publika, čímž poskytují vynikající potenciál pro různé podnikové aplikace nebo aplikace pro životní styl. TS-1685 podporuje exkluzivní platformu pro přímé přenosy DJ2 Live, založenou na soukromém cloudovém prostředí, která podporuje vysílání videí s rozlišením až 4K a poskytuje tak kompletní řešení integrující vysílání v přímém přenosu, úložiště a sdílení. Můžete také přímo zachycovat videa z počítačů, mobilních zařízení nebo z webových kamer, pomocí vysokorychlostního přenosu po intranetu je vysílat do DJ2 Live a zároveň si všechna tato videa ukládat na soukromý, zabezpečený a vysokokapacitní TS-1685. Podporováno je také vysílání na známé videoslužby, jako například YouTube™ a Facebook®.

Optimalizovaná spolupráce se sdílením souborů napříč platformami a se synchronizací
TS-1685 centrálně ukládá data, protokolární záznamy a různé soubory. Dále také podporuje protokoly SMB/CIFS, NFS a AFP pro sdílení souborů v sítích Windows®, Mac®, Linux®/UNIX®. V kombinaci s nástrojem Qsync, který přemění QNAP NAS na bezpečné a vysokokapacitní datové úložiště k synchronizaci souborů, bude každý soubor nahraný na TS-1685 zpřístupněn všem připojeným zařízením, jako například počítačům, notebookům nebo mobilním zařízením QNAP NAS. Je také možné synchronizovat sdílené složky a týmové složky pro sdílení souborů ve skupině a zvýšit tak flexibilitu týmových projektů a spolupráci.

Ucelená řešení pro zálohování a obnovení po havárii
TS-1685 nabízí flexibilní zálohovací řešení pro uživatele počítačů Windows® a Mac®, vytváření snímků svazků nebo LUN (blokový režim LUN* a souborový režim LUN), replikaci snímků a klonování. Podporován je také Hybrid Backup Sync, který konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace (pomocí RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) pro snadný přenos dat na místní a vzdálená úložiště nebo i úložiště v cloudovém prostředí v rámci plánu na ukládání dat a jejich obnovení po havárii. K podporovaným službám v cloudovém prostředí patří například Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive® for Business, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, hubiC® a služby kompatibilní s Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV.

Rozsáhlé zabezpečení pro ochranu vašich dat
V prostředí otevřených sítí se podniková data mohou stát terčem potenciálního útoku. TS-1685 nabízí celou řadu možností zabezpečení, jako například antivirus, šifrování přístupu, blokování adres IP nebo například dvoufaktorovou autentizaci. IT administrátoři mohou také řídit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a zabránit tak neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. TS-1685 podporuje 256-bitové šifrování AES, čímž brání neoprávněnému přístupu k citlivým podnikovým údajům a jejich narušení i v případě krádeže pevných disků nebo i celého systému. Podporovány jsou i server Windows AD, server LDAP a integrovaná služba LDAP.

Rychlé vyplňování a vyhledávání dat pro zdvojnásobení vaší produktivity
TS-1685 nabízí Qfiling a Qsirch pro snadnou organizaci a vyhledávání souborů, díky čemuž vytváří efektivní centrum pro ukládání dat. Qfiling automatizuje uspořádání souborů - stačí jen určit podmínky práce se soubory, nastavit plán a soubory budou uspořádávány a archivovány na základě vašich nastavení. Fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch je charakteristický rychlým vyhledáváním souborů a podporuje i předběžné zobrazení miniatur, výtažky z obsahu nebo například nápovědu klíčových slov. Qfiling i Qsirch výrazně zvyšují produktivitu, protože značně snižují dobu strávenou vyhledáváním souborů na NAS. Díky tomu se také můžete soustředit na jiné úkoly.

Správa e-mailů s QmailAgent
Práce s obrovským množstvím e-mailů může být snadnější, protože QmailAgent vám umožní jejich centrální správu a přepínání mezi různými e-mailovými účty. Kromě psaní, čtení a organizace e-mailů k nim můžete při jejich psaní také přímo přikládat soubory z TS-1685. Doplňková aplikace QmailClient pro iOS® nebo Android™ funguje společně s QmailAgent na zajištění pohodlného přístupu k většímu počtu e-mailových účtů z vašich mobilních zařízení. QmailAgent můžete používat v kombinaci s Qsirch, který podporuje procházení.eml souborů uložených na TS-1685, nebo rychle odesílat e-maily lidem i skupinám pomocí aplikace Qcontactz.

Rozsáhlé dozorovací řešení poskytující zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální Systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který nabízí uživatelsky příznivé správní rozhraní, více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřitelné licence ke kanálům IP kamer. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Pomocí aplikace Vmobile na zařízení se systémy iOS® nebo Android™ můžete kdykoli a odkudkoli spravovat monitorované kanály k zabezpečení vašeho kancelářského prostředí. Je také možné si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a proměnit své zařízení v síťovou kameru k okamžitému nahrávání na váš TS-1685. TS-1685 nabízí 8 bezplatných kanálů IP kamer, které můžete dokoupením doplňujících licencí rozšířit až na 80 kanálů.

Snadno rozšiřujte kapacitu úložišť
Kromě připojení rozšiřujících jednotek QNAP lze úložnou kapacitu TS-1685 zvýšit také použitím VJBOD. S VJBOD lze úložnou kapacitu jiných QNAP NAS* využívat v roli virtuálních disků, které lze připojovat jako místní disky na TS-1685 pro sdílené oddíly, aplikace nebo i při vytváření jiných LUN. K snadnému zvládání rozšiřování kapacity NAS a správy rozšiřujících jednotek úložišť můžete používat program QTS Storage Manager.

CPU: Intel® Xeon® Processor D-1531, 6-core 2.2 GHz
Systémová paměť: 16GB non-ECC RAM (8GB UDIMM x 2)
Maximální paměť: DDR4 128GB (DDR4 32GB RDIMM x 4)
Paměťový slot: 4
Paměť Flash: 512MB DOM
Pozice pro diskové jednotky: 12 x 2.5"/3.5" HDD/SSD slot, 4 x 2.5" SSD slot
Kompatibilita diskových jednotek: SATA 6Gb/s HDD and SSD
Slot pro M.2 SSD: 6 x M.2 2242/2260/2280/22110 SATA 6Gb/s SSD, Poznámka: 1. SSD M.2 není standardně součástí dodávky. 2. M.2 SSD operace mohou snadno generovat nadměrné teplo. Doporučuje se nainstalovat chladič (od QNAP nebo poskytovatele třetí strany) na SSD M.2.
Gigabitový Ethernet port: 2 x 10GBASE-T porty, 4 x Gigabit porty
Port USB: Přední: 1 x USB 3.0 port; Zadní: 2 x USB 3.0 port
Zvuk: Výstup: 1 x vestavěný reproduktor, 1 x 3,5 mm jack - Poznámka: Pouze jeden z portů může pracovat najednou. Je-li připojen reproduktor, zvuk vychází z reproduktoru.
Indikátory LED: System status, 2.5" SSD, M.2 SSD, 3.5" HDD
Tlačítka: Systém: Tlačítko Napájení, Tlačítko Reset, USB tlačítko zálohování jedním stisknutím tlačítka
Tvarový činitel: Desktop
Rozměry (V x Š x H): 303.84 x 369.89 x 319.8 mm
Hmotnost: Pouze NAS: 13,39 kg, Hrubá hmotnost (s balením a příslušenstvím): 15,96 kg
Zvuková hladina: 22,5 dB s disky
Příkon (W): Režim spánku: 61,36 W a v zatížení 127 W
Provozní teplota a relativní vlhkost: 0 ~ 40˚C, 5 ~ 95% bez kondenzace
Napájecí jednotka: 100-240V~, 3-1.5A, 60-50Hz, 550W PSU
Slot PCIe: Slot 1: PCIe Gen.3 x8, Slot 2: PCIe Gen.2 x4, Slot 3: PCIe Gen.3 x8
Ventilátor: System: 3 x 9.2cm ventilátor (12V DC), CPU: 2 x 9cm ventilátor
Stránky výrobce QNAPZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.