Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP QDA-A2MAR

Použijte dva M.2 SATA SSD moduly v jedné 2,5” pozici pro diskové jednotky SATA s podporou RAID pro počítače a NAS

Vaše cena (s DPH):
1 594 Kč
Vaše sleva:
16%
Běžná cena
1 890 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UQ349
Značka:
QnapModel QDA-A2MAR může pojmout dva M.2 SATA SSD moduly do jedné 2,5” pozice pro diskové jednotky SATA. Pro QDA-A2MAR není nutný žádný softwarový ovladač a lze jej nainstalovat do počítače/pracovní stanice (Windows®, Linux®) nebo QNAP NAS, aby bylo možné flexibilně přidávat vysoce výkonné M.2 SATA SSD s konfiguracemi RAID s ohledem na různé úložné potřeby.

Podporuje různé úrovně RAID

Model QDA-A2MAR podporuje různé konfigurace RAID. V závislosti na svých požadavcích můžete použít obsažený kovový přepínač jako nástroj pro přepínání diskového režimu pro výběr ideálního režimu RAID: Individuální, JBOD, RAID 0 nebo RAID 1. Uživatelé systému Windows® mohou používat nástroj QNAP External RAID Manager ke zobrazení stavu skupiny RAID a informací o zdraví disku.

Nainstalujte do počítače/pracovní stanice pro vyšší výkon nebo ochranu dat

Při používání dvou M.2 SSD místo jednoho 2,5” disku v počítači/pracovní stanici (Windows® nebo Linux®) můžete vytvořit RAID 0 pro zvýšený výkon nebo RAID 1 pro přidání redundance dat zajišťující větší ochranu dat. M.2 SSD také umožní dosáhnout maximálního výkonu a nižší latence, což je ideální pro editaci videí za provozu a serverové aplikace.

External RAID Manager pro uživatele Windows

Nástroj QNAP External RAID Manager umožňuje uživatelům Windows® zobrazovat stav disků a informace o RAID modelu QDA-A2MAR. Aktualizace firmwaru pro zařízení QDA-A2MAR lze také spravovat pomocí nástroje External RAID Manager.

Nainstalujte do QNAP NAS pro efektivní úložiště nebo SSD cache

Model QDA-A2MAR podporuje hardwarový RAID, který nespotřebovává zdroje CPU pro zachování optimálního výkonu NAS. Můžete nainstalovat jeden nebo více zařízení QDA-A2MAR do NAS a maximalizovat tak využití dostupných 2,5” pozic pro diskové jednotky. Zařízení QDA-A2MAR může obsáhnout dva M.2 SSD moduly, které umožňují vytvořit svazek SSD pro výkonově náročné pracovní postupy nebo práci v efektivním prostředí stupňovaného úložiště s Qtier. Může také zvýšit výkon IOPS, pokud se nakonfiguruje SSD cache. Informace o RAID a zdraví disků zařízení QDA-A2MAR lze monitorovat prostřednictvím Správce úložiště a snímků QTS.

Minimální požadavky na operační systém:

 1. QNAP NAS: QTS 4.4.1 a novější
 2. Windows: Windows 7 a novější, Windows Server 2012 R2 a novější
 3. Linux


 • Autor:
  Volcko
  Datum:
  8. 2. 2021

  Akú máte reálnu skúsenost s QNAP QDA-A2MAR ? Ja som si to kupil u konkurencie, vložil SDD ale 4x žiadny hardver to nespoznal. Reklamoval som, a zase nič, ani len externá USB to nezpoznala. Tak neviem či to bola vadná séria. Ráb by som si to kúpil aj od Vás, ale Qnap QDA-A2AR mi hardver spozná ihneď. Ale tento QDA-A2MAR nejde, ani v značkovom dell, HP, či cez USB...
 • Autor:
  admin
  Datum:
  9. 2. 2021

  Dobrý den, s nekompatibilitou jsme se nesetkaly. Pokud jsou použity správné disky tzn. M.2 SATA nikoliv NVMe tak by neměl být problém. Přes USB redukci je možné že při osazení dvou disků nebude adaptér rozpoznán kvůli možnému slabšímu napájení z USB portu.

E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?