Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP TS-531X-8G

Novinka

Výkonný NAS pro pět HDD s 10GbE, hardwarovým šifrováním a podporou virtualizace

Vaše cena (s DPH):
20 490 Kč
Kód:
UMNP00317
Značka:
QnapNAS s podporou 5 pevných disků a s dvěma porty 10GbE SFP+. Je vybaven výkonným hardwarovým šifrováním s dvojnásobnou rychlostí při přenosu zašifrovaného souboru. Operační systému QTS poskytuje mnoho funkcí, například Container Station pro rychlý vývoj a implementaci aplikací IoT, VJBOD (Virtual JBOD) pro rozšíření úložné kapacity na jiném QNAP NAS. Jedná se o efektivní řešení pro rostoucí podniky požadující zálohování, soukromý cloud, virtualizaci, a nejrychlejší technologie 10GbE.

  • Připravené pro sítě 10GbE, paměti SSD a hardwarově akcelerované šifrování
  • VJBOD k rozšíření úložné kapacity jiného QNAP NAS
  • Virtualizace a vývoj aplikací pro IoT s Container Station
  • Soukromý cloud pro centrální organizaci a správu souborů a úloh zálohování
  • Zabezpečený přístup s VPN
  • Rychlé vyhledávání souborů v reálném čase s Qsirch
  • Centrální správa emailových účtů pomocí QmailAgent
  • Správa kontaktů pomocí Qcontactz
  • Rozšíření až na 21 disků pomocí rozšiřujících jednotek QNAP

Čtyř jádrové CPU s velkým výkonem
Čtyř jádrový procesor Annapurna Labs Alpine AL-314 1,7GHZ od Amazonu a dostatek paměti s možností rozšíření na 16 GB nabízí dostatečný výkon. V kombinaci se SATA 6Gb/s, dvěma porty 10GbE SFP+ LAN a dvěma porty Gigabit LAN podává datovou propustnost až 1723 MB/s. Hardwarově akcelerované šifrování dat s rychlostí až 298 MB/s s využitím 256-bitového šifrování AES jednotlivých svazků zajišťuje vysoký výkon a chráněná data.

Připravené pro sítě 10GbE
NAS nabízí dva integrované porty Gigabit Ethernet a dva porty 10GbE SFP+ pro plnou podporu rychlých sítí 10GbE, které se hodí pro virtualizaci a rychlé zálohování a obnovení stále narůstajícího množství dat. Přídavný slot PCIe umožňuje instalaci třetího portu 10GbE pro flexibilní nasazení vysokorychlostní sítě. Díky svému potenciálu pro velkou kapacitu v kombinaci s 10 GbE je dokonalou volbou pro společnosti, které chtějí ukládat velké objemy dat a zároveň mít rychlý přenos.

Akcelerace SSD cache
Podpora SSD caching značně zvyšuje efektivitu u aplikací náročných na frekvenci vstupních a výstupních operací (IOPS) a kombinací disků SSD a HDD můžete co nejlépe optimalizovat náklady i výkon. 

VJBOD - Rozšíření úložiště pomocí více QNAP NAS
Další možností rozšíření kapacity kromě využití rozšiřujících jednotek je VJBOD (Virtual JBOD), který Vám umožní rozšířit úložiště Vašeho QNAP NAS o další jednotky QNAP NAS. Pomocí VJBOD vytvoříte virtuálních úložiště a svazky na připojených QNAP NAS.

Rychlé nasazení aplikací IoT s Container Station
QNAP Container Station integruje virtualizační technologie LXC a Docker a umožňuje najednou provozovat několik izolovaných systémů Linux a stahovat aplikace z Docker Hub Registry. Podpora importu a exportu kontejnerů a nastavení práv. Informativním ovládacím panelem a flexibilním uživatelským rozhraním můžete jednoduše spravovat několik kontejnerů. Platformu QIoT Containers nabízí vývojářům praktické aplikace pro snadný a rychlý vývoj a implementaci IoT aplikací. 

QmailAgent - poštovní centrum
QmailAgent webový emailový klient pro správu několika účtů najednou s jednoduchým přepínání mezi účty. Poskytuje všechny funkce pro vytváření, čtení a organizaci emailů, přidávání souborů přímo z NAS. Také existuje aplikace QmailClient pro iOS a Android. V kombinaci s Qsirch bude vyhledávání ve velkém množství emailů jednoduché.

Qcontactz - snadná správa kontaktů
Qcontactz slouží k centrálnímu ukládání a správě kontaktů spolupracovníků, obchodních partnerů, rodiny, a dalších. Kontakty lze roztřídit do skupin a zašifrovat citlivé nebo důvěrné kontaktní informace. Qcontactz podporuje manuální přidávání a import z účtů Google, souborů CSV a vCARD 3.0. Kontakty lze také exportovat jako soubory CSV nebo vCARD 3.0. Můžete nastavit zálohování podle snímků, a poté se vrátit dle potřeby na předchozí verzi vašeho kontaktního seznamu. Dostupná je i aplikace pro iOS a Android pro přenos kontaktů z telefonu na NAS a pro vzdálený přístup.

Notes Station 3 - praktický soukromý cloudový poznámkový blok
Notes Station slouží pro spolupráci na vytváření dokumentů a sledování změn a historie. Také obsahuje užitečné nástroje pro editace obrázků, vytváření odkazů pro sdílení dokumentů, šifrování dokumentů, a zálohování pomocí snímků. Díky funkce importu a exportu můžete jednoduše zálohovat veškeré dokumenty na vzdálený QNAP NAS.

QTS - jednoduchý a efektivní
Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní systému QTS bude ovládání NAS hračkou. Na pracovní ploše můžete rychle vyhledávat požadované funkce, vytvářet zástupce, monitorovat důležité systémové informace a otevírat více oken pro spuštění několika aplikací najednou.

 

Sdílení souborů napříč platformami, centralizované datové úložiště
Podpora protokolů SMB/CIFS, NFS, a AFP pro sdílení souborů napříč Windows, Mac, Linux/UNIX. Data lze centrálně skladovat a chránit je integrovaným antivirovým řešením. Služby Windows AD a LDAP umožňují konfigurovat práva uživatelů pomocí stávajícího serveru Windows AD, serveru LDAP nebo integrované služby LDAP.

Centralizované zálohování a synchronizace s Hybrid Backup Sync
Hybrid Backup Sync je jediná aplikace, kterou potřebujete pro zálohování, obnovení a synchronizaci prostřednictvím protokolů RTRR, rysnc, FTP a CIFS/SMB. Poskytuje rozsáhlá řešení pro zálohování dat a obnovení po havárii snadným přenosem dat na místní i vzdálený QNAP NAS, vzdálené servery a cloudem. Soubory můžete synchronizovat mezi NAS a cloudem v reálném čase (včetně Amazon Glacier, Azure Storage, Google Cloud Storage, Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox, Amazon Drive, Yandex Disk, Box, Amazon S3, OpenStack Swift a WebDAV. Hybrid Backup Sync podporuje zálohování více verzí, flexibilní plánování úloh, kompresi souborů a mnoho dalšího.

Rozsáhlé možnosti zabezpečení
NAS poskytuje četné možnosti zabezpečení, například antivirus, šifrování přístupu, blokování IP adres, dvoustupňové ověření, a další. Můžete nastavit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a bránit neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. Podporuje 256-bitové šifrování AES chránící před neoprávněným přístupem k citlivým osobním údajům v případě krádeže pevných disků nebo celého systému.

Bezpečný přístup s VPN
NAS lze používat jako VPN server s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN a PPTP pro zabezpečený přístup k datům sdíleným v rámci privátních místních sítí. Také lze používat jako VPN klient pro připojení k jiným VPN serverům nebo k virtuálním privátním sítím přes PPTP a OpenVPN pro zabezpečený přenos dat. 

Qsirch - inteligentnější a rychlejší způsob vyhledávání
NAS podporuje nástroj Qsirch pro rychlé vyhledávání souborů. Kromě zobrazení náhledů souborů a nápovědy ke klíčovým slovům Vám Qsirch umožňuje také prohledávání souborů typu .eml a použití kritérií jako datum, velikost, odesílatel, příjemce pro přesnější hledání. Qsirch si také pamatuje historii hledání a rychle můžete zobrazit soubory, které jste již hledali dříve. Doplněk pro Google Chrome Qsirch Helper umožní vyhledávání souborů na NAS pomocí Google Search.

Synchronizace souborů 
Nástroj Qsync promění Váš NAS v bezpečné a vysokokapacitní centrum pro synchronizaci souborů. Každý soubor nahraný na NAS je přístupný všem připojeným zařízením. Qsync hlavně využijí ti, kdo často cestují, aby mohli spravovat své soubory a mít vždy po ruce nejaktuálnější verzi na všech zařízeních. Qsync poskytuje více způsobů synchronizace a sdílení ve skupině pro zvýšení flexibility týmových projektů a spolupráce. Podporuje centralizované nastavení a umožňuje dálkové smazání složky Qsync na ztracených zařízeních.

Řešení pro zabezpečení 24 hodin denně
Surveillance Station slouží pro správu bezpečnostních kamer s více než 3 000 kompatibilními modely IP kamer a možností přikoupení licencí pro kanály IP kamer. Podpora sledování v reálném čase, nahrávání, přehrávání videa a zvuku. S aplikací Vmobile na iOS a Android můžete spravovat kanály kdykoli a odkudkoli. Aplikaci Vcam přeměníte své mobilní zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání na NAS.

Aplikace pro rozšíření funkcí NAS
Centrum aplikací obsahuje mnoho aplikací od QNAP a dalších vývojářů, včetně nástrojů pro zálohování a synchronizace, podnikání, správu obsahu, komunikaci, stahování, zábavu a mnoho dalšího. Jedná se také o centralizované místo pro správu a aktualizaci nainstalovaných aplikací.

Snadné rozšíření úložné kapacity
Další rozšíření kapacity můžete provést připojením rozšiřujících jednotek QNAP. Je to obzvlášť ideální u aplikací náročných na ukládání dat, například bezpečnostní video záznamy z kamer, archivace dat, ukládání televizního vysílání, a další. Prostor můžete postupně rozšiřovat podle potřeby pomocí QTS Storage Manager. S podporou QJBOD Express také můžete připojit rozšiřující jednotku QNAP o velké kapacitě a poté data přesunout na jiný NAS i bez připojení k síti.

Energeticky efektivní
Využití energeticky efektivního čtyř jádrového procesoru ARM s nízkým napětím a nízkou spotřebou při konzistentně vysokém výkonu systémových operací jej dělá ideálním pro firemní cloud, který je nepřetržitě online, aniž byste se báli o účet za elektřinu. K dalším úsporným funkcím patří vypínání pevného disku, plánované zapnutí a vypnutí, a Wake on LAN.

Další funkce pro malé a střední podniky
FTP server - funkce FTP serveru pro sdílení velkých souborů s možností nastavení uživatelů a omezení rychlosti stahování, počtu připojení, a práv pro zápis a čtení.
Web server – funkce webového server pro spuštění až 32 webových stránek.
RADIUS server – funkce serveru RADIUS pro centralizovanou správu oprávnění.
VPN server – jednoduchý způsob vytváření soukromých sítí s možností bezpečného připojení mimo kancelář a s přístupem k podnikovým datům.
Print server – připojení až 3 USB tiskáren a možností tisku přes internet, IPP (Internet Printing Protocol), Samba a Bonjour.

Procesor: AnnapurnaLabs Alpine AL-314 Quad-core 1.7GHz ARM® Cortex-A15 s hardwarovým šifrováním
Paměť: 8GB DDR3 (1 x 8GB)
Maximum paměti: 16GB
Sloty pro paměť: 2 x SODIMM DDR3
Flash paměť: 512MB
Pozice pro disky: 5 x 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s HDD/SSD
10GbE LAN: 2 x 10 Gigabit SFP+ LAN
GbE LAN: 2 x Gigabit RJ45 LAN
USB: 3 x USB 3.0
PCIe: 1 x PCIe Gen2 (x2)
LED indikátory: Status/Power, LAN, USB, HDD 1-5
Tlačítka: Power, USB One-touch-copy, Reset
Ostatní: Kensington bezpečnostní slot
Rozměry: 185 x 210.6 x 235.4 mm
Hmotnost: 5.8 kg
Spotřeba: HDD standby: 17.01W, V provozu: 29.31W (Měřeno s 5 x 1TB HDD)
Napájení: ATX 240W, 100-240V AC, 50-60Hz, 3.5A
Vetráček: 1 x 12cm (12V DC)

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.