Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP TS-131P

Uzavřeno

1-diskový NAS pro domácnost a kanceláře s dvoujádrovým procesorem.

Vaše cena (s DPH):
4 990 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UMNP00313
Značka:
QnapParametr Popis
Počet pozic pro disky 1
Tvarový činitel Stolní
Typ CPU AnapurnaLabs Alpine
Architektura CPU ARM 32bit
Velikost RAM 1GB
Paměťový slot Ne
Slot M.2 Ne
SSD cache Ne
Síťové rozhraní GbE
Operační systém QTS
Rozšiřující slot Ne
USB Porty USB 3.0
HDMI konektor Ne
Redundantní napájení Ne

NAS server, který je nejen výkonný, ale také jednoduchý pro použití. Mezi funkce patří záloha dat, synchronizace, vzdálený přístup, centrum domácí zábavy a mnoho dalších užitečných aplikací, například Notes Station (vytváření dokumentů v soukromém cloudu a sdílený s kolegy a kamarády), QmailAgent (centralizovaná správa a záloha emailů), Qcontactz (centralizovaná správa kontaktů). NAS má tři USB 3.0 porty a poskytuje vysoký výkon i při spuštění více aplikací. Jedná se o ideální řešení pro ukládání a zálohu dat, a také jako soukromý cloud.

 • Centralizovaná správa souborů, sdílení a záloha
 • Šifrování dat na NAS s hardwarovým zrychlením
 • Aplikace QmailAgent a Qcontactz pro emaily a kontakty
 • Synchronizace souborů mezi NAS a počítači a mobilními zařízeními
 • Streamování multimediálních souborů přes DLNA, AirPlay a Chromecast
 • Správa bezpečnostních kamer pro ochranu vaší domácnosti a kanceláře

Výkonný dvou jádrový procesor
Výkonný procesor AnnapurnaLabs Alpine AL-212 1.7 GHz Cortex-A15 s dvěma jádry a 1GB DDR3 RAM poskytuje velký výkon pro NAS do domácnosti a malých firem s rychlostí čtení a zápisu až 112 MB/s. Hardwarové šifrování dosahuje velkých přenosových rychlostí při šifrování AES 256-bit. Při použití s kompatibilním 802.11ac nebo dual-band 2.4GHz/5GHz 802.11n USB WiFi adaptérem se z NAS stane vynikající multimediální centrum s rychlým streamováním velkých souborů.

Rozšíření s USB 3.0 porty
Ke třem rychlým USB 3.0 portům můžete flexibilně připojit mnoho externích zařízení. Můžete zálohovat data na USB disky, přenášet data z SD karet, připojit síťové tiskárny nebo UPS pro nepřetržité napájení.

QTS - jednoduchý a efektivní
Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní systému QTS bude ovládání NAS hračkou. Na pracovní ploše můžete rychle vyhledávat požadované funkce, vytvářet zástupce, monitorovat důležité systémové informace a otevírat více oken pro spuštění několika aplikací najednou. 

Notes Station 3 - praktický soukromý cloudový poznámkový blok
Notes Station slouží pro spolupráci na vytváření dokumentů a sledování změn a historie. Také obsahuje užitečné nástroje pro editace obrázků, vytváření odkazů pro sdílení dokumentů, šifrování dokumentů, a zálohování pomocí snímků. Díky funkce importu a exportu můžete jednoduše zálohovat veškeré dokumenty na vzdálený QNAP NAS.

QmailAgent - poštovní centrum
QmailAgent webový emailový klient pro správu několika účtů najednou s jednoduchým přepínání mezi účty. Poskytuje všechny funkce pro vytváření, čtení a organizaci emailů, přidávání souborů přímo z NAS. Také existuje aplikace QmailClient pro iOS a Android. V kombinaci s Qsirch bude vyhledávání ve velkém množství emailů jednoduché.

Qcontactz - snadná správa kontaktů
Qcontactz slouží k centrálnímu ukládání a správě kontaktů spolupracovníků, obchodních partnerů, rodiny, a dalších. Kontakty lze roztřídit do skupin a zašifrovat citlivé nebo důvěrné kontaktní informace. Qcontactz podporuje manuální přidávání a import z účtů Google, souborů CSV a vCARD 3.0. Kontakty lze také exportovat jako soubory CSV nebo vCARD 3.0. Můžete nastavit zálohování podle snímků, a poté se vrátit dle potřeby na předchozí verzi vašeho kontaktního seznamu. Dostupná je i aplikace pro iOS a Android pro přenos kontaktů z telefonu na NAS a pro vzdálený přístup.

Možnosti zálohy dat
NAS server slouží jako centralizovaná záloha dat. USB port na předním panelu umožňuje kopírování dat z USB disku stisknutím jednoho tlačítka. Aplikací QNAP NetBak Replicator můžete zálohovat data z Windows (spolu s emaily z Outlooku) nebo použít Time Machine pro zálohu z macOS. Pro zálohu a obnovu dat můžete také použít aplikace třetích stran, například Acronis True Image a Symantec Backup Exec.

Centralizované zálohování a synchronizace s Hybrid Backup Sync
Hybrid Backup Sync je jediná aplikace, kterou potřebujete pro zálohování, obnovení a synchronizaci prostřednictvím protokolů RTRR, rysnc, FTP a CIFS/SMB. Poskytuje rozsáhlá řešení pro zálohování dat a obnovení po havárii snadným přenosem dat na místní i vzdálený QNAP NAS, vzdálené servery a cloudem. Soubory můžete synchronizovat mezi NAS a cloudem v reálném čase (včetně Amazon Glacier, Azure Storage, Google Cloud Storage, Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox, Amazon Drive, Yandex Disk, Box, Amazon S3, OpenStack Swift a WebDAV. Hybrid Backup Sync podporuje zálohování více verzí, flexibilní plánování úloh, kompresi souborů a mnoho dalšího.

Rozsáhlé možnosti zabezpečení
NAS poskytuje četné možnosti zabezpečení, například antivirus, šifrování přístupu, blokování IP adres, dvoustupňové ověření, a další. Můžete nastavit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a bránit neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. Podporuje 256-bitové šifrování AES chránící před neoprávněným přístupem k citlivým osobním údajům v případě krádeže pevných disků nebo celého systému.

Sdílení souborů napříč platformami, centralizované datové úložiště
Podpora protokolů SMB/CIFS, NFS, a AFP pro sdílení souborů napříč Windows, Mac, Linux/UNIX. 

Správa souborů přes internet
Aplikace File Station přináší jednoduchou správu souborů přes webový prohlížeč s možností nahrávání, stahování a správou souborů. Také podporují rozbalování souborů, vytváření složek a inteligentní hledání. Podpora sdílení souborů vytvořením unikátní adresy s možností zabezpečení přes SSL a heslem. Dokonce můžete přímo přenášet soubory mezi NAS a cloudem Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Box, Yandex Disk a Amazon Drive. Soubory Open Office můžete sdílet s rozšířením pro Google Chrome a také můžete prohlížet soubory přes Google Docs a Office Online.

Container Station s LXC a Docker
QNAP Container Station integruje virtualizační technologie  LXC a Docker a umožňuje spuštění několika izolovaných systémů Linux a stahování aplikací ze zabudovaného Docker Hub Registry. Podporuje import a export kontejnerů, nastavení oprávnění a aplikace pro přímé zobrazení a úpravy souborů různých typů, například dokumenty Office, obrázky, textové soubory. V přehledném rozhraní můžete spravovat všechny vaše kontejnery.

Soukromý cloud bez omezení
Oproti komerčním cloudovým řešením s omezenou kapacitou si můžete vytvořit vlastní soukromý cloud s velkou kapacitou a kompletní kontrolou jak jsou data ukládána a přenášena. Se službou myQNAPcloud můžete vzdáleně přistupovat k souborům a přehrávat a sdílet multimediální soubory. Také můžete odkudkoliv kontrolovat stav systému.

Synchronizace souborů 
Nástroj Qsync promění Váš NAS v bezpečné a vysokokapacitní centrum pro synchronizaci souborů. Každý soubor nahraný na NAS je přístupný všem připojeným zařízením. Qsync hlavně využijí ti, kdo často cestují, aby mohli spravovat své soubory a mít vždy po ruce nejaktuálnější verzi na všech zařízeních. Qsync poskytuje více způsobů synchronizace a sdílení ve skupině pro zvýšení flexibility týmových projektů a spolupráce. Podporuje centralizované nastavení a umožňuje dálkové smazání složky Qsync na ztracených zařízeních.

Řešení pro zabezpečení 24 hodin denně
Surveillance Station slouží pro správu bezpečnostních kamer s více než 3 000 kompatibilními modely IP kamer a možností přikoupení licencí pro kanály IP kamer. Podpora sledování v reálném čase, nahrávání, přehrávání videa a zvuku. S aplikací Vmobile na iOS a Android můžete spravovat kanály kdykoli a odkudkoli. Aplikaci Vcam přeměníte své mobilní zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání na NAS.

Archivujte a sdílejte svoje zážitky
Aplikace Photo Station dovoluje sdílet fotografie a nastavovat přístupová práva. Stačí nahrát fotografie na NAS a přes webový prohlížet si vytvořit a spravovat jednotlivá alba, sdílet s kamarády a rodinou a sdílet na sítích Facebook, Google+, Twitter a Pinterest. Aplikace Qfile a Qphoto pro iOS a Android také dovoluje nahrávat fotografie na NAS z vašeho telefonu nebo tabletu.

Vytvořte si vlastní hudební knihovnu
Aplikace Music Station slouží ke správě hudební kolekce, zobrazování náhledů alb a organizování playlistů. Přes webový prohlížeč můžete poslouchat vaší hudby odkudkoliv. Také tisíce místních a internetových rádií můžete poslouchat přes Music Station.

 • Streamování přes Airplay a DLNA.
 • Streamování hudby přes iTunes Server a poslouchání přes webový prohlížeč.
 • Poslouchání přes mobilní aplikaci Qmusic.

Přehrávání multimédií kdekoliv
NAS můžete použít jako centrální multimediální centrum pro celý svůj dům - můžete spravovat a streamovat fotografie, hudbu a videa do různých místností přes Bluetooth, USB, DLNA, Apple TV a Chromecast. Všichni členové rodiny v různých částech domu mohou pohodlně a jednoduše přehrávat co chtějí. NAS podporuje DLNA, Roku, Amazon Fire TV, Google TV a Plex Media Server.

Centrum stahování
NAS je dokonalým centrem pro stahování z BitTorrent, FTP, HTTP a podporuje i načítání kanálů RSS. Po dokončení nastavení stahování můžete svůj počítač vypnout a NAS stahování tiše dokončí. Aplikací Qget pro mobilní telefony můžete snadno vyhledávat zdroje ke stažení, stahovat obsah na NAS a odkudkoli spravovat zálohování na mobilních zařízeních.

Připojte se z tabletů a telefonů
Z NAS serveru můžete vytvořit soukromý cloud pro zálohování dat z mobilních zařízení. Qfile slouží k přístupu k souborům na NAS a jejich nahrávání, stahování, správu a sdílení. Na zařízeních se systémem iOS můžete také prohlížet videa a fotografie z NAS a přehrávat je přes Apple TV. Aplikace Qmanager umožňuje vzdálené monitorování a správu NAS bez nutnosti zapnutí počítače. Také můžete pořizovat a sdílet digitální poznámky pomocí aplikace Qnotes a užívat a sdílet hudbu, fotografie a videa kdykoli a odkudkoli s aplikacemi Qmusic, Qphoto a Qvideo.

Aplikace pro rozšíření funkcí NAS
Centrum aplikací obsahuje mnoho aplikací od QNAP a dalších vývojářů, včetně nástrojů pro zálohování a synchronizace, podnikání, správu obsahu, komunikaci, stahování, zábavu a mnoho dalšího. Jedná se také o centralizované místo pro správu a aktualizaci nainstalovaných aplikací.

 

Provoz s úsporou energie
Energeticky úsporným dvou jádrovým procesorem ARM nabízí vysoký výkon a je vhodný pro osobní cloud zapojený nepřetržitě online – to vše i bez velkých nákladů na elektřinu. K dalším energeticky úsporným funkcím patří pohotovostní režim pevného disku, plánované zapnutí a vypnutí a probuzení po síti (Wake on LAN).

Snadná správa NAS

 • Okamžitá upozornění - Po nastavení protokolů SMTP a SMS budete dostávat oznámení přes SMS a email pokaždé, když dojde k nějaké chybě.
 • Monitor prostředků - Jednoduché monitorování využití CPU, paměti, disku, sítě, spuštěných aplikací a služeb.
 • Probuzení po síti - Server můžete zapínat po síti LAN a ušetřit tím více energie a zlepšit zabezpečení.
 • Plánované zapnutí a vypnutí - Flexibilně můžete nastavovat dobu zapnutí a vypnutí Turbo NAS.
 • Sledování stavu pevných disků - Technologie S.M.A.R.T. sledování stavu pevných disků monitoruje disky a informace o případných problémech odesílá emailem. Technologie skenování stavu disků umí zjistit stav disku a zabránit tak případné ztrátě dat.
 • Rozsáhlé záznamy událostí - Server Syslog sbírá záznamy z různých připojených zařízení pro centrální správu logů.

Další funkce pro malé a střední podniky

 • FTP server - funkce FTP serveru pro sdílení velkých souborů s možností nastavení uživatelů a omezení rychlosti stahování, počtu připojení, a práv pro zápis a čtení.
 • Web server – funkce webového server pro spuštění až 32 webových stránek.
 • RADIUS server – funkce serveru RADIUS pro centralizovanou správu oprávnění.
 • VPN server – jednoduchý způsob vytváření soukromých sítí s možností bezpečného připojení mimo kancelář a s přístupem k podnikovým datům.
 • Print server – připojení až 3 USB tiskáren a možností tisku přes internet, IPP (Internet Printing Protocol), Samba a Bonjour

Procesor: AnnapurnaLabs Alpine AL-212, 2-core, 1.7GHz
Paměť: 1GB DDR3
Flash paměť: 512MB NAND flash
Pozice pro disk: 1x SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD/SSD
USB: 3 x USB 3.0
LAN: 1 x GbE RJ45
LED indikátory: System Status, HDD, USB, LAN
Tlačítka: Power, Reset, USB One-Touch-Copy
Rozměry: 168.5 x 73 x 225 mm
Hmotnost: 1.04 kg
Napájení: 36W, 100 - 240V
Spotřeba: HDD standby: 7.29W, V provozu: 11.62W
Zabezpečení: Kensington slot
Větráček: 1 x 5 cm (12V DC)

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.php • Autor:
  jklejna58
  Datum:
  23. 12. 2016

  jak resetovat heslo, nebo možnosti přihlášení? díky
 • Autor:
  admin
  Datum:
  28. 12. 2016

  Heslo lze resetovat odrzenim tlacitka reset ( melo by byt vzadu). default ID/ heslo je admin / admin. Pak si jej zmente.