Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

Podnikový ZFS NAS nabízející vysoce spolehlivé služby s téměř nulovou dobou prostojů

Vaše cena (s DPH):
369 990 Kč
Kód:
UQ147
Značka:
QnapES1640dc v2 představuje zcela novou produktovou řadu vyvinutou u QNAPu pro realizaci úloh nezbytných pro chod podniků a pro provoz náročných virtualizačních aplikací. Díky svým procesorům Intel® Xeon® E5, duálním aktivním řadičům, ZFS a plné podpoře virtualizačních prostředí poskytuje ES1640dc v2 datové úložiště pro cloudové aplikace “opravdu podnikové třídy”. ES1640dc v2 se vyznačuje zcela novým operačním systémem QES, který umožňuje téměř neomezené pořizování snímků, deduplikaci dat na úrovni bloků a úzké opatření (thinprovisioning) se zpětným využitím, čímž podnikům pomáhá vybudovat cenově nejefektivnější platformu VDI a úložiště pro kriticky potřebná data. ES1640dc v2 poskytuje stejný uživatelský prožitek, jako dnešní systémy QNAP NAS s QTS, takže uživatelům z podnikové sféry umožňuje rychle implementovat systém díky zkrácené době zaškolování, a navíc je ideálním systémem pro malé a střední podniky pracující s omezeným rozpočtem nebo pro divize velkých IT korporací řešící úkoly nezbytné pro chod podniku.

  • Duální aktivní řadiče, cache NVRAM, duální zálohování kanálu mini-SAS, připravenost pro sítě 40GbE, podpora SAS 12Gb/s
  • Operační systém QES založený na FreeBSD a ZFS
  • Deduplikace a komprese dat umožňuje umístění více než 500 VDI v jediném šasi
  • Téměř neomezené pořizování snímků a vzdálené zálohování SnapSync pro účinné obnovení po havárii
  • Úložiště NAS a iSCSI/IP-SAN podporující VMware®, Microsoft® Hyper-V, KVM a pokročilé virtualizační funkce
  • Plně podporuje ovladač OpenStack® Cinder
  • Škálovatelná konstrukce, celková úložná kapacita až 1 PB
  • Záruka až 5 let - včetně globální záruky

Intel® Xeon® E5 a Duální řadič pro vysokou dostupnost služeb s téměř nulovou dobou prostojů
ES1640dc v2 je založen na dvou procesorech Intel® Xeon® E5-2400 v2 a vyznačuje se architekturou se dvěma řadiči (aktivní-aktivní), což podnikům zajistí vysokou dostupnost služeb s téměř nulovou dobou prostojů, protože nečinný řadič může kdykoli převzít funkci, pokud se jeden z řadičů pokazí. ES1640dc v2 se připojuje k rozšiřující jednotce JBOD (EJ1600 v2) prostřednictvím dvoucestné mini-SAS koncepce tak, aby vydržel nepřetržitý provoz i při odpojení externího kabelu JBOD. ES1640dc v2 byl navržen s myšlenkou redundance a je nejlepší realizací spolehlivého podnikového úložiště pro nepřerušovaný chod kriticky náročných podnikových úkolů a produktivity.

NAS s duálním řadičem: vysoká spolehlivost a vysoká dostupnost
“Spolehlivost” je hlavní prioritou pro podnikové aplikace nezbytné pro chod podniku. ES1640dc v2 zavádí duální aktivní řadiče poskytující nejspolehlivější základnu podnikových IT úložišť.

Duální řadič aktivní-aktivní
Jestliže jeden řadič selže, ten druhý okamžitě převezme jeho funkci, aby byla zajištěna vysoká dostupnost s co nejmenší prodlevou u výpadků.

Integrované porty 4 x 10GbE SFP+
Síťová karta Intel® XL710 poskytuje čtyři porty 10GbE SFP+ k naplnění různých potřeb přenosu dat po sítích iSCSI/NFS/CIFS.

Předem nainstalovaná síťová karta sítě 10GbE (RJ45) se dvěma porty
Ve slotu PCIe je předem nainstalována síťová karta LAN-10G2T-X550 nabízející dva porty sítě 10GbE RJ45. Uživatelé ji mohou nahradit dvouportovou kartou síťového rozhraní (NIC) QSFP+ 40GbE k zajištění masivního potenciálu přenosu dat a zjednodušení síťové kabeláže.

Pevný disk SAS 12Gb/s
Architektura se dvěma řadiči, která podporuje pevné disky a SSD s rozhraními SAS 12Gb/s a SAS 6Gb/s, které podnikům zajistí rozmanitost možností volby úložišť.

NVRAM s kopírováním na flash disk
Bateriová ochrana dat DRAM zápisem do paměti cache a akcelerace čtení z pamětí Flash zajišťuje výkon čtení i zápisu na špičkové úrovni ve svém oboru pro zlepšení implementace virtuálních strojů.

DDR3 RAM
(1) Dedikované paměťové moduly DDR3 NVRAM - podpora 16GB, výkon potřebný pro C2F, kterou zajišťuje BBU.
(2) Dvoukanálová hlavní systémová paměť DDR3 – každý kanál podporuje 16 nebo 32 GB, takže poskytuje celkovou kapacitu až 32 nebo 64 GB.

M.2 SSD
Ukládá data cache paměti, zapisovaná DRAM, aby se neztratily informace, dojde-li k náhlému výpadku proudu v systému.

Dvoucestná architektura mini-SAS 12Gb/s (EJ1600 v2), 6Gb/s (EJ1600) JBOD
Pomocí rozšiřujících jednotek zvyšuje potenciální úložnou kapacitu ES1640dc v2 na více než 1 PB.

Procesor Intel® Xeon® E5-2400 v2 3,5 GHz
Poskytuje výkon potřebný pro softwarově definované úložiště a komerční aplikace nezbytné pro chod podniku.

V terénu vyměnitelná jednotka
V terénu vyměnitelná jednotka (Field-Replaceable Unit, FRU) se vztahuje nejen na řadiče, ale i na chladicí ventilátory, zdroje proudu a bateriovou sadu BBU pro kopírování do paměti flash (Copy-To-Flash, C2F), což představuje cenově efektivní způsob, jak udržovat složité systémy a vyměňovat vadné součásti.

NVRAM cache snižuje riziko ztráty dat v zápisové cache
Pro vyšší výkon a spolehlivost náhodného zápisu je ES1640dc v2 vybaven paměťovými moduly NVRAM (DRAM Write Cache s kopírováním na flash disk) na ochranu zapisovaných dat. Když jsou data zapsána do NVRAM, dedikované záložní jednotky bateriové jednotky chrání cache při zápisu a současně jsou data replikována do záložního řadiče, aby bylo dosaženo 100%-ní integrity dat. Zápisová cache na bázi NVRAM v architektuře s duálními řadiči přináší vysoký výkon, toleranci chyb a pomáhá omezit amplifikaci při zápisu do SSD flash.

Operační systém QES kombinující systém souborů ZFS
ES1640dc v2 je vybaven zcela novým operačním systémem QES (QNAP Enterprise Storage), založeným na jednoduchém a efektivním jádře FreeBSD a souborovém sytému ZFS, který se za roky zkušeností osvědčil jako nejvhodnější systém pro špičkové podnikové aplikace. QES podporuje architekturu s duálním aktivním řadičem a vzdálené obnovení po havárii, lze jej integrovat přímo do prostředí OpenStack® a je navržen pro intenzivní virtualizaci a aplikace VDI s optimálním výkonem. QES navazuje na stejný typ uživatelského prožitku, jaký uživatelé znají z operačního systému QTS, takže díky zkrácené době zaškolování umožňuje uživatelům z podnikové sféry rychle implementovat ES1640dc v2 a spolu s aktuálním QNAP NAS poskytuje nejlepší úložné řešení.

ZFS – nejlepší systém souborů pro ukládání podnikových dat
ES1640dc v2 je vybaven kombinovaným systémem ZFS, který obsahuje souborový systém a správce logických svazků, aby podporoval různé pokročilé funkce pro ukládání souborů na vyspělé podnikové úrovni, jako například výkonné rozšiřování úložišť, flexibilní seznamy úložných prostředků, zjednodušenou správu, vysoce výkonné paměti SSD cache, téměř neomezené snímky a klonování, deduplikaci dat, in-line kompresi a řídké přidělování prostředků se zpětným využitím pro optimalizované využití při ukládání dat na virtuální počítače. ZFS je navržen se zaměřením na integritu dat a využívá kontrolních součtů pořízených z celého souboru k detekci a opravám skrytého porušení dat způsobeného vadami hardware, chybami firmware nebo chybami v metadatech, čímž účinně chrání uživatelská data.

Deduplikace a komprese pro maximalizaci výkonného ukládání do VDI
Deduplikace dat z obrazů (snímků) OS a aplikací rozmístěných napříč virtuálními počítači by mohla být více než 90%. ES1640dc v2 podporuje blokovou deduplikaci dat pro optimalizaci využití úložného prostoru tak, aby nevznikala redundantní data. Deduplikované virtuální počítače poté snadněji pracují s pamětí cache, takže dosahují optimálního výkonu charakteristického pro stolní počítač. Komprese dat in-line napomáhá zmenšit velikost dat, což vede k dalšímu zlepšení optimalizace úložného prostoru. Aby mohl zvládat úložiště ve virtualizovaném prostředí, poskytuje ES1640dc v2 podnikům nákladově nejefektivnější platformu vzdáleného virtuálního stolního počítače a trvalé uskladnění informací nezbytných pro chod podniku.

Robustní obnovení po havárii díky téměř neomezenému počtu snímků a SnapSync
ES1640dc v2 podporuje až 65 536 snímků iSCSI LUN a sdílené složky. Při provádění vzdáleného zálohování snímků stačí přenést jen pozměněná data a dále lze využít deduplikace a komprese k významnému snížení objemu přenášených dat. ES1640dc v2 umí poskytovat vzdálené zálohování SnapSync pro snímky v nejkratším možném intervalu každých pět minut, plně podporuje technologii VMware vCenter Site Recovery (SRM), poskytuje adaptér replikace úložišť (Storage Replication Adapter, SRA) pro SRM a řešení pro vzdálené zálohování obnovení po havárii na podnikové úrovni, aby zaručil kontinuitu podnikání.

Ucelená zálohovací řešení k zabezpečení dat
QNAP NetBak Replicator je snadno použitelný a na VSS zaměřený zálohovací software, který pomáhá podnikům vytvořit kompletní zálohy v datových centrech a ve virtualizovaných prostředích aniž by bylo třeba kupovat nákladný a složitý komerční software. Když chcete vybudovat operační prostředí QNAP Snap Agent a VSS Hardware Provider, pak všechny aplikace (včetně služby VSS, požadovatele, poskytovatele a QNAP Snap Agent) lze implementovat na stejném serveru jako aplikace zaměřené na VSS, přičemž minimální požadavky pro provozuschopnost jsou pouze jeden ES1640dc v2 a jeden server.

Uskladnění souborů pro rozsáhlé virtualizační aplikace
ES1640dc v2 je certifikován pro VMware® vSphere 6.0, a je kompatibilní s Microsoft® Hyper-V a KVM, což má význam pro flexibilní nasazení a správu ve virtualizačních prostředích. ES1640dc v2 podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX pro zvýšený výkon, odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi a Hyper-V, v uvedeném pořadí, a dále podporuje doplněk QNAP vSphere Client, webový doplněk a poskytovatele QNAP SMI-S se zlepšenou efektivitou provozu a správy u virtualizačních aplikací.

Připraveností pro OpenStack
Jakožto první produktová řada QNAP s "připraveností pro OpenStack" je ES1640dc v2 vhodný nejen k virtualizaci a pro virtuální desktopová prostředí, ale je i nejlepší volbou pro aplikace v cloudovém prostředí. QES podporuje ovladače OpenStack® Cinder a iSCSI Cinder Node, a poskytuje virtuálním počítačům úložný prostor na úrovni bloků. Nejenže zrychluje implementaci virtuálních počítačů a zlepšuje efektivitu přístupu k jejich obrazům prostřednictvím iSCSI, ale lze jej snadněji integrovat do komerčních platforem cloudových úložišť.

QNAP Platform9: Nasazení Hybrid Cloud pomocí OpenStack
Platform9 je platforma pro správu OpenStack založená na cloudovém prostředí. Ačkoli řádná implementace čistého prostředí OpenStack může trvat týdny, s Platform9 ji lze provést během několika minut. QNAP a Platform9 spojili síly, aby poskytovali výkonné úložné řešení, které se snadno implementuje a snadno se používá pro prostředí OpenStack. Přijetím řešení spočívajícího na QNAP ES1640dc v2 a Platform9 můžete OpenStack implementovat za velmi krátkou dobu pomocí integrovaného ovladače QNAP Cinder (není třeba manuální instalace), získat vysoce dostupná úložiště QNAP pro místní data a využívat rozsáhlého množství funkcí a aplikací, které jsou dostupné na úložných řešeních podnikové třídy QNAP a na cenově dostupných firemních řešeních QNAP.

Záruka až 5 let - včetně globální záruky
ES1640dc v2 od QNAP nabízí záruku až 5 let včetně tříleté globální záruky bez dalších výdajů. Tato prémiová záruka dokládá pozornost, kterou společnost QNAP věnuje základní potřebě podniků: potřebě nepřetržitosti provozu a nepřerušeného poskytování služeb zákazníkům.

Bezproblémové rozšiřování kapacity
ES1640dc v2 podporuje efektivní rozšiřování kapacity kaskádním zapojením většího počtu rozšiřujících jednotek QNAP RAID pro naplnění potřeb rozrůstajícího se objemu podnikových dat, takže podnikům poskytuje nákladově efektivní úložné řešení pro archivaci velkých objemů dat a virtualizační aplikace.

ES1640dc v2 a příslušné rozšiřující jednotky JBOD jsou vybaveny duálními řadiči a architekturou s duální smyčkou a všechny poskytují duální kanál (Dual Path) pro toleranci selhání jediného uzlu. I kdyby byl externí kabel JBOD odpojen z důvodu vnějšího poškození kabelu mini-SAS, nadále může fungovat normálně. To je nezbytné pro lepší ochranu dat mezi přístroji navzájem a pro škálování kapacity.

Procesor: Intel Xeon E5-2400 v2 family processor, Intel Xeon 6-core Processor E5-2420 v2 (15M Cache, 2.20GHz)
Operační paměť: Systémová paměť: DDR3 RDIMM
Celkový počet paměťových slotů: 6 (Dvojité řadiče, 2 x paměťové moduly DIMM pro hlavní paměť a 1 x paměť DIMM pro NVRAM pro každý řadič.)
32 GB / 64 GB hlavní paměť + 16 GB paměti pro zápis na řadič.
Flash paměť: 2 GB DOM
USB: 2 x USB 3.0/2.0 port
Interní disky: 16 x 3.5"/2.5" SAS 12Gbps/6Gbps hard drive, nebo 2.5" SAS SSD; lockable tray
Maximální kapacita: 160 TB ( Konfigurace: 16 x 10 TB pevné disky)
Interní disky: SAS 12Gb/s, zpětně kompatibilní s  SAS 6Gb/s
10/100/1000 Mbps LAN Port: 1 pro každý řadič (pro vzdálenou správu)
10Gbps LAN Port: 4 x SFP+ (Intel XL710-AM1) a 2 x RJ45 (LAN-10G2T-X550) pro každý řadič
PCIe Slot: PCIe Slot x8 (Gen3 x8): Předinstalovaný s  LAN-10G2T-X550 NIC (2 x 10GbE RJ45 porty), nahraditelný s 40GbE NIC
Slot PCIe x4 (Gen2 x4): Předinstalovaný s dual–port Mini-SAS adapter
Cache pro kopírování na Flash (C2F): M.2 2280 SSD (64 GB) určený pro NVRAM a SATA signalizace
Provedení: 3U rackmount
Rozměry: 618 x 446.2 x 132 mm
Hmotnost: NAS hmotnost 26,75 kg, hrubá hmotnost (s obalem a příslušenstvím) 36.94 kg
Hladina hluku: 66.1dB
Spotřeba energie: pohotovostní režim: 314.86 W, v provozu 501.40 W
Napájení: 770W (redundantní odolnost proti poruchám)
Chlazení: Ventilátor s možností výměny za provozu(Hot-swappable) (60*60*38 mm; 16000RPM/12v/2,8Ax3)
Electro-Magnetic Compatibility (EMC): FCC třída A (pouze USA), CE Mark ( EN55022 třída A, EN55024)
Bezpečnostní standart: EN60950, BSMI, VCCI, CB, LVD
Stránky výrobce: QNAPZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.